“Εξαιρετικό ,ευγενικοί άνθρωποι άμεση εξυπηρέτηση ”
Κριτική για: Compass

Compass
Εύρος τιμών: 15 € - 35 €
Κουζίνες: Μεσογειακή
Περιγραφή: Με θέα τον καταπληκτικό ορίζοντα, την Δήλο και το λιμάνι της Μυκόνου, γεννήθηκε η ιδέα του γαστρονομικού ταξιδευτή Compass resto-bar. Εκεί όπου μπορείτε να απολαύσετε τον καφέ σας, το γεύμα σας, ένα απογευματινό cocktail ή ένα υπέροχο δείπνο. Δύο λάτρεις της ελληνικής κουζίνας, και του νησιού, ομοϊδεάτες με όραμα, συνέθεσαν ένα μενού που εμπεριέχει όλη την Ελλάδα, στην πιο δημιουργική της μορφή. Αναζητώντας φρέσκιες πρώτες ύλες, παραδοσιακά υλικά και τοπικά προϊόντα όπως: ελαιόλαδο, δημητριακά, τυριά, αρωματικά βότανα, λαχανικά, όσπρια, μέλι, κρέατα αλλά και θαλασσινά, δημιούργησαν προτάσεις ικανές να σας παρασύρουν σ’ ένα γευστικό ταξίδι. Συμπληρώνοντας με μια εξαιρετική κάβα από ελληνικά κρασιά και ιδιαίτερες ετικέτες, κορυφώνουν αυτό το ταξίδι, μυώντας σας στη διατροφική κουλτούρα της Ελλάδος. Στόχος στο COMPASS είναι να γευτείτε πιάτα που θα σας απογειώσουν μέσα από την απλότητά τους.
Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2023

Εξαιρετικό !ευγενικοί άνθρωποι ,τέλειο φαγητό και άμεση εξυπηρέτηση .Καθαρός χώρος και νόστιμα φαγητά !την επόμενη φορά που θα επισκεφτώ το νησί θα ειναι η πρώτη μου επιλογή .

Ευχαριστούμε, Penny e
Ο/η Δημήτριος Δημακόπουλος, Μάρκετινγκ του Compass, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Οκτωβρίου 2023

Αγαπητέ μας 12pennye,

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα εξαιρετικά λόγια σας για το εστιατόριο μας, το Compass! Είμαστε ενθουσιασμένοι που απολαύσατε το φαγητό μας και την εξυπηρέτησή μας. Η ικανοποίηση των πελατών μας είναι πάντα η ανώτερη προτεραιότητά μας, και είναι χαρά μας να ακούμε πως σκοπεύετε να μας επισκεφτείτε ξανά. Θα σας περιμένουμε με χαρά και πάλι στην επόμενη επίσκεψή σας στο νησί.
Ευχόμαστε να έχετε μια υπέροχη διαμονή!

Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθαμε για φαγητό και κοκτέιλ την ώρα του ηλιοβασιλέματος με την παρέα μου και είχε μια χαλαρωτική ατμόσφαιρα , λόγω του ηλιοβασιλέματος και της μουσικής ) . Απολαύσαμε αρχικά τα κοκτέιλ μας κατά την διάρκεια του ηλιοβασιλέματος και στην συνέχεια δειπνήσαμε . Επιλέξαμε θαλασσινά και τα συνοδευσαμε με λευκό κρασί που μας πρότειναν και στο τέλος κλείσαμε με επιδόρπιο . Ένα σοκολατένιο σουφλέ!!!
Η εξυπηρέτηση ητανε φιλική και προσεκτική .
Συνίσταται 100 % !!!

Ευχαριστούμε, danae7-hliop
Η κριτική γράφτηκε 22 Σεπτεμβρίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ τιμιο εστιατοριο που πρεπει να το επισκεφτειτε κοντα στην χωρα της μυκονου,καλες τιμες και νοστιμα πιατα

Ευχαριστούμε, cristosm2023
Ο/η Δημήτριος Δημακόπουλος, Μάρκετινγκ του Compass, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Σεπτεμβρίου 2023

Αγαπητέ cristosm2023,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την επιλογή σας στο εστιατόριο μας όπως και στην απόφαση σας να μοιραστείτε την εμπειρία σας στο Tripadvisor.
Θα χαρούμε να σας δούμε ξανά στο Compass.

Τους θερμούς χαιρετισμούς μας,

Η κριτική γράφτηκε 22 Σεπτεμβρίου 2023

Άξιζε τον κόπο να επισκεφτούμε το εστιατόριο compass το επέλεξε ο φιλος μας που είχε γενέθλια δοκιμάστε ριζότο μανιταριών

Ευχαριστούμε, dimitris r

Αγαπητέ dimitrisr429,

Ευχαριστούμε που επιλέξατε το Compass aλλά και για την κριτική σας. Θα χαρούμε να σς ξαναδούμε σύντομα για μια ακόμη εμπειρία γαστρονομίας. Και ευχαριστούμε για την προτροπή που κάνετε για το ριζότο μανιταριών.

Τους θερμούς χαιρετισμούς μας,

Η κριτική γράφτηκε 22 Σεπτεμβρίου 2023

Πολύ καλό φαγητό και καλές τιμές δοκιμάστε ριζότο μανιταριών και ταλιατα,το σέρβις εξυπηρετικό και χαμογελαστα πρόσωπα

Ευχαριστούμε, ΘΑΝΑΣΗΣ Χ

Αγαπητέ _Z56YU,

Ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να μοιραστείτε την εμπειρία σας στο Compass με τα μέλη του Tripadvisor. Επίσης, το γεγονός πως απολαύσατε το φαγητό σας και πως θεωρείτε πως τα κόστη είναι εντός του φυσιολογικού είναι μια καλή προσθήκη.Χαιρόμαστε για το ότι κάνετε την πρόταση σας στους υπόλοιπου επικέπτες να δοκιμάσουν το ριζότο μανηταριών και την ταλιάτα.
Τέλος, όλοι οι συνεργάτες μας προσπαθούν να κάνουν το καλύτερο που μπορούν και να σας παρέχουν την καλύτερη εξυπηρέτηση. Οπότε είναι μεγάλο θετικό το ότι το νιώσατε με την επίσκεψη σας.

Τους θερμούς μας χαιρετισμούς,
Η ομάδα του Compass

Compass: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άγιος Στέφανος, Μύκονος
Μύκονος (Χώρα), Μύκονος

Πλατύς Γιαλός, Μύκονος
Μύκονος (Χώρα), Μύκονος

Compass: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!