Η κριτική γράφτηκε 17 Ιανουαρίου 2018

Μείναμε τις γιορτές ,ίσως η καλύτερη επιλογή μας,. Η διαμονή το διαμέρισμα μαςεξαιρετικό ευρύχωρο μα το πιό σημαντικό πολύ ζεστό παρόλο που ο καιρός ήταν κρύος ,με κεντρική θέρμαση ,καλοριφέρ, και τζάκι αν ήθελες να το ανάψεις .Τα φαγητά τους απίθανα γευστικά,φάγαμε τρείς φορές,τημία καλύτερη από την άλλη .Οι ιδιοκτήτες και το προσωπικό ήταν πάντα πρόθυμοι να μας εξυπηρετίσουν ,να μας δώσουν πληροφορίες για την περιοχή ,τις διαδρομές κ.λ.π.Η μόνη παραφωνία που δεν έχει σχέση βέβαια μετο ξενοδοχείο η φασαρία που έκαναν τα παδάκια των διπλανών μας όχι μόνο στο δωμάτιο αλλά και στο εστιατόρειοπου παρά την ευγενική και φιλότιμη προσπάθεια των ανθρώπων του ξενοδοχείου οι γονείς τους δεν ύδρωναν .

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, oligiannisp
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό μέρος ,ήσυχο με όμορφες εικόνες. Τα δωμάτια ήταν ότι καλύτερο έχουμε παει το τελευταίο καιρό σε πολύ καλές τιμές. Οι κοινοί χώροι παραδοσιακά διακοσμημένοι και ζεστοί. Το μόνο αρνητικό ήταν ίσως οι τιμές στο εστιατόριο σε σχέση με τις γεύσεις καθώς ήταν αρκετά τσίμπημενες σε σχέση με την γεύση την οποία παρείχαν. Βέβαια το πρωινό ήταν πλούσιο και χορταστικό πάντα φτιαγμένο με βάση τη κρητική κουζινα

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Theodosis K
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα όμορφο κατάλυμα
Ζεστοί οικοδεσπότες
Λίγη περισσότερη προσοχή στην επάρκεια βασικών ειδών στα δωμάτια
Να έχετε μαζί σας πετσέτες και σαπουνια
Για ρεβεγιόν δεν θα σας το πρότεινα
Μέτριο φαγητο Όχι επαρκές
Αδυναμία διαχείρισης πολλών ατόμων

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, vanessa l
Ο/η Enagron, Ιδιοκτήτης του Enagron Ecotourism Village, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Ιανουαρίου 2018

