“Εξαιρετική ατμόσφαιρα ,ακόμα”
Κριτική για: Melia

Melia
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική ατμόσφαιρα ,ακόμα καλύτερο το φαγητό ,τρομερό Σέρβις !πολλα μπράβο! Dinner by the sea!να πάρετε φρέσκο ψαράκι !πεντανοστιμο

1  Ευχαριστούμε, StavrosD40

Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2020

Είναι ένα πανέμορφα διακοσμημένο εστιατόριο που δένει τέλεια με τον περιβάλλοντα χώρο (μέσα στο δάσος, λίγα μέτρα πριν την παραλία Καρύδι). Πήγαμε για δείπνο μια μέρα με λίγο κόσμο. Τα πιάτα του ήταν από πολύ καλά έως απίθανα. Πήραμε την εξαιρετική σαλάτα ρόκα κανταΐφι, δοκιμάστε όμως τους καταπληκτικούς λουκουμάδες με τυρί - εμπνευσμένο πιάτο! Η κόρη μου πήρε μια ταλιάτα που τη θυμάται ακόμα, το ψάρι που πήρα εγώ ήταν φρεσκότατο και το καθάρισε μπροστά μου επιμελώς για 10 λεπτά η σερβιτόρα, τα θαλασσινά με πιλάφι που πήρε η γυναίκα μου ήταν τέλεια. Ωραίος αλλά έντονος στη γεύση και με περισσότερο κρεμμύδι ήταν ο "πειραγμένος"
γύρος που πήρε ο γιος μου. Τα επιδόρπια (σούπα σοκολάτας με φράουλα και μπακλαβάς) ήταν ωραία αλλά όχι τόσο ωραία όσο τα κυρίως. Η σούπα σοκολάτας έβγαζε μια πικράδα που δε μου πολυάρεσε. Η λίστα κρασιών όπως πρέπει με έμφαση στα λευκά κρασιά. Τα παιδιά στο service ήταν επίσης πολύ καλά. Το μόνο αρνητικό ήταν η μουσική, έντεχνο ελληνικό (προσωπικά γούστα γαρ), αλλά η υπέροχή γευστική εμπειρία καπέλωνε τα πάντα. Σας ευχαριστούμε πολύ όλους!

1  Ευχαριστούμε, SavvasEr
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2020

Ακριβα πιατα, χωρις ιδιαιτερη νοστιμια. Εξαιρετικο ομως service, μεσα σε ομορφο περιβαλλον και ατμοσφαιρικη μουσικη. Αξιζει για την ατμοσφαιρα και οχι για την ουσια του...

1  Ευχαριστούμε, VATH71
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο το φαγητό του και η ποιότητά του! Εξαιρετικά τα γλυκά του!
Η τιμή σε σχέση με την ποσότητα σε κάποια φαγητά λίγο υπερβολική, όχι όμως σε όλα.

1  Ευχαριστούμε, Elgiannopoulou
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ότι καλύτερο στο Δεύτερο Πόδι Χαλκιδικής και όχι μόνο.
Επαγγελματισμός στο φουλ, ποιότητα φαγητού εξαιρετική. Service μοναδικό.
Ο Φανούρης μακράν ο καλύτερος!
Όταν πηγαίνεις σε εστιατόριο και δίνουν τόσο σημασία στα παιδιά αυτό λέει τα πάντα για την ποιότητα πρώτα των ανθρώπων και ύστερα του φαγητού.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
1  Ευχαριστούμε, koukidism

Melia: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βουρβουρού, Σιθωνία
Βουρβουρού, Σιθωνία

Melia: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!