“Μαγευτικό!!!”

'Οπως Παλιά
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα
Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2021

Το καλύτερο μαγαζί που φάγαμε στην Λήμνο, ο μουσακάς και το σουβλάκι ήταν καταπληκτικα, πολύ καλό ντόπιο κρασί, μεγάλες μερίδες και πολύ καλές τιμές, το προτείνω!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, petrosf364

Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2021

Άψογοι σε όλα. Γρήγορη και ευγενικη εξυπηρέτηση, νόστιμα πιατα & τοπικη κουζίνα, λογικές τιμές και υπεροχος χωρος. Πηγαμε πρώτη φορά μεσημέρι και μας άρεσε παρα πολυ. Η πλατιά σκιά των δέντρων απολαυστικη. Δευτερη φορά το επισκεφθηκαμε βράδυ Παρασκευης που ειχανε ζωντανή μουσικη και μας άρεσαν όλα και παλι.Οι μουσικοι τρομεροί και το προγραμμα διασκεδαστικοτατο.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

1  Ευχαριστούμε, 742fanip
Η κριτική γράφτηκε 7 Σεπτεμβρίου 2021

Η υπέροχη ταβερνούλα με την ωραια αυλιτσα και τις πολυχρωμες καρεκλιτσες βρίσκεται στο χωριό Θάνος και συνδιάζεται υπέροχα με μια βουτιά στην ομώνυμη παραλία που ειναι πανεμορφη και αξιζει της επισκεψεως σας!! Αρχικά, να ξεκινησω με τον σερβιτόρο, τον Παναγιωτη, ο οποιος ήταν ενα ευγενικο παιδι, με χαμογελο, χιουμοριστας και τερμα συμπαθητικος!!! οι ιδιοκτητες επισης ευγενεστατοι!! Συνομιλησαμε πολυ ομορφα με τον κυριο του μαγαζιου!! Ειναι σημαντικο να πατε την πρωτη μερα καθως σας δινουν χαρτη του νησιου και σας κατευθυνουν παρα πολυ!!εμεις ατυχησαμε και πηγαμε την τελευταια μερα εκει, γιατι ενας χαρτης χρειαζεται ειναι η αληθεια και οσο λεγαμε να παρουμε, αλλο τοσο το ξεχνουσαμε!! Τώρα όσον αφορά το φαγητο ήταν νοστιμο, πολυ μαμαδιστικο και απλο!! μου αρεσε πολυ ο κοκορας με τα φλωμαρια, που στη συγκεκριμενη ταβερνας δεν μου μυριζαν καθολου σε σχεση με αλλου!! ίσως θα ηθελα ο κοκορας να εχει λιγη παραπανω σαλτσουλα αλλα οκ, αυτο ως λεπτομερεια!! Πολυ νοστιμος και ο μουσακας!! Ολη η ταβερνα ειναι βασισμενη στον ελληνικο κινηματογραφο και επαιζαν τραγουδια απο εκει, απλα υπεροχα!!Αν και δεν πηγα, ισως θα το προτεινα καλυτερα για το βραδυ που θα εχει live μουσικη!!Εμεις πηγαμε μεσημερι προς απογευμα και ειχε αδεια τραπεζια!!Μειναμε πολυ ευχαριστημενοι!!

2  Ευχαριστούμε, efit516
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Τα λόγια είναι φτωχά...
Το προσωπικό με το χαμόγελο και την καλή διάθεση..
Το φαγητό πιο νόστιμο απο σπιτικό...
Οι τιμές απόλυτα προσιτές...
Η καλή διάθεση ξεχείλισε...
Το προτείνουμε ανεπιφύλακτα!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
2  Ευχαριστούμε, X768SW_
Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2021

Το εχουμε επισκεφτει 3 φορες εως τωρα και σε γενικες γραμμες ημασταν ικανοποιημενοι. Ωραιο περιβαλλον , καλη εξυπηρετηση , οκ πιατα. Επιλεξαμε να παμε μια μερα με μουσικη , τα παιδια που επαιζαν ηταν γελαστα και ρωτουσαν για παραγγελιες. Μας αρεσε το κλιμα. Ωστοσο , απο θεμα φαγητου , δεν ειχε πιατα που λαχταρουσαμε αλλοτε ν φαμε , ντολμαδακια , μουσακας. Φαγαμε οκ κρεατικα και πολυ ωραιο μελιχλωρο , αναμεικτη σαλατα κ πολυ basic ορεκτικα. Και ο λογαριασμος μας φανηκε τσιμπημενος και η εξυπηρετηση δεν ηταν αυτη που ειχαμε συνηθισει. Περιμεναμε πολλη ωρα, τους λεγαμε ξανα και ξανα για το λογαριασμο.. ισως να ετυχε η μερα δε ξερω. Κακη εντυπωση επισης μας εκανε οτι δεν προσφερουν ενα γλυκο στο τελος ή ενα κερασματακι. Τις δυο τελευταιες φορες δε που πηγαμε, δεν μας εβγαλαν ουτε καν φρουτα σε λογαριασμο που κοστισε 19€ το ατομο. (Χωρις να φαμε κατι το τοσο ιδιαιτερο). Ελπιζω μονο να μην εχουν επαναπαυτει με τα καλα λογια και χασουν τελικα απο ποιοτητα.

Ευχαριστούμε, Doloress22

'Οπως Παλιά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λήμνος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

Κοντιάς, Λήμνος
Λήμνος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

'Οπως Παλιά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!