Το ΕΝΑΓΡΟΝ ΟΙΚΟΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΙΟ ενεργεί με βάση τα πρότυπα του οικοτουρισμού της αειφορίας του σεβασμού της φύσης και των πολιτιστικών αξιών της κοινωνίας της περιοχής .
Ως χώρος φιλοξενίας και διαμονής φροντίζουμε να δωμάτια μας να είναι καθαρά άνετα , διακοσμημένα με προσοχή και να δίνουν την αίσθηση της κατοικίας.
Στα μπάνια υπάρχουν πάντα τόσες πετσέτες ανά είδος (προσώπου, σώμα και χεριών) όσα και τα άτομα που φιλοξενούνται στο καθένα. Υπάρχουν σαπουνάκια για τα χέρια και για το σώμα, σαμπουάν, αφρόλουτρο από αγνό παρθένο ελαιόλαδο και τοπικά βότανα της σειράς Oliva της τοπικής εταιρείας ΑΒΕΑ. Επίσης σε κάθε δωμάτιο υπάρχουν είδη φροντίδας όπως σετ από σκουφάκι για το ντουζ, μπατονέτες, μπαμπάκι ντεμακιγιάζ κτλ. Επίσης εφόσον ζητηθούν παρέχουμε επιπλέον πετσέτες και είδη φροντίδας. Τα διαμερίσματα καθαρίζονται σε καθημερινή βάση και κάθε δύο μέρες γίνονται αλλαγή πετσετών και κλινοσκεπασμάτων.
Το εστιατόριο μας -με ιδιαίτερη φροντίδα αρχιτεκτονικά και αισθητικά διακοσμημένο- λειτουργεί και προσφέρει παραδοσιακή Κρητική γαστρονομία με επιλεγμένες πρώτες ύλες και με ιδιαίτερη προσοχή και επιμέλεια στην υγιεινή τηρώντας όλα τα πρότυπα ποιότητας HACCP κ.λ.π. .Το μενού είναι προσαρμοσμένο σε κάθε εποχή και φυσικά σε εορταστικές επετείους όπως Χριστούγεννα Πάσχα κ.λ.π.
Στις γιορτές προσαρμόζουμε ανάλογα το μενού και την διακόσμηση και προσπαθούμε να δώσουμε το γιορτινό τόνο με την διακόσμηση την μουσική η μέσα από ήπιες εκδηλώσεις που ταιριάζουν στο χαρακτήρα του ΕΝΑΓΡΟΝ. Την παραμονή της Πρωτοχρονιά ετοιμάζουμε ένα μπουφέ με παραδοσιακά Χριστουγεννιάτικα γλυκά της Κρήτης, Βασιλόπιτα και άλλα ποτά όπως κονιάκ, ρακί και άλλα ηδύποτα κατάλληλα για την περίσταση. Προσκαλούμε τον κόσμο να έρθει και να πάρει μόνος του γλυκό για να δημιουργήσουμε Χριστουγεννιάτικη και οικογενειακή ατμόσφαιρα. Στην αλλαγή του χρόνου ντύνεται κάποιος Άγιος Βασίλης και μοιράζει δωράκια στα παιδιά ενώ ακούμε παραδοσιακά κάλαντα. Δεν προτοιμούμε να κάνουμε ρεβεγιόν όπως θα έκανε ένα κέντρο διασκέδασης.

Η κριτική γράφτηκε 4 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Περάσαμε υπέροχα και θα ξαναπάμε σίγουρα! Πανέμορφα σπίτια, περιποιημένα, το μεράκι των ιδιοκτητών φαινόταν στις λεπτομέρειες. Γνωρίσαμε την κ. Φανή και τον κ. Γιάννη, αξιαγάπητοι και καταλάβαμε που οφείλεται η «ζέστη» που αποπνέει ο χώρος. Δεν έχω λόγια για το πρωινό. Μην το χάσετε!!!

Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, Kostas Z
Η κριτική γράφτηκε 24 Απριλίου 2017

Ένα ξενοδοχείο στη ορεινή Κρητική φύση και την ομορφιά των βουνών .
Πολιτισμένο αυθεντικό περιβάλλον, με ανθρώπους χαμογελαστούς και έτοιμους να σε εξυπηρετίσουν .Φαγητό της ντόπιας γαστρονομίας ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ,αν κάνετε βέβαια δίαιτα θα χάσετε .Το πιο σημαντικό όμως είναι το πως όλα -κτήρια και δραστηριότητες -έχουν προσαρμωστεί στο φυσικό περιβάλλον .Αν είστε της δράσης έχετε πολά να κάνετε είτε συμετέχοντας σε δραστηριότητες που καθημερινά σχεδόν οργανώνονται απο το ξενοδοχείο ,είτε ακολουθώντας της οδηγίες που πρόθυμα μας έδωσαν και ένα καταπληκτικό χάρτη της περιοχής με αναλυτικές πληροφορίες τον οποίο μας έδωσαν δωρεάν οργανώσετε μόνοι σας τις επισκέψεις και τις διαδρομές που θέλετε . ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ.

Συμβουλή: Ταδωμάτια με θέα το φαράγγι
  • Διαμονή: Απρίλιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, iondorikos