Tripadvisor
Αγία Παρασκευή

“Η συμπεριφορά κι η απροθυμία των υπαλλήλων τα χαλάνε όλα δυστυχώς...”

Παπαγεωργίου Οίνος & Γεύσεις
Κλείστε τραπέζι
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το Sisli χθες βράδυ 25/1/20 παρέα 4 ατόμων. Θα ξεκινήσω με την πρώτη αρνητική εντύπωση, το γεγονός ότι προκειμένου να κλείσω τραπέζι, έπαιρνα τηλ. από τις 13:35 και τελικά απάντησαν στις 14:55 (!!!). Όταν εν τέλει κατάφερα να μιλήσω με κάποιον, ομολογουμένως ήταν πάρα πολύ ευγενικός. Κατά τα άλλα, τα φαγητά ήταν ικανοποιητικά, όχι τίποτα το ιδιαίτερο το οποίο δεν βρίσκεις και σε αντίστοιχα πολίτικα, ούτε βέβαια τίποτα το άσχημο σε γεύση, οι τιμές αρκετά καλές αν κι οι μερίδες μικρές, αλλά θα εστιάσω σε 2 αρνητικά τα οποία κατ'εμέ είναι λόγος να μην επισκεφτεί κανείς το συγκεκριμένο εστιατόριο: το πρώτο είναι το... γνωστό θέμα με τις αποδείξεις οι οποίες προφανώς περιφέρονταν από τραπέζι σε τραπέζι για όποιον δεν τις ζητούσε με ώρα εκτύπωσής τους την οποία δεν είχαμε καν παραγγείλει ακόμα, και με ποσά ότι να'ναι (το ποσό που πληρώσαμε ήταν 55€ κι ήταν κομμένες 2 των 25€ και στο τέλος προσέθεσαν κι άλλη μια μικρή για να ... βγει το ποσό ακριβώς!) και τις οποίες πήρε πίσω ο σερβιτόρος όταν πληρώσαμε για να τις μεταφέρει στον επόμενο. Το δεύτερο κι ακόμα χειρότερο ήταν η συμπεριφορά των υπαλλήλων. Σε γενικές γραμμές δεν μπορώ να πω ότι ήταν αγενείς αλλά ήταν σίγουρα αδιάφοροι κι απρόθυμοι χωρίς να σκάσουν ούτε ένα χαμόγελο κι είχαν μια μόνιμη βιασύνη (όχι ταχύτητα, βιασύνη...). Το αποκορύφωμα όμως ήταν το ότι έκανα εγώ το λάθος να μου πέσει και να χυθεί επάνω στο τραπέζι μισό κουτάκι coca cola (δεν λερώθηκε το κάτω τραπεζομάντιλο πάρα το κάλυμμα με το ναυλον). Θα παραβλέψω το γεγονός ότι παρά το ότι έκανα χάλια τη γυναίκα μου σε μπλούζα-παντελόνι δεν ενδιαφέρθηκε κανείς ούτε να τη βοηθήσει αλλά ούτε να καθαρίσει το τραπέζι, αντ'αυτού και προς μεγάλη μας έκπληξη εισπράξαμε μια ωραιότατη παρατήρηση σα να είμαστε 5χρονα παιδάκια(οι ηλικίες μας από 35 έως 45)-που ούτε σε αυτά δεν την κάνει κανείς- από τον τύπο που πήρε την παραγγελία λέγοντάς μας σε αυστηρό τόνο "Προσέξτε μη λερωθεί το τραπεζομάντηλο από κάτω"!! Την θεωρώ Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η τέτοιου είδους παρατήρηση σε εστιατόριο που λογικό είναι ακόμα και να λερωθεί το τραπεζομάντηλο. και τι έγινε δηλαδή;;;Μια συμβουλή: μαγαζάτορες ξυπνήστε!!Είμαστε στο 2020, το internet είναι διαδεδομένο ακόμα και στην Ελλαδίτσα μας, μαγαζιά ανοίγουν (και κλείνουν όμως...) το ένα μετά το άλλο, είναι κρίμα για τέτοιες συμπεριφορές και νοοτροπίες να χάνετε πελάτες οι οποίοι ούτε χαζοί είναι πλέον κι ενημερώνονται για τα πάντα. Εκτός βέβαια αν δεν σας ενδιαφέρουν καθόλου....

