“Υπέροχο μεζεδοπωλείο στο μπατσι ”
Κριτική για: Μαστέλλο

Μαστέλλο
Περιγραφή: Το «Μαστέλο» βρίσκεται στο Μπατσί της Άνδρου, πάνω στο λιμάνι σε απόσταση μερικών μέτρων από την ακτή…..!! Με θέα το απέραντο γαλάζιο και με αγάπη για τις ωραίες γεύσεις με προϊόντα από μικρούς ντόπιους παράγωγους των Κυκλάδων και ολόκληρης της Ελλάδας, προσπαθούμε να σας ταξιδέψουμε στον κόσμο των γεύσεων, στον δικό μας χώρο με γεύσεις με ονομασία προέλευσης αλλά και ονομασία παρασκευής. Με την βοήθεια της κουζίνας μας, του Σεφ Γιάννη Στανίτσα ο οποίος επιμελείται του Μενού και του Σεφ Μιχάλη Σάτμαρη παρουσιάζουν ένα μενού με πρώτες ύλες από μικρούς παραγωγούς……Το μενού μας αποτελείται από μια σειρά μικρών πιάτων ΜΕΖΕ αλλά και κάποιων κυρίως πιάτων με την υπογραφή του Σεφ Γιάννη Στανίτσα. Στο μενού θα δείτε συνδυασμούς από τον θαλασσινό κόσμο αλλά και με το κρέας και τα τυριά …. Προσπάθεια μας είναι να έχουμε μια ολοκληρωμένη ταυτότητα, με καθαρές γεύσεις και υλικά τα οποία δεν χάνουν την ποιότητα και την προέλευση τους.
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ευχαριστος χώρος . Άριστη εξυπηρέτηση πρόθυμο και ευγενικό προσωπικό. Όλα τα πιάτα που δοκιμάσαμε ήταν εύγευστα και δημιουργικά! Κριθαροτο καραβιδας, σαρδέλες ψητές, λουκουμάδες μπακαλιάρου με κρέμα μαύρου σκόρδου και κροκέτες γαρίδας μερικά απ αυτά

Ευχαριστούμε, Q1967ZI_
Ο/η Stelios D, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Μαστέλλο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Ιουλίου 2021

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί Παρασκευή βράδυ. Πολυ ζεστή υποδοχή, που ευγενικό προσωπικό. Το φαγητό καταπληκτικό! Ολα όσα πήραμε ήταν πεντανόστιμα και οι ποσότητες πολύ ικανοποιητικές. Σίγουρα αξίζει να πάτε εάν σας αρέσουν τα θαλασσινά.

Ευχαριστούμε, _U7979UP

Η κριτική γράφτηκε 4 Ιουλίου 2021

Εξαιρετικό! Το ταρταρ, το ριζότο, η αχινό σαλάτα, τα μύδια τα αχνιστα πεντανοστιμα όλα. Το ταρταρ έπρεπε να σερβίρετε σε μεγαλύτερη ποσότητα ώστε να απολαμβάνεις το μπρικ κ τα λοιπά χωρίς το άγχος του πάει κ αυτό τελείωσε... Συγχαρητήρια στον Σεφ.

Ευχαριστούμε, giogio20062009

Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουνίου 2021

Πήγαμε με την γυναίκα μου μια καθημερινή την προηγούμενη εβδομάδα το βράδυ και ενθουσιαστήκαμε. Κατ' αρχάς είχαμε μια πολύ καλή υποδοχή από την Δάφνη, που αμέσως μιλάγαμε οικεία λες και ήμασταν παλιοί γνωστοί. Τα παιδιά πολύ εξυπηρετικά με λεπτό χιούμορ και καλή διάθεση, μας έκαναν την εμπειρία ακόμα πιο ευχάριστη. Πήραμε τυρί βολάκι σε κρούστα με γλυκό κουταλιού σταφύλι και χωριάτικη με τυρί Άνδρου. Εξαιρετικά πιάτα και μας έκαναν να θέλουμε οπωσδήποτε να ξαναπάμε. Τα κυρίως πιάτα φυσικά ήταν πολύ καλά, αλλά ήθελα πάρα πολύ να ξαναπάμε για τα ορεκτικά που κατενθουσιαστήκαμε. Τελικά το Σάββατο 26 Ιουνίου, που ήταν το τελευταίο μας βράδυ στην Άνδρο, ξαναπήγαμε. Δεν είχε τη δεδομένη στιγμή διαθέσιμο τραπέζι (λογικό για Σάββατο βράδυ, τέλη Ιουνίου), αλλά μας είπε η Δάφνη να περιμένουμε λιγάκι και όντως σε μερικά λεπτά μας βρήκε ένα που ελευθερώθηκε. Αυτή τη φορά ήμασταν αποφασισμένοι να δοκιμάσουμε μόνο ορεκτικά και δεν βγήκαμε ζημιωμένοι. Εννοείται ξαναπήραμε το τυρί Βολάκι με κρούστα και γλυκό του κουταλιού σταφύλι, σαλάτα Μαστέλλο ( με καβουρόψυχα μέσα - εκπληκτικό), λουκουμαδάκια γαρίδας (φανταστικό), γενικά όλα υπέροχα! Θα θέλαμε να ξαναπάμε, αν βρεθούμε Άνδρο, καλοκαίρι κάποια άλλη στιγμή, αλλά μας άνοιξε η όρεξη και για το μαγαζί στην Αργυρούπολη, όταν έρθει η σαιζόν του.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
2  Ευχαριστούμε, konstadi73

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουνίου 2021

Η καλύτερη μας εμπειρία φαγητού στο νησί κατά την τριήμερη παραμονή μας. Αν αγαπάτε τα θαλασσινά, αυτός είναι ο προορισμός σας. Οι γεύσεις ξέφευγαν από τα συνηθισμένα, η εξυπηρέτηση εξαιρετική. Ξεχωρίσαμε το τηγανητό καλαμάρι και το κριθαρότο καραβίδας. Ο τόνος ομολογουμένως ήταν λίγο ανάλατος, και η γαρνιτούρα πατάτας δεν έδενε. Ωραία ιδέα και η τριλογία ταραμοσαλάτας για την αρχή. Θα το ξαναπροτιμούσα, αν βρεθώ πάλι στην Άνδρο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, Athena P
Ο/η Stelios D, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Μαστέλλο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Ιουνίου 2021

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και συγχαρητήρια για την κριτική σας. Κριτικές που προέρχονται από πελάτες που έχουν άποψη σαν εσάς, μας βοηθούν για να βελτιώσουμε τα πιάτα μας.

Μαστέλλο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άνδρος, Κυκλάδες
Μπατσί, Άνδρος

Γαύριο, Άνδρος
Μπατσί, Άνδρος

Μαστέλλο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!