Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2016

Το δωμάτιο (Sirokos) ήταν ευρύχωρο, πεντακάθαρο και άψογα διακοσμημένο με ολοκαίνουρια έπιπλα, αναπαυτικά κρεβάτια, άνετο σαλόνι με μεγάλη tv, γρήγορο ίντερνετ, πλήρως εξοπλισμένη κουζίνα, ευρύχωρο μπαλκόνι με θέα στη θάλασσα. Το διαμέρισμα βρίσκεται δίπλα από τη θάλασσα, με πλήθος καταστημάτων κοντά αλλά ταυτόχρονα έχει μια απόλυτη ησυχία που σε κάνει να θες να κάτσεις ατελείωτες ώρες στο μπαλκόνι. Οι ιδιοκτήτες φιλικότατοι, είναι κι οι ίδιοι ταξιδιώτες που έχουν γυρίσει όλο τον κόσμο οπότε ξέρουν ακριβώς πως θα φροντίσουν τον επισκέπτη τους. Να σημειωθεί το κέρασμα κατά την άφιξη μας αλλά και ένα δώρο έκπληξη που μας έκαναν κατά την αναχώρησή μας!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
2  Ευχαριστούμε, Yannis K
Η κριτική έγινε: 2 Σεπτεμβρίου 2016

Τέλεια τοποθεσία στο παραθαλάσσιο χωριό Καλύβες, κοντά στην πόλη των Χανίων. Η διαμονή μας ξεκίνησε με το ομορφότερο καλωσόρισμα στο μεγάλο μπαλκόνι του διαμερίσματος Σιρόκο, με ρακές και θέα προς τη θάλασσα! Το διαμέρισμα ήταν τεράστιο, πεντακάθαρο και πρόσφερε τις ανέσεις που βρίσκεις μόνο στο σπίτι σου! Η διακόσμηση έδενε αρμονικά με το κρητικό τοπίο και ξεχώριζε με τις χειροποίητες λεπτομέρειες. Ο Στέλιος και η Νατάσα μας υποδέχτηκαν με τον καλύτερο τρόπο και καθ΄ όλη τη διαμονή μας κέρδισαν με τη φιλοξενία, την αυθεντικότητα και τη ζεστασιά τους. Ανυπομονούμε να ξανάρθουμε!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, Franceska P
Η κριτική έγινε: 27 Ιανουαρίου 2016

Είχαμε την ευκαιρία να απολαύσουμε την διαμονή μας στα συγκεκριμένα διαμερίσματα! Προσφάτως ανακαινισμένα, με τους ιδιοκτήτες να έχουν βάλει την προσωπική τους πινελιά στην διακόσμηση, η οποία ξεφεύγει από τις κοινότυπες περιπτώσεις δωματίων θερινής διαμονής!
Πέρα από τα όμορφα δωμάτια, εκείνο που μας έκανε πολύ θετική εντύπωση ήταν η φιλική συμπεριφορά των ιδιοκτητών και η διάθεσή τους να μας εξυπηρετήσουν σε ότι τους ζητήσαμε! Αν και έχω πάει αρκετές φορές στην Κρήτη, οι πληροφορίες που μας έδωσαν για τα αξιοθέατα του νησιού ήταν τόσο αναλυτικές, γεγονός που σε έκανε να νιώσεις πως δεν έχεις δει τίποτα! :)
Το δωμάτιό μας ήταν καθαρό, ευρύχωρο με καλό γούστο στην διακόσμηση, διέθετε κλιματισμό, tv, κουζίνα, ψυγείο και μια εκπληκτική θέα στην θάλασσα, η οποία απείχε μερικές μόνο δεκάδες μέτρα.
Το χωριό Καλύβες, διέθετε ότι χρειαζόμασταν από εστιατόρια, σουπερ μαρκετ, κτλ, όποτε εξυπηρετηθήκαμε άνετα. Βρίσκεται κοντά σχετικά στα Χανιά, με το πλεονέκτημα της δυνατότητας να μπορέσαμε να αποφύγουμε την πολυκοσμία και την φασαρία της πόλης, ενώ είμασταν αρκετά κοντά στο να την επισκεπτόμαστε όποτε επιθυμούσαμε.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2015