Olympia Golden Beach Resort & Spa
  • Εστιατόριο
Balcony Hotel(Τσιλιβί)
Hotwire.com
  • Δωρεάν στάθμευση
The Bay Hotel & Suites(Βασιλικός)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Agoulos inn(Αργάσι)
  • Πισίνα
Vasilikos Beach Hotel(Βασιλικός)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Agoda.com
  • Πισίνα
Ilis Villas(Κυλλήνη)
TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 17 Ιανουαρίου 2018

Το ξενοδοχείο το επισκεφθήκαμε Άυγουστο με όλη την οικογένεια , το δωμάτιο τεράστιο αλλά να χρήζει ανακαίνισης. Ο εξωτερικός χώρος απίθανος και προσεγμένος στη καθαριότητα οπως και ο χώρος πέριξ της πισίνας. Υπάρχει μικρό πρόβλημα με τα πετούμενα και εντος του εστιατορίου. Απαράδεκτη η χρέωση του καφέ espresso στο πρωινό για ξενοδοχείο 5*. Λίγες οι δραστηριότητες για τα παιδιά κάτω των 10 ετών .

• Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Kostas M
Η κριτική γράφτηκε 26 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο υπέροχο όπως και οι άνθρωποι που εργάζονται σε αυτό. Οι παροχές που σου προσφέρει όπως φαγητό πισίνες σπα δωμάτια σε παρά πολύ καλό βαθμό. Θα το ξανα επέλεγα για διακοπές και το επόμενο καλοκαίρι

Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, ΑΝΤΩΝΗΣ Τ
Η κριτική γράφτηκε 5 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Άνετο δωμάτιο , ακριβός όπως το είδαμε στις φωτογραφίες! Το πρωινό καταπληκτικό κ για όλα τα γούστα καθώς κ το δείπνο είχε πολλές επιλογές . Αγαπάμε οικογενειακές επιχειρήσεις! Όλοι προσπαθούν να σε εξυπηρετήσουν και να κάνουν τις διακοπές σου αξέχαστες! Σας ευχαριστούμε πολύ για όλα ! Υγ. Θα επιστρέψουμε ...

Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, mariamorgos
Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Από τις ομορφότερες και πιο ξεκουραστες διακοπές σε ένα από τα ομορφότερα ξενοδοχεία. Το περιβάλλον είναι παραμυθένιο. Ευρύχωρα δωμάτια που τα περιτριγυρίζουν πισίνες για απόλυτη χαλάρωση. Τα πάντα ήταν πεντακάθαρα και προσεγμένα. Το φαγητό αρκετά καλό και πλούσιο. Ιδανικό μέρος για οικογένειες και ζευγάρια. Η παραλία από τις ομορφότερες στην Ελλάδα.

Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, Iosif A
Η κριτική γράφτηκε 1 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Παλιά δωμάτια μη ανακαινισμένα, μυριζε η αποχέτευση στο δωμάτιο.Χώρος παιδικής χαράς χωρίς προδιαγραφές για δημόσια χρήση . Κακή ποιότητα φαγητού, χωρίς ταυτότητα και γλυκά άγευστα. Ενώ πληρώσαμε τρίκλινο το τρίτο κρεβάτι ήταν καναπές , χωρίς να ενημερωθούμε .

Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Giovanna19-19
Ο/η OlympiaGoldenBeach, Public Relations Manager του Olympia Golden Beach Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Οκτωβρίου 2017

Αγαπητή κυρία Giovanna,
Σας ευχαριστούμε για τα σχόλια σας. Λυπούμαστε που δεν μείνατε ικανοποιημένη από το ξενοδοχείο μας . Παρόλα αυτά, θεωρούμε ότι η κριτική σας μας αδικεί ιδιαίτερα για τους παρακάτω λόγους.
Αρχικά, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το ξενοδοχείο μας χτίστηκε το 2004, επεκτάθηκε το 2008 και ανακαινίστηκε το 2012 που σημαίνει ότι ο ισχυρισμός σας «παλιά δωμάτια, μη ανακαινισμένα», δεν ισχύει. Επίσης, οι χώροι που αναφέρετε στην κριτική σας ότι δεν σας άρεσαν (δωμάτια, παιδική χαρά) μπορεί κανείς να τους δεί σε πάρα πολλές φωτογραφίες τραβηγμένες όχι μόνο από την πλευρά μας, αλλά και από την πλευρά των πελατών μας οι οποίοι τις κοινοποιούν συνέχεια στα κοινωνικά δίκτυα όπως και στο tripadvisor.com. Θεωρούμε ότι πριν κλείσετε το δωμάτιο, είχατε δει φωτογραφίες, οπότε πραγματικά δεν μπορούμε να καταλάβουμε τον λόγο που κλείσατε εξ αρχής στο ξενοδοχείο μας εφόσον δεν σας άρεσαν τα δωμάτια.
Θα θέλαμε να ξεκαθαρίσουμε για να μην υπάρχει κάποια παρανόηση στους μελλοντικούς μας πελάτες ότι το τρίτο κρεβάτι είναι καναπές κρεβάτι ο οποίος μετατρέπεται σε μονό κρεβάτι με ορθοπεδικό στρώμα.
Επίσης, δεν υπήρξε από εσάς καμία απολύτως ενημέρωση σχετικά με τον ισχυρισμό σας ότι «μύριζε η αποχέτευση στο δωμάτιο». Φανταζόμαστε ότι αν όντως υπήρχε κάποιο τέτοιο πρόβλημα, σίγουρα θα είχατε ενημερώσει την ρεσεψιόν (πράγμα το οποίο δεν έγινε ποτέ), καθώς δεν θα ήταν εφικτό να μείνετε σε τέτοιο δωμάτιο λόγω της μυρωδιάς.
Σχετικά με την ποιότητα του φαγητού που αναφέρετε θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ολα τα υλικά μας είναι άριστης ποιότητας, φρέσκα και μαγειρεύονται καθημερινά από τους μάγειρές μας με βάση τα πρότυπα HACCP, ενώ η πλειοψηφία των κριτικών για το φαγητό είναι εξαιρετικές.
Δυστυχώς δεν μας ενημερώσατε για κάποιο από τα προβλήματά σας πράγμα το οποίο δεν μας έδωσε τη δυνατότητα να σας βρούμε λύση και να αλλάξουμε την άποψή σας για το ξενοδοχείο μας.