Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Priceline94 $
eDreams94 $
Agoda.com94 $
FindHotel94 $
Etrip94 $
Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2019

Θετικα: Υπεροχη η παραλια μπροστα στο ξενοδοχειο,ευγενικα τα ατομα στη ρεσεψιον κ στην καθαριοτητα, καθημερινη αλλαγη πετσετων, πλουσιο πρωινο, υπεροχη θεα
Αρνητικα: Το προσωπικο στο χωρο του πρωινου ηταν αγελαστο, επρεπε να πας νωρις, μεχρι τις 9, για να βρεις να φας, μιας κ τα συμπληρωναν σε μικρες δοσεις κ επιλεκτικα κ αν τους το επεσημανες. Το δωματιο δεν καθαριζοταν με την κανονικη εννοια της λεξης. Δεν ειχε μια απλωστρουλα για να απλωνεις πετσετες κ μαγιο. Το κλιματιστικο, το οποιο δεν ειχαν καθαριστει τα φιλτρα εδω κ καιρο, μολις το ανοιξαμε, εσταζε κ ενω ειχαμε ενημερωσει απο τις 8.30 το πρωι, μας το εφτιαξαν στις 22.00 το βραδυ, αφου τους το ξαναειπαμε. Το ξενοδοχειο χρηζει συντηρηση. Σιγουρα δεν αξιζε τα χρηματα του... Λυπαμαι...

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, MARIAF1983
Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό για τα δεδομένα της Καλύμνου...Ηρεμήσετε κάποιοι...στη Κάλυμνο πήγατε όχι στις Μπαχάμες..Το φαγητό στο Σνακ ήταν Εξαιρετικο!!!Το προσωπικό επίσης εξαιρετικο, όλα τα παιδιά..Το δωμάτιο μου με θέα τον δρόμο δε με χάλασε βλέπω το ηλιοβασίλεμα έξω από το δωμάτιο μου σε οοολο το Μασούρι!!το μπαράκι απέναντι εξαιρετικό!!είχα την καλύτερη μουσική...και όταν έπεφτα για ύπνο δεν άκουγα τίποτα...Ναι οι τουαλέτες μυρίζουν αλλά δεν φροντίζω να περνάω τη μέρα μου σε αυτές... είπαμε στη Κάλυμνο είστε.... εμένα ένα μου κάνει εντύπωση αυτό το νερό εν έτη 2018, γιατί να μην υπάρχει ακόμα;;;; Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το ξενοδοχείο,εν μέρει θα έπρεπε όλοι οι επιχειρηματίες να ξεσηκωθούν αν θέλουν να αναβαθμιστεί το νησί τους..
Το πρωινό καλό αν και θέλει βελτίωση...εγώ πχ για πρωινό δεν θα μπορούσα να φάω πεπόνι και καρπούζι...ένα κρουασάν,μια τυρόπιτα ή μπουγάτσα θα μου ήταν καλύτερα και ας το πλήρωνα λιγάκι παραπάνω.. αλλά και πάλι δεν περιμένω να χορτάσω από το πρωινό... Μάθετε επιτέλους να ζητε στις διακοπές σας, αλλιώς μείνετε στα σπίτια σας,οι διακοπές πρέπει να συνοδεύονται με θετική ενέργεια...

1  Ευχαριστούμε, kazalamarina
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η θέα είναι τρομερή. Απέραντο γαλάζιο και στο κέντρο η Τέλενδος. Μην επιλέξετε δωμάτιο με θέα το δρόμο, διότι ακριβώς απέναντι από το ξενοδοχείο έχει ένα μπαρ που παίζει δυνατά μουσική όλο το βράδυ και το πρωί έχει κίνηση. Εξαιρετικά ευγενικό το προσωπικό του ξενοδοχείου και ιδιαίτερα συμπαθές. Τα δωμάτια δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, αλλά ήταν καθαρά. Ωστόσο υπήρχε τρομερό πρόβλημα με την αποχεύτεσή τους. Στο μπάνιο επικρατούσε σχεδόν μονίμως δυσωδία. Πολύ άσχημο να συμβαίνει αυτό σε ξενοδοχείο τριών αστέρων. Ωστόσο απ' ότι παρατηρήσαμε γενικότερα επικρατούσε αυτό το πρόβλημα στο νησί, γεγονός που μας παραδέχθηκαν και οι ντόπιοι. Το πρωινό πολύ φτωχό. Δημητριακά, γάλα, κέικ, ψωμί, τυρί, γαλοπούλα, παξιμάδι, καφές, μαρμελάδες και μερέντα. Τα πολύ βασικά δηλαδή. Η πισίνα ήταν μεγάλη και καθαρή. Ωστόσο τα πλακάκια της πισίνας είχαν ξεβάψει με το πέρασμα του χρόνου και είχαν κιτρινίσει έντονα κάποια. Η ποιότητα και οι υπηρεσίες του ξενοδοχείου δεν αντιστοιχούν στην τιμή ανά βράδυ. Θα πρέπει να ρίξουν λίγο τις τιμές ή να βελτιώσουν την ποιότητα.

1  Ευχαριστούμε, Gio-Sofia
Η κριτική έγινε: 11 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε τον χώρο της πισίνας και του εξωτερικού μπάρ για φαγητό καφέ .Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από την εξυπηρέτηση και το φαγητό.Πήραμε σαλάτα του Σέφ, μακαρονάδες club σάντουιτς & πίτσες.Όλα πολύ ωραία και φρέσκα.Υπέροχο ηλιοβασίλεμα με θέα την Τέλεντο.Θα μπορούσαν οι τουαλέτες για το κοινό στην πισίνα να καθαρίζονται συχνότερα διότι με τις παντόφλες του ο κόσμος μεταφέρει όλη τη βρομιά του πατώματος της τουαλέτας γύρω από την πισίνα .Ήταν γεμάτες βρωμιά και νέρα.Κάτα τα άλλα ήταν μια ωραία επιλογή

Ευχαριστούμε, Stella821
Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2017

Πραγματικά απορώ για τις καλές κριτικές που υπάρχουν για αυτό το ξενοδοχείο που παρασυρουν ανυποψίαστους να κάνουν κράτηση, έτσι την πατήσαμε και εμείς.
Το ξενοδοχείο έχει σοβαρό προβλημα με την αποχέτευση με αποτέλεσμα να βρωμάει υπερβολικά το μπάνιο και ολο το δωμάτιο γενικότερα γιατί έχουν νοτίσει οι σοβάδες.
Η μυρωδιά της χλωρίνης σου κόβει την ανάσα μόλις πρωτομπαίνεις στο δωματιο, γαριασμένες με κιλίδες πετσέτες οσο δε για τους κοινοχρηστους χώρους δεν ξέρω από πότε έχουν να τους καθαρίσουν...
Όποια θέα κι αν σου προσφέρει ένα δωμάτιο αν δεν μπορείς να μείνεις απο την δυσωδία, προσωπικά μου είναι αδιάφορο...
Γιαυτούς που καταφέρουν και κοιμηθούν το βράδυ το πρωι υπάρχει συνεργείο "καθαρισμού" που χτυπάνε τις πορτες για να μπουνε και κάνουν το παν να ακουστούν παντού.
Για αυτούς που δεν επιλέξουν δωμάτιο "θέα με δυσωδία" υπάρχουν τα πίσω δωμάτια που απέναντι υπάρχει ένα ροκ μπαρ για να περάσουν μουσικά το βράδυ τους.
Και όλα τα παραπάνω σε προνομιακή τιμή της τάξεως των 100 ευρώ.
Ελεος..

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017