“Φαγητό”
Κριτική για: 7 Θάλασσες

7 Θάλασσες
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Περιγραφή: Μενού Στο εστιατόριο 7 Θάλασσες τα θαλασσινά και ψαρικά έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο και διακρίνονται για την ποιότητά, την φρεσκάδα και τον αριστοτεχνικό τρόπο μαγειρέματός τους. Γι' αυτό σήμερα οι 7 Θάλασσες είναι η νούμερο ένα επιλογή στο είδος της! Λίστα Κρασιών Στις 7 Θάλασσες θα έχετε την ευκαιρία να επιλέξετε το κρασί σας από την πλέον ενημερωμένη λίστα ετικετών μας. Όλες μας οι προτάσεις έχουν επιλεγεί έτσι ώστε να ταιριάζουν αρμονικά με τα πιάτα του καταλόγου. Μη διστάσετε να μας ζητήσετε τη γνώμη μας σχετικά με την επιλογή του κρασιού σας. Άψογο Σέρβις Το να προσφέρουμε άψογο service στους πελάτες του εστιατορίου μας αποτελεί για μας φιλοσοφία αλλά και καθημερινή πρακτική. Με την πρώτη κιόλας επίσκεψή σας στις 7 Θάλασσες θα έχετε την ευκαιρία και βιώσετε την υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησή μας όσο ιδιαίτερες και μοναδικές κι αν είναι οι απαιτήσεις σας.
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκέφτηκα
19 Φεβρουαρίου 2018
Φαγητό μέτριο !!
πάρα πολύ ακριβό !
Δεν έχω κάτι άλλο να πω.
Δεν είναι ανταγωνιστικό προς άλλα μαγαζιά του είδους του !

1  Ευχαριστούμε, symeona216

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μια ιδιαίτερη ψαροταβέρνα με μεγάλη ποικιλία στις γεύσεις . Εχει τολμήσει στις γεύσεις κ στα πιάτα κ πέτυχε ! Μπράβο σας

Ευχαριστούμε, stardustsolemar
Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έχουμε επισκεφθεί το εστιατόριο παρά πολλές φορές εδώ και τέσσερα χρόνια και ήμασταν σε βασικές γραμμές ευχαριστημένοι.Ημασταν πελάτες που φέραμε την παρέα μας πολλές φορές στο εστιατόριο. Τον τελευταίο καιρό είχαμε παρατηρήσει αλλαγές στο μενού αλλά κάτι που μας χαλούσε ήταν η εξυπηρέτηση.Μονο ένας σερβιτόρος ήταν πάντα ευγενικός και πρόθυμος από όλο το προσωπικό όλοι οι υπόλοιποι αδιάφοροι παντελώς!Έχοντας ταξιδέψει από Αθήνα και φτάνοντας Ηράκλειο είπαμε να σας ξανά επισκεφθούμε όπως κάθε φορά στα ταξίδια μας.Φτανοντας 7 το βράδυ στο εστιατόριο το οποίο ήταν άδειο και διαμορφωμένο διαφορετικά ανοίγουμε την πόρτα και ένας αγενεστατος άνδρας γύρω στα 50 ψηλός χωρίς καν να μας πει μια καλησπέρα..Μας ρωτάει με ύφος υπεροπτικό..Τραπέζι έχετε κλείσει? Λέμε όχι γιατί πάντα αυτές τις ώρες δεν έχετε φόρτο εργασίας...και η απάντησή του....Ε ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΕ? Γυρίσαμε κοιτάξαμε ο ένας τον άλλον φύγαμε και ορκίστηκαμε να μην ξαναπατησουμε!!Αυτός ο κύριος είναι για να διώχνει κόσμο και όχι να υποδέχεται τους πελάτες σας που σας στηρίζουν 4 χρόνια τώρα.Λυπαμαι ειλικρινά αλλά αυτός ο κύριος με την συμπεριφορά του δεν κάνει ούτε για Βοσκός!!Γιατί και τα ζώα έχουν περισσότερη νοημοσύνη από τον συγκεκριμένο!!Είμαι σίγουρη ότι διαβάζοντας την κριτική μου θα με θεωρήσετε υπερβολική αλλά αν σκεφθείτε ποιοι πελάτες ήμαστε θα καταλάβετε ότι σε αυτά που γράφω είμαι τελείως ειλικρινής και απογοητευμένη από αυτό το γεγονός!Εμείς πλέον Ποτέ ξανά!!

4  Ευχαριστούμε, olgakX5477PR
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2018

Πηγαίνω τακτικά, είτε για με την οικογένεια, είτε για επαγγελματικό γεύμα. Είναι εξαιρετικό κατάστημα και η κουζίνα τους είναι πολύ καλή.

Ευχαριστούμε, Larigakis72
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μεσα στις χριστουγεννιατικες διακοπες ξεφυγαμε απο τα κρεατα των ημερων και ηρθαμε στις "7 θαλασσες". Ενα ιδιαιτερο εστιατοριο με θαλασσινα ξαφνιασματα.
Ευφανταστα πιατα, πενταφρεσκη αχινοσαλατα, καλοπαρουσιασμενα και νοστιμα: Λαζανια με μελανι σουπιας και γαριδες, σεβιτσε πεντανοστιμο, σαλατες, καλαμαρια, κριθαροτο με πεσκανδριτσα που δεν το βαζει ο νους σας, ολα συνοδευμενα με τα απιθανα κρασια του Λυραρακη, κι ενα γλυκο τελειωμα με τα χειροποιητα γλυκα τους!!
Δεν βρηκα ψεγαδι πουθενα!!
Ενα πολυ ομορφο μερος στις παρυφες του Ηρακλειου που δεν θα παραλειψω να ξαναεπισκευτω, οταν θα ξαναβρεθω εκει!!!

Ευχαριστούμε, castanaourania

7 Θάλασσες: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηράκλειο, Νομός Ηρακλείου

7 Θάλασσες: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!