“Εξαιρετικό!”
Κριτική για: ΩΚΕΑΝΟΣ

ΩΚΕΑΝΟΣ
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2022

Πεντανοστιμο φαγητό, ποικιλία πιάτων με φρέσκα θαλασσινά. Ωραίο κρασί και γευστικές σαλάτες.
Ευγενικοί σερβιτόροι, ωραία ατμόσφαιρα.
Σε όποιον αρέσουν τα θαλασσινά αξίζει να το επισκεφτεί.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2022
1  Ευχαριστούμε, S7624DTkaterinas
Γράψτε μια κριτικήΚριτικές (312)

Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2021

Το καλύτερο φαγητό στη Βασιλική! Όλα προσεγμένα, καθαρά, περιποιημένα. Εξαιρετικοί άνθρωποι, ευγενέστατοι, πολύ φιλικοί, καλοί επαγγελματίες. Το ψάρι πάντα φρέσκο, πολύ καλά ψημένο και γευστικότατο, τα μαγειρευτά πάρα πολύ νόστιμα, οι σαλάτες φρεσκότατες.Όλες τις μέρες των διακοπών μας φάγαμε στον Ωκεανό και φυσικά και την επόμενη φορά θα είναι η μόνη μας επιλογή

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, thelxi v
Ο/η ΑΘΗΝΑ Π, Ιδιοκτήτης του ΩΚΕΑΝΟΣ, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Οκτωβρίου 2021

Ευχαριστούμε πολύ!! Χαιρόμαστε τόσο που σας ικανοποίησαμε Θα χαρούμε να σας ξαναδουμε!! Καλό σας χειμωνα!

Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Είναι πραγματικά από τις κριτικές τις οποίες υποβάλλω και με μπερδεύει εξαιρετικά στο ποιο απ’όλα τα καλά πρέπει να αναφέρω πρώτο..

Πρόκειται για μια ζέστη και πολύ φιλόξενη,οικογενειακή επιχείρηση.
Οι επιχειρηματίες φαίνεται έντονα πως έχουν δώσει τα σωστότερα εφόδια στα παιδιά τους ώστε να δέχονται φιλόξενα και πολύ σωστά τους πελάτες -επισκέπτες.
Δυο χαριτωμένοι,εξυπηρετικοί νέοι,γεμάτοι με ευγένεια και όρεξη για δουλειά.
(Δυστυχώς θυμάμαι μόνο το όνομα της κοπέλας και έχω ξεχάσει του νεαρού. Χαιρετισμούς και στους δυο.ΕΥΗ θα μας μείνεις αξέχαστη )

Μας άρεσε πολύ η κίνηση του welcome finger snack.Ήταν προσεγμένο και νόστιμο ❤️
Στη συνέχεια,απολαύσαμε φρέσκιες,καλομαγειρεμένες γεύσεις και καλά,σωστά ψημένα κύριος.

Οι τιμές κάτι παραπάνω από προσιτές και το κρασάκι μας,οικονομικό αλλά αρκετά απολαυστικό !!

Ευχαριστούμε πολύ για το επιδόρπιο το οποίο προσφέρεται.Είστε κάτι παραπάνω από εξαιρετικοί

Εγκάρδιους χαιρετισμούς..
Γιάννης & Ποπη / Ρόδος

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, kalliamar12
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2021

Δείπνο για δυο στις 29/8/2021, 21:00. Τα θετικά: 1) Ευχάριστη τοποθεσία και χωροταξία. 2) Ευγενική η υπεύθυνη του καταστήματος. 3) Φρέσκα ψάρια ημέρας σε πάγο από τα οποία ο πελάτης μπορεί να διαλέξει. 4) Τα γεμιστα καλαμαρακια ηταν το καλυτερο πιατο που γευτηκα στη Λευκαδα. Μαγειρεμενα στην εντέλεια. Τα σεβη μου στο μαγειρα. Τα αρνητικά: 1) Η σπιτική ταραμοσαλάτα ήταν λύσσα. Όταν γύρισα ευγενικά το πιάτο πισω η υπεύθυνη μου εξήγησε κι αυτή ευγενικά οτι δεν προσθέτουν αλάτι (δεκτό), αλλά όπως της ανέφερα θα μπορουσαν να βάλουν παραπάνω ψωμί στο μίγμα. Οι αναλογίες δεν ήταν σε καμια περίπτωση σωστές ούτε για κάποιον που αγαπαει το αλάτι (σαν εμένα). 2) Μπρουσκετούλες (4 μπουκίτσες) που σερβιριστηκαν με το καλοσωρισμα χρεώθηκαν 2€. Με τον λογαριασμό εξήγησα στην υπευθυνη οτι απαγορευεται να χρεωθει κατι ο πελατης χωρις να υπάρχει συναίνεσή του η τουλάχιστον χωρίς να αναγραφεται στον τιμοκαταλογο (εστω και με αστερισκο και ψιλα γραμματα οπως γινοταν παλια  με τα κουβερ). Τα 2€ αφαιρεθηκαν απο το λογαριασμο. 3) Το φρεσκο ψαρι της γυναικας μου (17€) ηταν γευστικό αλλά παραψημένο και τα συνοδευτικα (ψητα λαχανικα) ηταν κρυα και στα δυο πιατα. 4) Ο αρχισερβιτορος, ενας κυριος γυρω στα 60, θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο ευδιαθετος και χαμογελαστος. Καταλαβαινω οτι ηταν κουρασμενος (εχω περασει κι εγω απο αυτο το επαγγελμα) αλλα αυτο δεν αφηνει την καλυτερη εντυπωση στον πελατη.

Καλαμαρακια γεμιστα, ψαρι σχαρας, χωριατικη, Μαλαματινα, 2 αναψυκτικα, συνολο 51€.

Φαινεται οτι ειναι οικογενειακη επιχείρηση και οτι προσπαθουν. Παρ'όλα τα αρνητικα της βραδυας φαγαμε σχετικα καλά, οποτε θα τους δωσουμε μια δευτερη ευκαρια και θα ξαναπαμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, thomascA3459GS
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2021

Ίσως το καλύτερο εστιατόριο με θαλασσινά και ψάρια που έχουμε επισκεφτεί!!! Φρέσκα ψάρια και πεντανόστιμες γεύσεις!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, 547michalisb
Ο/η ΑΘΗΝΑ Π, Ιδιοκτήτης του ΩΚΕΑΝΟΣ, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Αυγούστου 2021

Ευχαριστούμε πολύ.

ΩΚΕΑΝΟΣ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βασιλική, Απολλώνιοι
Αθάνι, Απολλώνιοι

Κοντάραινα, Βασιλική
Βασιλική, Απολλώνιοι

ΩΚΕΑΝΟΣ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!