Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2017

Επισκεφθήκαμε το ξενοδοχείο για 11 διανυκτερεύσεις επηρεαζόμενοι από τις καλές κριτικές.
Η κράτηση έγινε μέσω ταξιδιωτικού γραφείου αρκετά νωρίτερα.
Ωραίο ξενοδοχείο σε καλή τοποθεσία με καλές εγκαταστάσεις, οι οποίες όμως δεν έχουν συντηρηθεί (το deck γύρω από την πισινά είναι επικίνδυνο).
Άψογη εξυπηρέτηση από όλο το προσωπικό (reception-service-καθαριότητα) με την καθαριότητα να είναι σε πολύ καλό επίπεδο, φιλικοί και πρόθυμοι όλοι να σε εξυπηρετήσουν με τον καλύτερο τρόπο.
Απαράδεκτο το φαγητό με γεύσεις νοσοκομείου και ανεπαρκέστατη ποικιλία, είχαμε επιλέξει πακέτο με πλήρη διατροφή και σχεδόν κάθε μέρα τρώγαμε έξω.
Προτείνεται μόνο με πρωινό χωρίς διατροφή.

• Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με οικογένεια
3  Ευχαριστούμε, Thanasis C
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2017

Είχαμε αποφασίσει να πάμε στο ENODIA ένα 8ήμερο, τον Ιούνιο μέσω ταξιδιωτικού γραφείου.Επικοινώνησε το γραφείο μαζί τους και ζητήσαμε SEA VIEW ROOM. Είπαν ότι δεν έχουν τέτοιο δωμάτιο το πρώτο Σαββατοκύριακο, αλλά από Δευτέρα θα έχουν.
Κάτσαμε λοιπόν το πρώτο ΣΚ της αδείας μας στην Αθήνα και συμφωνήσαμε να πάμε 6ήμερο (αντί 8ημερο) σε SEA VIEW ROOM αποκλειστικά!
Την Δευτέρα λοιπόν κατα τις 12 ,και ενώ ήμασταν καθοδόν μας τηλεφώνησαν οτι (κάποια δικαιολογία δεν θυμάμαι τι) δεν έχουν διαθέσιμο δωμάτιο και να πάμε να μείνουμε για την πρώτη βραδιά αλλού, σε άλλο ξενοδοχείο σε άλλη περιοχή!
Τελοσπάντων δεν βαριέσαι λέμε ,συμβαίνουν αυτά..
Εδώ να επισημάνω οτι τελικά δεν πρέπει να επιλέγουμε μικρά ταξιδιωτικά γραφεία και ας θέλουμε να τα στηρίζουμε. Οι ξενοδόχοι μάλλον τους “γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια”.
Το παρακάτω που θα διαβάσετε δεν θα τολμούσαν να το κάνουν στον Μάννεση π.χ.!
Μας στέλνουν λοιπόν σε ένα ξενοδοχείο 50ετίας ..στο οποίο αναγκαστικά διανυκτερεύσαμε χωρίς να το θέλουμε..Εχω μείνει σε αρκετά ξενοδοχεία και νομίζω ότι, όταν απο δική σου υπαιτιότητα στέλνεις πελάτη σου σε άλλο ξενοδοχείο, στοιχειώδης κανόνας καλής συμπεριφοράς είναι να φροντίσεις να τον στείλεις σε καλύτερο ξενοδοχείο απο το δικό σου. Σαν ελάχιστη αποζημίωση βρε αδερφέ, για την ταλαιπωρία που τον υπέβαλλες...
Την επομένη πάμε στο ENODIA και αντί να μας ζητήσουν συγνώμη και να μας αναβαθμίσουν δωμάτιο μας λένε να μείνουμε σε ένα ισόγειο δωμάτιο δίπλα στον δρόμο με θέα το parking!
Είχαμε ζητήσει αποκλειστικά SEA VIEW ROOM το οποίο βεβαίως και αναγραφόταν ρητά στο VOUCHER που είχαμε μαζί μας.
Δέν ίδρωσε το αυτί τους...
Φυσικά και δεν το δέχτηκα και φύγαμε ...για Αθήνα.
Το σύστημα των κρατήσεων τους είναι προφανώς για κλάματα.
Πρόκειται για την επιτομή του ερασιτεχνισμού και της αναισθησίας. Και όπως σημειώνει και κάποιος άλλος στην κοινότητα σας για το ENODIA, την ντροπή του Ελληνικού Τουρισμού. Πραγματικά ο ΕΟΤ κάτι πρέπει να αλλάξει στο σύστημα απονομής των αστεριών!!Απότι πρόλαβα να δω παραμελημένες υποδομές & μια γενικότερη ακαταστασία. Καμαριέρες με μαγείρισες? σε ενα μπαλκονάκι πίσω απο την ρεσεψιον να καπνίζουν και να κάνουν χάζι τους πελάτες που μαλώνουν για το δωμάτιο που τους έδωσαν..4άστερο..ούτε κατά διάνοια !!
Σας συμβουλεύω ειλικρινά να μήν πάτε!
Εξάλλου μην τους λυπάστε , γεμάτοι είναι απο Αγγλοαμερικανάκια με serf. Μαζικός τουρισμός!
Και αν δεν με ακούσετε και πάτε (όπως έκανα εγώ μην δίνοντας σημασία σε αρνητικά σχόλια στο Trip Advisor) μην πάρετε τοις μετρητοίς ό,τι και αν σας υποσχεθούν...

• Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
4  Ευχαριστούμε, ΓΙΩΡΓΟΣ Μ
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Απλά .Μόνο αυτό .
Μακάρι να ξαναπάμε με την οικογένεια όπως και φέτος .Ιδανικό για οικογένειες σε πολύ καλή τοποθεσία .
Η δε περιοχή μαγευτική το βράδυ .
Ίσως το καλύτερο μέρος να επισκευτεί κάποιος τις ωραιότερες και γνωστότερες παραλίες του νησιού

Διαμονή: Ιούλιος 2017
2  Ευχαριστούμε, VASILIS S
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουνίου 2017

Επισκεφτήκαμε το ξενοδοχείο πριν από λίγες ημέρες. Η διαμονή ήταν πολύ καλή. Το δωμάτιο ήταν ευρύχωρο, με ωραία θέα. Η παραλία της Βασιλικής δεν απέχει ενώ απολαύσαμε ιδιαίτερα και την πισίνα του.Το φαγητό ήταν πολύ πλούσιο και ποιοτικό. Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα.

• Διαμονή: Ιούνιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, atzy725
Η κριτική γράφτηκε 26 Μαΐου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Περάσαμε υπέροχα! Το ξενοδοχείο ηταν φοβερο και βρίσκεται στο πιο όμορφο χωριό της Λευκάδας την Βασιλική! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα , εχει απίστευτη θεα ειναι δίπλα στη παραλία εχει πισίνα και το φαγητοοο...Αχ το φαγητό ειναι εκπληκτικό! Θα ξαναπάω φέτος οπωσδηποτε!

Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, kalia g