Η κριτική γράφτηκε 3 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Περαστικοι με την οικογένεια από Καλαμάτα. Μέρες μετά τις πλημμυρες το πετύχαμε σχεδόν τυχαία. Μείναμε 2 νυχτες. Όντας χρόνια κάτοικοι εξωτερικού και έχοντας εμπειρία από πολλά και διάφορα εντός και εκτός ελλαδικου χώρου η ολη εμπειρία μας άφησε άναυδους. Ευγένεια, επαγγελματισμός, υψηλό επίπεδο υπηρεσιών σε όλους τους τομείς. Εμφανής ποιοτικός έλεγχος και επιτήρηση απο καθαρισμό δωματίων μέχρι μπαρ, εστιατοριο και εξωτερικές τουαλέτες στην πισίνα. Η πισίνα τους δε το κάτι άλλο για μικρούς και μεγάλους με την μια πλευρά όλο τζαμι. Δίπλα στην πισίνα μπαράκι με έναν μάνατζερ ιδιοφυΐα. Κοκτέιλς όλο φαντασία και δημιουργικότητα, Μέχρι και δική τους σάλτσα ντομάτα σερβίρουν. Φαγητό Ελληνικοτατο πλην όμως διεθνούς επιπέδου γευστικά και από άποψη παρουσίασης. Φανταστικός κήπος με χώρο για γιόγκα τζακούζι και γρασίδι Μέχρι τέρμα κάτω στην σχεδόν τροπική παραλία. Τα δωμάτια τους στην πενα και πεντακάθαρα. Η ρεσεψιόν και το προσωπικό πάντα πρόθυμοι να βοηθήσουν / συντρεξουν /προλάβουν οποια επιθυμία του καλεσμένου. Θα ξαναπάμε σίγουρα. Η κόρη μας το ζήτησε οπωσδήποτε για του χρόνου πρώτα ο θεος.

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2016, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Konstantinos B
Η κριτική γράφτηκε 20 Σεπτεμβρίου 2016

Κράτηση της τελευταίας στιγμής (μία μόλις ημέρα πριν) και δεν είχα και πάρα πολύ υψηλές απαιτήσεις. Πίστευα ότι θα είναι απλά ένα κλασσικό ξενοδοχείο που είναι επάνω σε μία ωραία παραλία (αυτό με ενδιέφερε πιο πολύ στην παρούσα φάση).

Τελικά προς μεγάλη μου έκπληξη, το ξενοδοχείο είναι όντως όπως δείχνει στις φωτογραφίες. Μεγάλα και καθαρά δωμάτια, εξαιρετική πισίνα, και μια παραλία με ξανθή άμμο (μέσα και έξω). Λειτουργεί από το 2012.

Το πρωινό πάρα πολύ καλό (πλούσιος μπουφές) και γενικά το προσωπικό πολύ ευγενικό. Είχα πάει με την γυναίκα μου και σκεφτόμαστε σοβαρά να ξαναπάμε του χρόνου μαζί με τα παιδάκια μας.

Ένα μεγάλο μπράβο στην διοίκηση και στο προσωπικό!!!

Συμβουλή: Στην πτέρυγα απέναντι από την πισίνα είναι πολύ όμορφα
  • Διαμονή: Σεπτέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, nfournaris
Η κριτική γράφτηκε 11 Σεπτεμβρίου 2016

Είναι η καλύτερη εποχή για να γνωρίσετε και να απολαύσετε τη Μεσσηνία και το Buca Beach Resort στην Ανάληψη της Μεσσήνης είναι στα καλύτερά του, έτοιμο να σας παρέχει υπηρεσίες υψηλού επιπέδου μέσα σε έναν επίγειο παράδεισο.

• Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Georgios B
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2016

Στην περίοδο του 15Αύγουστου που το επισκεφθήκαμε, το ξενοδοχείο ήταν κατά τα 2/3 γεμάτο από οικογένειες με μικρά παιδιά. Τόσο η ωραία πλατιά αμμώδης παραλία του και η σχετικά αβαθής θάλασσα, όσο και η εντυπωσιακή πισίνα του, που κατά το μεγαλύτερο τμήμα της είναι ρηχή, το καθιστούν κατάλληλο για μικρά παιδιά. Για μεγαλύτερα παιδιά οι δυνατότητες απασχόλησης την ημέρα π.χ. με θαλάσσια ή άλλα σπορ είναι ανύπαρκτες, όπως επίσης ανύπαρκτη είναι και οποιαδήποτε βραδινή ψυχαγωγία για μικρούς και μεγάλους, εκτός από ένα ποτό στο μπαρ δίπλα στην πισίνα. Αλλά και αυτό δεν είναι ιδιαίτερα δελεαστικό, γιατί οι τιμές του είναι τσουχτερές και τα ποτά μέτρια. Γενικά, οι τιμές του μπαρ ακόμη και για τον καφέ είναι ακριβές. Beach bar δεν υπάρχει και η παραλία εξυπηρετείται από το μπαρ της πισίνας με ένα άτομο που πηγαινοέρχεται με το ποδήλατο. Οι καθυστερήσεις είναι αναπόφευκτες.
Εκείνο που θέλω να επαινέσω είναι το πολύ καλό φαγητό, πρωϊνό και βραδινό. Τα περισσότερα είδη παράγονται με φρέσκα υλικά. Η πίτσα φρέσκια, το ψωμί εξαιρετικό. Οσον αφορά το προσωπικό, ήταν με ευγενικό, αλλά κάπου είχα την αίσθηση ότι ήταν λίγο "σφιγμένο". Μήπως η Διεύθυνση θα πρέπει να επανεξετάσει τις αμοιβές του, αλλά και να φροντίσει να προσλαμβάνει αποφοίτους τουριστικών σχολών ???
Τέλος επισημαίνω, ότι το ξενοδοχείο, αν και βρίσκεται κοντά στο αεροδρόμιο της Καλαμάτας, για να το βρεις με το αυτοκίνητο πρέπει να κάνεις μία σύντομη μεν, αλλά δύσκολη διαδρομή. Εμείς χαθήκαμε 3 φορές. Οι πινακίδες του ξενοδοχείου, όταν υπάρχουν στους δρόμους, δεν χτυπούν στο μάτι και τις προσπερνάς. Σε γενικές γραμμές θα έλεγα, ότι το ξενοδοχείο ενδείκνυται για ήρεμες διακοπές δίπλα στη θάλασσα, αλλά μόνον αν η τιμή του δωματίου δεν είναι υπερβολική, που είναι.

Συμβουλή: Fast alle Zimmer blicken zum Pool und zum Meer, aber sind trotzdem ruhig.
  • Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Hero61
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο σε κερδίζει μόλις το δεις. Αλλα στην πορεία βλέπεις οτι υστερούν σε κάποια πραγματα.
Το δωμάτιο, με θεα πισίνα κ θάλασσα , αρκετά μεγάλο με μονο μειονέκτημα οτι δεν εχει εξαερισμό στην τουαλετα. Κ επισης, δεν μας έφεραν ποτε παντόφλες, μας είπαν δεν εχουν ενώ σε αλλο δωμάτιο είδαμε οτι υπήρχαν.
Η πισίνα κ η θαλασσα αξίζουν.
Το πρωινο καλο, μετα αν θες να τσιμπήσεις κατι, πχ. τοστ δεν εχουν. Θα πρεπει να παρεις πιάτο ή κλαμπ σαντουιτς.
Το βραδινό καλο , αλλα τπτ το ιδιαιτερο.
Η κουζίνα ειναι μέχρις τις 22:00, αν πεινάσεις μετα θα πρεπει να πας καπου κεντρικά να παρεις κατι.
Κ το τελευταίο, δεν εχουν καλές ταμπέλες, δυσκολεύεσαι λιγο Ιφι σ αν πας βραδυ.
Σε γενικές γραμμές ομως ειναι καλο για μια απόδραση, το προσωπικό χαμογελαστό κ εξυπηρετικό.

Διαμονή: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, Vaggu