Η κριτική έγινε: 7 Μαΐου 2015

το συστατικο της επιτυχιας αυτου του ξενοδοχειου,εκτος απτ οτι ειναι ομορφο,ειναι οι ανθρωποι που το πλαισιωνουν!!παντα εκει κοντα σου ετοιμοι να σε εξυπηρετησουν με ενα πλατυ χαμογελο κ ενα γλυκο βλεμα που σε χτυπα κατευθειαν στη καρδια..!το δωματιο μας ηταν φοβερο..ειχε ολα αυτα που χρειαζομασταν ψυγειο tv aircondision free wifi πιστολακι στο μπανιο κλπ..με υπεροχο κρεβατι στολισμενο με λουλουδια..ευρυχωρο πεντακαθαρο με απιστευτη θεα!! μεγαλο μπαλκονι που απτη μια μερια εβλεπες θαλασσα απτην αλλη πρασινο βουνο.γυρω στα 500 μετρα απτη θαλασσα αλλα διαθετει και πισινα!πλουσιο κ νοστιμο πρωινο!! μπραβο στο προσωπικο κ στον ιδιοκτητη.εξαιρετικη δουλεια!! θα ξαναπαμε ανεπιφυλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2015
Ευχαριστούμε, Dimitris M
Η κριτική έγινε: 5 Μαΐου 2015

Ένας πραγματικά όμορφος χώρος που μας προσέφερε όλο το πακέτο, άψογη εξυπηρέτηση, φιλικό περιβάλλον, καθαριότητα και γούστο με το προσωπικό και τον ιδιοκτήτη να είναι στην διάθεση μας και σε τιμές που είναι τέλεια προσαρμοσμένες στην εποχή μας. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν τα βρίσκεις όλα αυτά μαζεμένα σε ένα ξενοδοχείο!

Συμβουλή για το δωμάτιο: όλα τα δωμάτια είναι υπέροχα..
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2015
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Marianna R
Η κριτική έγινε: 3 Δεκεμβρίου 2014

Ωραια τοποθεσια (κεντρο χωριου)
Πολυ φιλικο περιβαλλον
Εξαιρετικη εξυπηρετηση εκ μερους του οροσωπικου και του ιδιοκτητη.
Σπιτικο πρωινο
Μοντερνα χρωματα και προσφατως ανακαινισμενοι κοινοχρηστοι χωροι και δωματια

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2014
Ευχαριστούμε, Hardyathens
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2014

Το κύριο χαρακτηριστικό αυτού του ξενοδοχειου είναι η φιλική ατμόσφαιρα που υπάρχει από το προσωπικό και τον ιδιοκτήτη. Μπορεί να υπάρχουν ατέλειες ,όμως η καλή διάθεση , η εξυπηρέτηση του προσωπικού δίνει άλλη διάθεση στον επισκέπτη.
Το δωμάτιο μας ήταν κάπως μικρό(κυρίως το μπάνιο) αλλά περιποιημένο. Μέχρι και φρέσκα λουλουδάκια υπήρχαν στο βάζο. Οι πετσέτες αλλάζονταν ανελλειπώς κάθε τρίτη μέρα και υπήρχε καθημερινη καθαριότητα.
Το πρωινό αρκετά καλό .......το ρυζόγαλο νοστιμότατο.
Το ξενοδοχείο βρίσκεται μέσα στο χωριό .κοντά σε ταβέρνες ,καφετέριες και στην παραλία. Η Βασιλική είναι όμορφο παραθαλάσσιο χωριό αλλά πολύβουο ,,,,,,
Ισως το ξαναεπισκεφτούμε αλλά κατά προτίμηση στις αρχές του καλοκαιριού ..........αποφεύγοντας τις ορδές των τουριστών.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
Ευχαριστούμε, Maria B
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2014

Μείναμε τον Αύγουστο του 2014! Κρίνοντας από τις φωτογραφίες του site του ξενοδοχείου και της booking καθώς και τις τιμής (90€ τη βραδιά!) περιμέναμε τουλάχιστον να βρούμε ένα καθαρό και αξιοπρεπές δωμάτιο.
Το δωμάτιο ήταν μικρό, πολύ μικρό, τόσο που ακουμπήσαμε τη βαλίτσα μας σε μια καρέκλα για να μπορούμε να περπατάμε μέσα στο δωμάτιο! Οι φωτογραφίες με την πραγματικότητα δεν έχουν καμία απολύτως σχέση! το ξενοδοχείο είναι παλιό και παρατημένο.
Αρχικά δεν υπάρχει parking, όπως γράφουν παντού! είναι ένα μικρό κομμάτι έξω από το ξενοδοχείου το οποίο χωράει 5 αυτοκίνητα οπότε αν είστε τυχεροί κάτι θα γίνει.
Τα facilities στο δωμάτιο απλά δεν υπάρχουν ! Εκτός από ένα μικρό παλιό, διαλυμένο ψυγείο το οποίο ούτε κατάψυξη δεν είχε, ούτε ράφια.
To μπάνιο ήταν απαίσιο. η πόρτα της ντουζιέρας δεν έκλεινε και ήταν τόσο βρώμικη που φοβόμασταν και να την ακουμπήσουμε ακόμα! Ζητήσαμε από την υποδοχή να μας καθαρίσουν το μπάνιο αλλά μας αγνόησαν!
Κατά την αναχώρηση μας αναφέραμε τα παραπάνω και είπαν απλά ότι η υποδοχή δεν μπορεί να ξέρει αν η καμαριέρα καθαρίζει σωστά!!!!!!!!!επίσης δικαιολογήθηκαν λέγοντας πως πριν πάμε εμείς είχαν γκρουπ και η καμαριέρα δεν πρόλαβε να καθαρίσει!!!!
Το πρωινό είναι εντάξει, όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά σχετικά ικανοποιητικό...
Τα μόνα καλά σε αυτό το "ξενοδοχείο" είναι η τοποθεσία, (είναι δίπλα από την θάλασσα και μέσα στο χωριό) και το μπαλκόνι του δωματίου μας που ήταν μεγάλο με θέα στη θάλασσα (ωστόσο το τραπεζάκι ήταν σπασμένο!!) .
Σε καμία περίπτωση δεν θα το συνιστούσα και φυσικά δεν θα ξαναπήγαινα. Υπάρχουν άλλες επιλογές στη Βασιλική, (ακόμα και ενοικιαζόμενα δωμάτια) σε πολύ καλύτερη κατάσταση!
Είναι άσχημο να πηγαίνεις για διακοπές με την αίσθηση ότι θα βρεις κάτι όμορφο και να φτάνεις σε αυτό το παρατημένο κτήριο το οποίο χρεώνουν και υπερβολικά, συγκριτικά με την αξία του!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
2  Ευχαριστούμε, dimitra k