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, spykom

Η κριτική γράφτηκε 2 Δεκεμβρίου 2019

Εξαιρετικό το φαγητό.
Το service απαράδεκτο. από την πρώτη στιγμή. Ζητήσαμε τσίπουρο μέχρι να αποφασίσουμε τι θα φάμε και αρνήθηκε γιατί ήθελε να πάρει συνολικά παραγγελία. Το κρασί στο τραπέζι ήρθε αφού το ζητήσαμε τέσσερις φορές. Τέλος όταν ζητήσαμε γλυκό δεν ήρθε ούτε για παραγγελία. Στα δε παραπονά μας μας είπε να πάμε στον Κωνσταντινίδη για γλυκό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, 316dimitrisl
Η κριτική γράφτηκε 20 Οκτωβρίου 2019

Ήσυχος κήπος. Απομονωμένος από τον θόρυβο της Μεσογείων.

Οι 3 μερίδες οριακά επαρκείς (μπιφτέκι, γιαουρτλού, κοτόπουλο)

Σαλάτα πολύ φρέσκια.

Σχέση τιμής και ποσότητας - ποιότητας οριακά καλή.

Μας έφεραν γρήγορα τα 2 κυρίως πιάτα για τα 2 άτομα αλλά για το 3ο άτομο η μερίδα άργησε με αποτέλεσμα να φάμε ξεχωριστά από τον τρίτο της παρέας.

Σπιτικό φαγητό.

Αδιάφορο το προσωπικό του μαγαζιού με επιτομή της αγένειας τον σερβιτόρο (ο οποίος μάλλον πρέπει να είναι και ο ιδιοτήτης) για τον οποίο διάβασα αρνητικά σχόλια από αρκετό κόσμο στις κριτικές.
Μόνο και μόνο για τον σερβιτόρο δεν θα ξαναπατήσω στο συγκεκριμένο μαγαζί. Δεν έχω λόγο να πληρώνω για να μου κάνουν ιερά εξέταση ή για να παριστάνουν τον πλανητάρχη....ειδικά όταν πρόκειται και για αμόρφωτο...

1  Ευχαριστούμε, dimipapa40
Η κριτική γράφτηκε 20 Οκτωβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφος και απλός χώρος χωρίς υπερβολές που κυριαρχεί η πέτρα. Πολύ όμορφη και η πίσω αυλή, που εκεί επιλέξαμε να καθίσουμε.

Το menu στηρίζεται στις ανατολίτικες γεύσεις με μεγάλη επιτυχία.
Ότι επιλέξαμε ήταν εξαιρετικό και αυθεντικό.
Η ποσότητες σωστές και το service ευγενικό που δεν σε ξεχνούσε έστω και αν λόγω φόρτου μπορεί να αισθανόσουνα πως κάποιο πιάτο ίσως το είχαν ξεχάσει.
Είναι από τις λίγες φορές που πηγαίνω σε χώρο εστίασης και θα ήθελα να δοκιμάσω όλα τα πιάτα του menu του.
Το κεμπάπ με το φυστίκι υπέροχο, το μοσχαράκι με τον πουρέ μελιτζάνας εξαιρετικό και το τσίπουρο αυθεντικό.
Το κέρασμα στο τέλος εκπληκτικό.

Μπράβο σας, μπήκατε άξια στις αγαπημένες επιλογές και θα ξανά έρθουμε για να απολαύσουμε και τα άλλα πιάτα από το menu σας.

Ευχαριστούμε, christosk0362
Η κριτική γράφτηκε 13 Οκτωβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Προτείνω ανεπιφύλακτα! Καλή κουζίνα, εξαιρετικές τιμές και χώρος φτιαγμένος με μεράκι. Το προσωπικό ευγενικό & πρόθυμο

Ευχαριστούμε, StavviCh

Παπαγεωργίου Οίνος & Γεύσεις: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγία Παρασκευή, Αττική

Παπαγεωργίου Οίνος & Γεύσεις: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!