Priceline
Lol.travel
Agoda.com73 $
Trip.com73 $
Η κριτική έγινε: 5 Αυγούστου 2020

Ενα συμπαθητικό ξενοδοχείο επάνω στο κύμα..ευρύχωρα δωμάτια, σχετικά ανακαινισμένα Αλλά με ελλειπή για τα 4 αστέρια καθαριότητα.. αντιμετωπίσαμε σοβαρό πρόβλημα επίσης με το wi-fi και το σήμα στα κινητά σε πολλούς χώρους του ξενοδοχείου και ειδικά στα δωμάτια..

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, Βαγγελης Φ
Ο/η Ioannis Syrakis, Γενικός Διευθυντής του Erytha Hotel & Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Αυγούστου 2020

Αγαπητέ επισκέπτη,
Σας ευχαριστούμε θερμά για την πρόσφατη διαμονή σας στο πανέμορφο Erytha Hotel & Resort.
Σύμφωνα με τα νέα πρωτόκολλα λειτουργίας των ξενοδοχείων όλης της Χώρας κάτω από την καθοδήγηση του Υπουργείου Τουρισμού αλλά και του ΕΟΔΥ, όπου και το ξενοδοχείο μας εφαρμόζει πιστά και έχει πιστοποιηθεί, η καθαριότητα των δωματίων δεν πραγματοποιείτε σε καθημερινή βάση, για την αποφυγή διασποράς του COVID19. Το σχέδιο δράσης του ξενοδοχείου, όπως και τα νέα πρωτόκολλα λειτουργίας αποστέλλονται σε όλους του επισκέπτες κατά την πραγματοποιηση της κράτησης τους.
Σας ενημερώνουμε οτι το πρόσφατο κόλλημα με την ποιότητα του ιντερνετ αλλά και του σήματος από συσγκεκριμένο ιδιωτικό πάροχο στην περιοχή αποκαταστάθηκε επιτυχώς.
Θα χαρούμε πολύ να σας φιλοξενήσουμε για ακόμη μια φορά στο ξενοδοχείο μας, αυτή την φορά με δωρεάν αναβάθμιση της κράτησης σας!
Η Διεύθυνση και το προσωπικό του Erytha Hotel & Resort.

Η κριτική έγινε: 2 Ιουλίου 2020

Υπέροχη τοποθεσία του ξενοδοχείου... Το service του προσωπικου πολυ ανθρώπινο. Προσιτό, εξυπηρετικοτατο!! Ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα!!! Πρωινό πολυ καλό και το μπαρ της πισινας με πολλα κοκτέιλ και ποιοτικό καφεδάκι!!! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, U1312HW_

Σας ευχαριστούμε για την προτίμηση και την αποστολή της θετικής σας αξιολόγησης. Χαιρόμαστε που απολαύσατε τις υπηρεσίες μας και θα είναι τιμή μας να μας επιλέξετε και σε επόμενη επίσκεψή σας στην Χίο .
Η Διεύθυνση και το Προσωπικό του Erytha Hotel & Resort

Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2019

Συνχαρητηρια για την επιλογή του προσωπικού,όλα ξεκινάνε από εκεί!!!Και κάποιο θέμα να αντιμετωπίσεις είναι εκεί με το χαμόγελο και την ευγένεια να στο λύσουν.Η καθαριότητα ήταν καθημερινή.Το φαγητό πλούσιο καθώς είχαμε κλείσει και τα τρία γεύματα.Ο σεφ καταπληκτικός αφού ήταν εκεί αμέσως να προλάβει τυχόν φαγητά τα οποία τα παιδιά δεν είχαν προτιμήσει.Μοναδικη η κοπέλα στο μπαρ η Κυρία Πόπη που ήταν εκεί για Όλους πραγματικά ήταν αυτή που μας κράτησε 6 μέρες εκεί για τον καφέ μας και τα αναψυκτικά μας.Και μην ξεχάσω τον ναυαγοσώστη που έγινε ο αγαπημένος των παιδιών.Αυτη είναι η δικια μας προσωπική εμπειρία.Σιγουρα θα τα ξαναπούμε από κοντά...

