Η κριτική έγινε: 5 Μαΐου 2015

Ένας πραγματικά όμορφος χώρος που μας προσέφερε όλο το πακέτο, άψογη εξυπηρέτηση, φιλικό περιβάλλον, καθαριότητα και γούστο με το προσωπικό και τον ιδιοκτήτη να είναι στην διάθεση μας και σε τιμές που είναι τέλεια προσαρμοσμένες στην εποχή μας. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν τα βρίσκεις όλα αυτά μαζεμένα σε ένα ξενοδοχείο!

Συμβουλή για το δωμάτιο: όλα τα δωμάτια είναι υπέροχα..
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2015
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Marianna R
Η κριτική έγινε: 3 Δεκεμβρίου 2014

Ωραια τοποθεσια (κεντρο χωριου)
Πολυ φιλικο περιβαλλον
Εξαιρετικη εξυπηρετηση εκ μερους του οροσωπικου και του ιδιοκτητη.
Σπιτικο πρωινο
Μοντερνα χρωματα και προσφατως ανακαινισμενοι κοινοχρηστοι χωροι και δωματια

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2014
Ευχαριστούμε, Hardyathens
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2014

Το κύριο χαρακτηριστικό αυτού του ξενοδοχειου είναι η φιλική ατμόσφαιρα που υπάρχει από το προσωπικό και τον ιδιοκτήτη. Μπορεί να υπάρχουν ατέλειες ,όμως η καλή διάθεση , η εξυπηρέτηση του προσωπικού δίνει άλλη διάθεση στον επισκέπτη.
Το δωμάτιο μας ήταν κάπως μικρό(κυρίως το μπάνιο) αλλά περιποιημένο. Μέχρι και φρέσκα λουλουδάκια υπήρχαν στο βάζο. Οι πετσέτες αλλάζονταν ανελλειπώς κάθε τρίτη μέρα και υπήρχε καθημερινη καθαριότητα.
Το πρωινό αρκετά καλό .......το ρυζόγαλο νοστιμότατο.
Το ξενοδοχείο βρίσκεται μέσα στο χωριό .κοντά σε ταβέρνες ,καφετέριες και στην παραλία. Η Βασιλική είναι όμορφο παραθαλάσσιο χωριό αλλά πολύβουο ,,,,,,
Ισως το ξαναεπισκεφτούμε αλλά κατά προτίμηση στις αρχές του καλοκαιριού ..........αποφεύγοντας τις ορδές των τουριστών.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
Ευχαριστούμε, Maria B
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2014

Μείναμε τον Αύγουστο του 2014! Κρίνοντας από τις φωτογραφίες του site του ξενοδοχείου και της booking καθώς και τις τιμής (90€ τη βραδιά!) περιμέναμε τουλάχιστον να βρούμε ένα καθαρό και αξιοπρεπές δωμάτιο.
Το δωμάτιο ήταν μικρό, πολύ μικρό, τόσο που ακουμπήσαμε τη βαλίτσα μας σε μια καρέκλα για να μπορούμε να περπατάμε μέσα στο δωμάτιο! Οι φωτογραφίες με την πραγματικότητα δεν έχουν καμία απολύτως σχέση! το ξενοδοχείο είναι παλιό και παρατημένο.
Αρχικά δεν υπάρχει parking, όπως γράφουν παντού! είναι ένα μικρό κομμάτι έξω από το ξενοδοχείου το οποίο χωράει 5 αυτοκίνητα οπότε αν είστε τυχεροί κάτι θα γίνει.
Τα facilities στο δωμάτιο απλά δεν υπάρχουν ! Εκτός από ένα μικρό παλιό, διαλυμένο ψυγείο το οποίο ούτε κατάψυξη δεν είχε, ούτε ράφια.
To μπάνιο ήταν απαίσιο. η πόρτα της ντουζιέρας δεν έκλεινε και ήταν τόσο βρώμικη που φοβόμασταν και να την ακουμπήσουμε ακόμα! Ζητήσαμε από την υποδοχή να μας καθαρίσουν το μπάνιο αλλά μας αγνόησαν!
Κατά την αναχώρηση μας αναφέραμε τα παραπάνω και είπαν απλά ότι η υποδοχή δεν μπορεί να ξέρει αν η καμαριέρα καθαρίζει σωστά!!!!!!!!!επίσης δικαιολογήθηκαν λέγοντας πως πριν πάμε εμείς είχαν γκρουπ και η καμαριέρα δεν πρόλαβε να καθαρίσει!!!!
Το πρωινό είναι εντάξει, όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά σχετικά ικανοποιητικό...
Τα μόνα καλά σε αυτό το "ξενοδοχείο" είναι η τοποθεσία, (είναι δίπλα από την θάλασσα και μέσα στο χωριό) και το μπαλκόνι του δωματίου μας που ήταν μεγάλο με θέα στη θάλασσα (ωστόσο το τραπεζάκι ήταν σπασμένο!!) .
Σε καμία περίπτωση δεν θα το συνιστούσα και φυσικά δεν θα ξαναπήγαινα. Υπάρχουν άλλες επιλογές στη Βασιλική, (ακόμα και ενοικιαζόμενα δωμάτια) σε πολύ καλύτερη κατάσταση!
Είναι άσχημο να πηγαίνεις για διακοπές με την αίσθηση ότι θα βρεις κάτι όμορφο και να φτάνεις σε αυτό το παρατημένο κτήριο το οποίο χρεώνουν και υπερβολικά, συγκριτικά με την αξία του!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
2  Ευχαριστούμε, dimitra k
Η κριτική έγινε: 18 Ιουνίου 2014

