“Η καλύτερη γαστρονομική εμπειρία μας”

Ό καφενές του Μενέλαου
Περιγραφή: Εστιατόριο μεζεδοπωλείο Μαυρατζαίοι Σάμος Μεσογειακή κουζίνα, Ελληνική κουζίνα εναλλακτική κουζίνα. Ρεμπέτικη κουλτούρα, ρεμπέτικη μουσική, έντεχνη μουσική
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πραγματικά ένα από τα καλύτερα μαγαζιά στην Ελλάδα. Πάρα πολύ καλό φαγητό, ο Μενέλαος πάρα πολύ εξυπηρετικός, φιλικός, πολύ καλώς άνθρωπος, συμπαθητικός. Ο σέφ είναι ένας πραγματικός "καλλιτέχνης". Το κάθε πιάτο είναι ιδιαίτερο. Έτυχε να γνωρίσουμε και κάποιους ντόπιους είναι πάρα πολύ καλοί και ευγενικοί άνθρωποι. Εξαιρετική εμπειρία. Αξίζει να το ζήσετε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
2  Ευχαριστούμε, albert s

Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2020

Υπέροχο "πεντάστερο"καφενείο. Ο σεφ έτοιμος να απογειώσει τον ουρανίσκο σου με γκουρμέ πιάτα που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα επώνυμα εστιατόρια. Ευγενέστατο προσωπικό με χιούμορ χαμόγελο και διάθεση. Θέα στον Άγιο Γεώργιο την εκκλησία του χωριού στους πρόποδες του Καρβούνι .
Μαγειρεύουμε με τον Αντώνη

1  Ευχαριστούμε, Antonis_mavro
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2020

Εξαιρετικό φαγητό και ο χώρος καθαρός με θέα τον Άγιο Γεώργιο! Το προσωπικό φιλικό! Ο chef έτοιμος να ικανοποιήσει όλα τα γούστα. Αξιζει να δοκιμάσετε όλα του τα πιάτα! Το καθένα έχει τη δική του ξεχωριστή γεύση και ειναι ολα μοναδικά. Μπράβο γιατί είστε οι καλύτεροι. Σίγουρα θα ξανά έρθω.

1  Ευχαριστούμε, GeorgeGiov
Η κριτική γράφτηκε 17 Ιουλίου 2020

Τον έχω επισκεφτεί παρα πολλες φορές ειδικά καλοκαίρι..τελειος καφές, τέλειοι μεζέδες, τέλεια φαγητά!!! Υπέροχα ποτα!!! Από σέρβις αν και 2 άτομα μόνο... Απίστευτα γρήγοροι και απίστευτα φιλοξενοι και το κυριότερο... Απίστευτοι ΑΝΘΡΩΠΟΙ...!!! Μενέλαος και Γιώργος τα ονόματα αυτών των υπεροχων ανθρώπων που έχουν "φτιαξει" Αυτόν τον υπέροχο καφενέ...! Τον συνιστώ με κλειστά μάτια και με ανοιχτό το στόμα... !!!!

1  Ευχαριστούμε, Manosar1981
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ο καφενές μας έχει αφήσει άφωνους! Κάθε φορά μας εκπλήσσει ευχάριστα και οι πειραματικός ουρανίσκος μας δεν χορταίνουν να δοκιμάζουν! Ένα μαγαζί με μεράκι, κέφι και άποψη που πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφτείς. Ο Μενελαος πάντα πρόθυμος και ευγενικός και ο σεφ που δεν σταματάει να μας εκπλήσσει. Ένας κρυμμένος θησαυρός σε ένα μικρό χωριό. Να δοκιμάσετε φιλέτο κοτόπουλο με λιαστή ντομάτα, προσούτο γεμιστο με τυρί και φρούτα και ψαρονέφρι με σάλτσα από γλυκό σαμιώτικο κρασί. Απίθανες γεύσεις, ξεχωριστές! Συστήνω τον καφενέ του Μενέλαου ανεπιφύλακτα!

2  Ευχαριστούμε, antigoni_nti

Ό καφενές του Μενέλαου: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μαυρατζαίοι, Σάμος

Ό καφενές του Μενέλαου: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!