Η κριτική έγινε: 1 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απλά ολα ειναι τέλεια ετσι οπως τα εμφανίζουν στο site .Τα δωμάτια ειναι πολυ καλα σχεδιασμένα και τα επιπλα ολα καινουργια και πολυ προσεγμένα .Αυτο που πρεπει να τονίσω ειναι το service και οι άνθρωποι που τρέχουν αυτα τα studios που νομιζω οτι έρχεσαι ξένος και φεύγεις φίλος .

Ευχαριστούμε, konstantinosr16
Ο/η Melia S, Owner του Melia Sol Art Studios, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Σεπτεμβρίου 2018

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Melia Sol Art Studios για την επίσκεψη σας στη Χίο.
Είναι τιμή μας να διαβάζουμε τόσο ευχάριστα σχόλια απο όμορφους ανθρώπους σαν εσάς.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα με το γεγονός ότι μείνατε απόλυτα ευχαριστημένοι κατά τη διάρκεια της διαμονής σας !
Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα και να έχουμε την ευκαιρία να σας "φιλοξενήσουμε" και πάλι.

Φιλιά σε όλη την οικογένεια
Ιλένια

Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2018

Τα studios έχουν εξαιρετική θέα στην θάλασσα χαρακτηρίζονται από μίνιμαλ σχεδιασμό και είναι πλήρως εξοπλισμενα για μία οικογένεια που θα μείνει αρκετές ημέρες, με σούπερ ατού το χώρο με τις αιώρες και πολύ σημαντικό ότι η καθαριότητα και η ευγένεια είναι από τα πλέον σημαντικά χαρακτηριστικά της διαμονή στο Melia Sol.
Η Ιλένια είναι πάντα πρόθυμη να βοηθήσει σε ότι της ζητηθεί με χαμόγελο και θετική ενέργεια. Η τοποθεσία -στην πλαγιά του Καρφά- είναι η καλύτερη διότι ο επισκέπτης βρίσκεται κοντά σε όλα και το σημαντικότερο στις νότιες μαγικές παραλίες του νησιού και το αξέχαστο Μουσείο Μαστίχας!
Το πιο σημαντικό που κρατάμε σαν ανάμνηση είναι η τέλεια ησυχία στο χώρο, η θέα από τη βεράντα μας και η καθαριότητα. Οι προτάσεις στο χάρτη (!) και οι πληροφορίες από την Ιλένια ήταν απίστευτα βοηθητικές και έκαναν τις διακοπές μας αξέχαστες!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Αν πάτε με παιδιά τα δωμάτια στο ισόγειο είναι πολύ καλύτερα λόγω του χώρου με τις αιώρες.
Ευχαριστούμε, efal

Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για να περιγράψετε με τόσο θετικά σχόλια την εμπειρία σας στο ξενοδοχείο μας.Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μείνατε ικανοποιημένοι απο τη διαμονή σας, τις υπηρεσίες μας και από το προσωπικό μας . Θετικές κριτικές σαν τη δική σας, αποτελούν την μεγαλύτερη ανταμοιβή και μας δίνουν ώθηση και ενέργεια να συνεχίσουμε να προσπαθούμε για το καλύτερο.
Να περνάτε πάντα όμορφα :)

Iλένια

Η κριτική έγινε: 19 Αυγούστου 2018

Υπέροχο ξενοδοχείο με εξαιρετική θέα στην θάλασσα, πολύ ομορφα και δροσερα δωμάτια με ωραίο ντιζάιν πλήρως εξοπλισμενα. Η καθαριότητα παίρνει 10 στα 5 η λέξη πεντακάθαρα νομίζω είναι λίγη και η εξυπηρέτηση άψογη, πρόθυμοι να σε βοηθήσουν σε ότι τους ζητήσεις με χαμόγελο και μέσα από την καρδια τους. Η τοποθεσία είναι κλειδί διότι είσαι κοντά σε όλα. Υπέροχοι άνθρωποι με υπέροχο ξενοδοχείο.το συστήνω ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, tsibri
Ο/η Melia S, Owner του Melia Sol Art Studios, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Αυγούστου 2018

Γειά σας από Χίο!
Ευχαριστούμε πολύ για την εξαιρετική κριτική σας, την περιγραφή σας, καθώς και για την άριστη βαθμολογία. Χαιρόμαστε πολύ που η διαμονή σας στο Melia Sol Art Studios κάλυψε όλες τις υψηλές σας προσδοκίες και μας χαρακτηρίσατε ως "στολίδι για το νησί". Μας δίνει μεγάλη ικανοποίηση να διαβάζουμε τόσο θετικά σχόλια για την ποιότητα των δωματίων και τις υπηρεσίες μας, ιδιαίτερα για την καθαριότητα, το προσωπικό και την τοποθεσία μας.
Σας στέλνουμε τις καλύτερες ευχές μας και ευχόμαστε να σας ξαναδούμε σύντομα!
Με φιλικούς χαιρετισμούς, Ιλένια

Η κριτική έγινε: 8 Αυγούστου 2018

Υψηλή αισθητική, φιλικότατη φιλοξενία, επαγγελματισμός σε όλα τα επίπεδα.
Ιδανικό σημείο για εξορμήσεις σε όλο το νησί.
Υπέροχη θέα στον κόλπο του Καρφα.
Ιδανικός και ο κήπος με τις αιώρες για χαλάρωση όλες τις ώρες της μέρας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, tsaniklidis64
Ο/η Melia S, Owner του Melia Sol Art Studios, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Αυγούστου 2018

Αγαπημένοι μας Γιούλη και Γιάννη,
σας ευχαριστούμε πολύ που μας επιλέξατε για την διαμονή σας στην Χίο και που γράψατε ένα τόσο κολακευτικό σχόλιο για εμάς. Χαιρόμαστε που απολαύσατε την φιλοξενία, την τοποθεσία, τους χώρους καθώς και την θέα από το ξενοδοχείο μας και που συνεισφέραμε στο να έχετε "τέλειες διακοπές"! Ήταν ευχαρίστησή μας να γνωρίσουμε μια χαρούμενη και αγαπημένη οικογένεια όπως η δική σας! Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά σύντομα! Φιλιά σε όλους!

Φιλικά, ιλένια

Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2018

Ένας από τους λόγους που το ταξίδι στη Χίο θα μας μείνει αλησμόνητο είναι το Melia Sol art studios. Το κατάλυμα μας πρόσφερε πολύ περισσότερα από όσα προσμέναμε! Άψογη εξυπηρέτηση, φιλοξενία, όμορφο φυσικό περιβάλλον, ησυχία στον χώρο, θέα από το μπαλκόνι, γουστόζικα δωμάτια και το κυριότερο... καθαριότητα. Ό,τι δηλαδή αναζητά κάποιος στις διακοπές του... Επίσης, οι προτάσεις και οι πληροφορίες της Ιλένιας (ιδιοκτήτρια) ήταν πραγματικά πολύ βοηθητικές και έκαναν τις διακοπές ακόμα πιο όμορφες!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, Demetriskit
Ο/η Melia S, Owner του Melia Sol Art Studios, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Ιουλίου 2018

Γεια σας από Χίο!
Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική και τα καλά σας λόγια! Χαιρόμαστε να μαθαίνουμε ότι οι επισκέπτες μας μένουν ευχαριστημένοι από τις παροχές μας, γιατί πάντα προσπαθούμε για το καλύτερο! Ήταν χαρά μας να γνωρίσουμε μια τόσο εξαιρετική οικογένεια και να συμβάλλουμε ώστε να περάσετε όμορφα τις διακοπές σας!
Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά σύντομα!

Ιλένια