“Καλό φαγητό”
Κριτική για: Άλς Εστιατόριο

Άλς Εστιατόριο
Περιγραφή: Στο Πυργί με θέα το καταγάλανο ιόνιο και τα ομορφότερα βενετσιάνικα κάστρα της πόλης της Κέρκυρας βρίσκεται στο εστιατόριο μας. Εδώ θα δοκιμάσετε τα πιο φρέσκα θαλασσινά καλομαγειρεμένα και σερβιρισμένα στην όμορφη σάλα μας.Τα παραδοσιακά μας πιάτα όπως μπουρδέτο , παστιτσάδα ,σοφρίτο , θα έχετε την δυνατότητα να τα γευθήτε καθημερινά και μετά το βραδινό σας να απολαύσετε το ποτό σας στο χαμηλό φως των αστεριών.. Το εστιατόριο «ΑΛΣ» είναι χτισμένο πάνω στη θάλασσα. Στο όμορφο και φιλόξενο περιβάλλον μας περιμένουμε να σας ικανοποιήσουμε με παραδοσιακές ελληνικές γεύσεις φτιαγμένες με προϊόντα τοπικής παραγωγής και μαγειρεμένες με τις τοπικές συνταγές.Φρεσκότατα ψάρια και θαλασσινά από τα νερά του Ιονίου, μαγειρευτά Κερκυραίικα φαγητά και ψητά της ώρας. Γευτείτε μαζί με το γεύμα σας εξαιρετικά κρασιά ντόπιας παραγωγής. Άψογη εξυπηρέτηση, οικογενειακή ατμόσφαιρα, άριστες τιμές. Ελάτε να σας γνωρίσουμε και να σας περιποιηθούμε.
Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2021

Καλό φαγητό και πολύ καλή εξυπηρέτηση. Οι τιμές είναι λίγο τσιμπημενες για αυτό που προσφέρουν. Είναι δίπλα στη θάλασσα εξαιρετική τοποθεσία

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, _L3947

Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2021

Έρχομαι στην Κέρκυρα για πάνω από μια δεκαετία με την γυναίκα μου για διακοπές και πάντα δοκιμάζαμε την κουζίνα του συγκεκριμένου εστιατορίου. Δυστυχώς όμως τα τελευταία χρόνια χάλασε την ποιότητα και την ποσότητα των πιάτων, κυρίως σε θαλασσινά και ψάρια που επιλέγαμε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, Stella_kat_travel
Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2021

Τελευταία μας μέρα στο νησί , ψάχναμε να φάμε καλό φαγητό δίπλα στη θάλασσα. Είδαμε το αλς, μπήκαμε και μετανιώσαμε τη στιγμή. Το προσωπικό ήταν ευγενικοτατο και πολύ εξυπηρετικό αλλά... Το φαγητό καθυστέρησε να έρθει μια ώρα, μέχρι και το ψωμί. Πρώτα ηρθαν τα ορεκτικά και μετά η σαλάτα. Τα μύδια ΑΧΝΙΣΤΑ ήρθαν κρύα, ήταν μικρά σε μέγεθος και αγνώστου ποιότητας. Το λαυράκι που περιμέναμε 1,5 ώρα, ενημερωθηκαμε τελευταία στιγμή οτι τελικά είχε σημειωθεί ως τσιπούρα και η γυναίκα μου δεν έφαγε κυρίως γεύμα. Οι γαύροι ήταν νόστιμοι αλλά ήταν 6 τεμάχια όλα κι όλα. Τί να πει κανείς γι αυτό το μέρος

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, PantelisKar9
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μεγάλες μερίδες καλό φαγητό. Τσίπουρο με γλυκάνισο και μεζέ. Δίπλα στο κύμα . Εύκολη πρόσβαση. Με ξαπλώστρες και ομπρέλες

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, fotiost2019
Η κριτική γράφτηκε 12 Οκτωβρίου 2020

Βρίσκεται πάνω στο κύμα και τα πιάτα είναι πολύ καλά! Ωραίες τοπικές γεύσεις και φρέσκο ψάρι, ευγεινκό προσωπικό.

2  Ευχαριστούμε, Maritina P

Άλς Εστιατόριο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πυργί, Κέρκυρα

Άλς Εστιατόριο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!