Πήγαμε με το φίλο μου σε αυτο το ξενοδοχείο τον Ιούλιο του 2013.Μείναμε για 3 βράδια(180Ε με πρωινό σε αντίθεση με τις τιμές που έχει τώρα) και ήταν τα χειρότερα της ζωής μας.Η Βασιλική σαν μέρος ειναι γραφική και όμορφη το ξενοδοχειο όμως είχε μεγάλη διαφορά σε σύγκριση με τις εικόνες στο site.Μόλις φτάσαμε παρκάραμε στο δρόμο γτ το "ιδιωτικό πάρκινγκ" ήταν γεμάτο.Ουσιαστικά ήταν απλά ένα μικρό κοινόχρηστο χωράφι χωρητικότητας περίπου 7 αυτοκινήτων.Η κοπέλα που μας υποδέχτηκε ήταν πολύ ευγενική και φιλική.Το δωμάτιο που μας τοποθέτησαν αρχικά απείχε ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ απο τις φωτογραφίες.Γυάλινη πόρτα η οποία δεν κλείδωνε και φαινόσουν απ'εξω,το μπάνιο ήταν γεμάτο νερά,τρίχες στο πάτωμα,στο κρεβάτι και σε ένα καρεκλάκι.Εκτός απο αυτό οι τρίχες(όχι απαραίτητα απο το κεφάλι) συνοδευόντουσαν και απο διάφορες σταμπες.Έπειτα απο παράκλιση μας άλλαξαν δωμάτιο το οποίο ήταν ελαφρώς καλύτερο αλλά σοβαρα προβλήματα εξακολουθούσαν να υπάρχουν.Make up πασαλημένο στον τοίχο της τουαλέτας,στάμπες στο κρεβάτι,το mini bar άδειο,2 μανταλάκια ολα κι όλα στην απλώστρα,το τηλέφωνο της ντουζιέρας ήταν χαλασμένο και αποκορύφωμα το ΠΟΥΡΙ στην τουαλέτα!!Σχετικά με το πρωινό ήταν φτωχό και ήταν το ίδιο κάθε μέρα."Όταν ήρθε η ώρα της αποχώρησης και της αποπληρωμής ζητήθηκαν παραπάνω χρήματα απ'οσα ειχαν συμφωνηθεί τηλεφωνικώς ωστόσο το θέμα λύθηκε.Δεν θα το συνιστούσα σε κανέναν και δε θα ξαναπήγαινα ποτέ.Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν πιο αξιόλογα απο αυτό.Το μόνο καλό ήταν η τοποθεσία του.Ελπίζω να μην κούρασα και να βοήθησα!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2013
Ευχαριστούμε, Δήμητρα Δ
Ο/η Panagiotis S, Ιδιοκτήτης του Vassiliki Bay Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Ιουνίου 2014

Ευχαριστουμε για την εστω αυστηρη και ισως αδικη κριτικη,ενα χρονο μετα την παραμονη. Ολα εχουν ληφθει υπ οψην . Βελτιωνομαστε καθε μερα και εχουμε διαρκως πιο ευχαριστημενους πελατες.Η αγαπη μας για να προσφερουμε αριστες υπηρεσιες στους πελατες μας, η Ελληνικη μας φιλοξενεια , το ελληνικο πρωινο, η νεα μας πισινα,η εξυπηρετηση και το φιλικο περιβαλλον θα ειναι παντα κριτηριο στην πορεια του ξενοδοχειου μας.