Η κριτική έγινε: 18 Αυγούστου 2019

Τοποθεσία που εξασφαλίζει ησυχια απο την κίνηση του δρόμου μαι της περιοχής
Με τα πόδια περιπατος ως στην παραλία . Προσεγμένος εξοπλισμός μπάνιο δωμάτιο κουζίνα . Όμορφη βεράντα με θεα για τη μερα και τη νύχτα. Πρόθυμη και φιλική η εξυπηρέτηση της Ηλένιας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, stefanosmichailidis5
Ο/η ilenia T, Owner του Melia Sol Art Studios, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 18 Αυγούστου 2019

Ευχαριστούμε πολύ για τα θερμά λόγια με τα οποία περιγράψατε την πρόσφατη εμπειρία σας
στο Melia sol art studios.
Ελπίζουμε να σας καλωσορίσουμε και στο επόμενο ταξίδι σας στην όμορφη Χίο.

Να περνάτε όμορφα,

Η κριτική έγινε: 1 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Το Melia Sol art studios είναι από τις κορυφαίες επιλογές για διαμονή στην Χίο. Ο Καρφας είναι ένα πολύ προσεγμένο μέρος με καθαρή οργανωμένη παραλία και πολλές επιλογές για καλό πρωινό και φαγητό, ενώ ως τοποθεσία είναι ιδανικό ορμητήριο για εκδρομές στο νησί.
Τα δωμάτια στο Melia είναι άψογα. Όμορφα, πεντακάθαρα, με θαυμάσια θέα στη θάλασσα, ήσυχα, περιποιημένα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια.
Η Ιλενια, που είναι η ιδιοκτήτρια, είναι πολύ βοηθητική σε ότι χρειαστεί κάποιος, ενώ έχει βάλει παντού την καλλιτεχνική της πινελιά ώστε ο επισκέπτης να αισθάνεται όμορφα και ήρεμα στο θαυμάσιο αυτό χώρο που έχει φτιάξει. Μπράβο σας, εξαιρετικό το νησί σας αλλά και ο χώρος σας. Το απόλαυσα

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, VAG201
Ο/η ilenia T, Owner του Melia Sol Art Studios, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Αυγούστου 2019

Χαιρόμαστε πολύ όταν λαμβάνουμε τόσο θερμά σχόλια από τόσο ξεχωριστούς πελάτες ! Eυχαριστούμε πολύ για την όμορφη κριτική σας! Εμείς θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε να ικανοποιούμε τις ανάγκες των φιλοξενούμενων μας , με την δύναμη που μας δίνετε. Eλπίζουμε σε μια μελλοντική σας επίσκεψη !
Σας ευχόμαστε να απολαμβάνετε την κάθε σας στιγμή :)

Καλό καλοκαίρι!

Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2018

Εξαιρετική επιλογή καταλύματος για διακοπές στην πανέμορφη Χίο.Το Melia Sol Βρίσκεται στον Καρφά όπου τελικά ίσως είναι το καλύτερο σημείο στο νησί γιατί είναι πολύ κοντά στην πόλη αλλά εξυπηρετεί σαν σημείο τους ταξιδιώτες που επιλέγουν να κάνουν εκδρομές στο νησί,σε μια τοποθεσία ιδανική για ηρεμία και ξεκούραση που απέχει όμως μόλις δυο λέπτα απο την όμορφη παραλία του Καρφά.Μέσα στο πράσινο και εντυπωσιακά μαστιχόδεντρα όλα τα δωμάτια έχουν θέα θάλασσα αρχιτεκτονική εναρμονισμένη με το περιβάλον και η διακόσμηση τους μινιμαλ μοντερνας αισθητικής.Αξίζει να αναφέρουμε πως αυτό που βλεπουμε στις φωτογραφίες αυτό αντικρίζεις και από κοντά (σπάνιο).Σχετικά με την καθαριότητα των δωματίων αξίζουν συγχαρητήρια πραγματικά καθώς ήταν πολύ σχολαστική και σε έκανε να νιώθεις σα να είσαι στο σπίτι σου, μπορεί να ανταπεξέλθει στις προσδοκίες και του πιο απαιτητικού επισκέπτη.Εξαιρετική επαγγελματίας η ιδιοκτήτρια της επιχείρησης και όλη η ομάδα της,φροντίζουν για τις ανάγκες των πελατών τους και με την ζεστή φιλοξενία τους όλοι νιώθουν σαν το σπίτι τους.Θα το προτείναμε σε οικογένειες με παιδιά καθώς διαθέτει πολύ ωραία διαμορφωμένους εξωτερικούς χώρους όπου μπορούν να παίζουν με ασφάλεια αλλά και σε ζευγάρια που αναζητούν ηρεμία και δωμμάτια με θέα θαλασσα.

Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, janeskias
Ο/η Melia S, Ιδιοκτήτης του Melia Sol Art Studios, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Οκτωβρίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη κριτική σας. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα οταν οι ταξιδιώτες περιγράφουν με τέτοιο ενθουσιασμό τη διαμονή τους και την αισθητική του χώρου μας και επιστρέφουν στον τόπο τους με όμορφες αναμνήσεις απο το νησί μας. Στόχος μας είναι να προσφέρουμε μια ευχάριστη φιλοξενία .Σεβόμαστε απόλυτα τον κάθε πελάτη και φροντίζουμε για την άνεση,την ηρεμία και την ξεκούραση του με κάθε δυνατό τρόπο. Η καθαριότητα των δωματίων είναι για εμας πολύ σημαντική και μας τιμάει ιδιαίτερα που το αναγνωρίζετε. Ανυπομονούμε να σας δούμε και πάλι στη μυροβόλο Χίο και να φέρετε την όμορφη αύρα σας και τα χαμόγελά σας στο χώρο μας.

Φιλια πολλά,

Η κριτική έγινε: 1 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απλά ολα ειναι τέλεια ετσι οπως τα εμφανίζουν στο site .Τα δωμάτια ειναι πολυ καλα σχεδιασμένα και τα επιπλα ολα καινουργια και πολυ προσεγμένα .Αυτο που πρεπει να τονίσω ειναι το service και οι άνθρωποι που τρέχουν αυτα τα studios που νομιζω οτι έρχεσαι ξένος και φεύγεις φίλος .

Ευχαριστούμε, konstantinosr16
Ο/η Melia S, Owner του Melia Sol Art Studios, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Σεπτεμβρίου 2018

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Melia Sol Art Studios για την επίσκεψη σας στη Χίο.
Είναι τιμή μας να διαβάζουμε τόσο ευχάριστα σχόλια απο όμορφους ανθρώπους σαν εσάς.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα με το γεγονός ότι μείνατε απόλυτα ευχαριστημένοι κατά τη διάρκεια της διαμονής σας !
Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα και να έχουμε την ευκαιρία να σας "φιλοξενήσουμε" και πάλι.

Φιλιά σε όλη την οικογένεια

Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2018

Τα studios έχουν εξαιρετική θέα στην θάλασσα χαρακτηρίζονται από μίνιμαλ σχεδιασμό και είναι πλήρως εξοπλισμενα για μία οικογένεια που θα μείνει αρκετές ημέρες, με σούπερ ατού το χώρο με τις αιώρες και πολύ σημαντικό ότι η καθαριότητα και η ευγένεια είναι από τα πλέον σημαντικά χαρακτηριστικά της διαμονή στο Melia Sol.
Η Ιλένια είναι πάντα πρόθυμη να βοηθήσει σε ότι της ζητηθεί με χαμόγελο και θετική ενέργεια. Η τοποθεσία -στην πλαγιά του Καρφά- είναι η καλύτερη διότι ο επισκέπτης βρίσκεται κοντά σε όλα και το σημαντικότερο στις νότιες μαγικές παραλίες του νησιού και το αξέχαστο Μουσείο Μαστίχας!
Το πιο σημαντικό που κρατάμε σαν ανάμνηση είναι η τέλεια ησυχία στο χώρο, η θέα από τη βεράντα μας και η καθαριότητα. Οι προτάσεις στο χάρτη (!) και οι πληροφορίες από την Ιλένια ήταν απίστευτα βοηθητικές και έκαναν τις διακοπές μας αξέχαστες!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Αν πάτε με παιδιά τα δωμάτια στο ισόγειο είναι πολύ καλύτερα λόγω του χώρου με τις αιώρες.
Ευχαριστούμε, efal

Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για να περιγράψετε με τόσο θετικά σχόλια την εμπειρία σας στο ξενοδοχείο μας.Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μείνατε ικανοποιημένοι απο τη διαμονή σας, τις υπηρεσίες μας και από το προσωπικό μας . Θετικές κριτικές σαν τη δική σας, αποτελούν την μεγαλύτερη ανταμοιβή και μας δίνουν ώθηση και ενέργεια να συνεχίσουμε να προσπαθούμε για το καλύτερο.
Να περνάτε πάντα όμορφα :)

Iλένια