Ευχαριστούμε, martha t
Ο/η Ioannis S, General Manager του Erytha Hotel & Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Νοεμβρίου 2019

Αγαπητή κα. Martha t.
Σας ευχαριστούμε θερμά για την πρόσφατη διαμονή σας στο πανέμορφο ξενοδοχείο μας.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαυσατε όλες μας τις υπηρεσίες και το εξαιρετικό μας προσωπικό, που δίνει καθημερινά τον καλύτερο του εαυτό για την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση.
Θα χαρούμε να σας καλωσορίσουμε και πάλι σύντομα στο ξενοδοχείο μας.
Ιωάννης Συράκης

Η κριτική έγινε: 2 Σεπτεμβρίου 2019

Πολύ καλή εξυπηρέτηση προσωπικού, καθαριότητα στο χωρο και στο δωμάτιο και πλούσιο πρωινό.Το βραδινό φαγητό στο μπουφε του ξενοδοχείου πλουσιο από φαγητά και ευγευστα!Η πισινα καθαρη και προσεγμενη! Το μόνο που δε μου άρεσε είναι πως το δωμάτιο που είχαμε κλείσει ήταν στις φωτογραφίες από τη καινούργια πτέρυγα ,ενω εμείς μείναμε στην άλλη πτέρυγα.Καλύτερα θα ήταν να γίνεται διευκρίνιση στις φωτογραφίες.

Ευχαριστούμε, Λίνα Κ

Αγαπητή κα. Λινα Κ.
Σας ευχαριστούμε θερμά για την πρόσφατη διαμονή σας στην μυροβόλο Χίο και το ξενοδοχείο Erytha.
Λάβαμε υπόψη την παρατήρηση σας και ενημερώσαμε το αντίστοιχο τμήμα.
Θα χαρούμε πολύ να σας καλοσωρίσουμε για ακόμη μια φορά την επόμενη θερινή σαιζόν.
Ιωάννης Α. Συράκης
General Manager

Η κριτική έγινε: 30 Αυγούστου 2019

Επισκεφτηκα το πανεμορφο νησι της χιου με την οικογενεια μου επιλεγοντας το erytha για τη διαμονη μας,μιας και ειναι 4* και θα ειχαμε καποιες ανεσεις.στις φωτο ολα φαινοταν καλα αλλα δεν προβαλουν το οικιμα που διαθετουν διπλα.ενα οικιμα του 70 ή 80,με παλια κουφωματα,μοκετα στο πατωμα που δεν σκουπιστηκε ποτε...καμια σχεση με το κεντρικο κτιριο που πληρωσαμε και νομιζαμε οτι θα μενουμε.το πρωινο ελλειπες,μπορουμε να βρουμε καλυτερο και πιο ποιοτικο σε rent a room.καλη η παραλια του,ο χωρος της πισινας οκ,οι περικοπες σε προσωπικο ειναι εμφανεις...εχει προβληματακια,ξανασκεφτειτε το.

4  Ευχαριστούμε, Beandoka

Αγαπητέ Beandoka,
Σας ευχαριστούμε για ακόμα μια φορά που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για τις διακοπές σας.
Ειλικρινά λυπούμαστε που οι υπηρεσίες που σας προσφέρθηκαν δεν μπόρεσαν να ανταπεξέλθουν στις προσδοκίες σας.
Θεωρούμε ότι οφείλουμε να δώσουμε κάποιες εξηγήσεις σε εσάς αλλά και στους υπόλοιπους αναγνώστες της ιστοσελίδας για να μην δημιουργούνται ανακριβείς εντυπώσεις.
Το ξενοδοχείο μας λειτούργησε για πρώτη φορά το 1991 και αποτελείτε από 6 διαφορετικά κτήρια.
Όντος σε ελάχιστα πλέον δωμάτια, που όμως είχατε ενημερωθεί και συμφωνήσει, διαθέτουν μοκέτα στο δάπεδο, όπου σχολαστικά καθαρίζεται από το προσωπικό των δωματίων.
Σχετικά με το πρωινό, το ξενοδοχείο μας παρέχει έναν από τα πλουσιότερα μεσογειακά πρωινά με τοπικές γεύσεις και έμφαση στα τοπικά προϊόντα και αμέτρητες επιλογές σε ζεστά και κρύα εδέσματα, γιαυτό τον λόγο δεχόμαστε πολύ καλές κριτικές από το σύνολο των επισκεπτών.
Είμαστε στην διάθεσή σας να συζητήσουμε όλα τα θέματα που δεν έκαναν ευχάριστη την διαμονή σας, και σας διαβεβαιώνουμε ότι θα κάνουμε όλες τις διορθωτικές κινήσεις που χρειάζονται.
Θα ήταν μεγάλη μας χαρά να σας καλωσορίσουμε ακόμη μια φορά κοντά μας.
Με εκτίμηση