“Κρυμμενος θησαυρος”
Κριτική για: Η Αυλη της Χρυσάνθης

Η Αυλη της Χρυσάνθης
Η κριτική γράφτηκε 2 Δεκεμβρίου 2020

Αν και Ηρακλειωτης δεν ηξερα οτι υπηρχε το συγκεκριμενο εστιατοριο στο Καταλαγαρι. Ευτυχως μου το συστησαν και πηγα με την παρεα μου. Ηταν ολα μα ολα τελεια. Αν και λιγο αργο το σερβις για τις ωρες αιχμης ολα τα πιατα ηταν ζεστα στην τελεια θερμοκρασια και ερχονταν λιγα λιγα οποτε υπαρχει χρονος να απολαυσετε το φαγητο αλλα και την απεριοριστη θεα! Ακομη και οι πιο απαιτητικοι ισως συγκινηθουν διοτι οι γευσεις θα σας θυμισουν γιαγια!! Η Κυρια που μαγειρευει, τα κανει ολα μονη της. Ειναι αξια θαυμασμου. Ευγενικοτατο και υπομονετικο προσωπικο με προθυμια να σας εξυπηρετησει χωρις να λειπει το χαμογελο. Ομορφος χωρος στην αυλη αλλα και εντος εστιατοριου. Με 20 ευρω το ατομο εχετε χορτασει και φυσικα υπηρξε κερασμα στο τελος σοκολατοπιτα με παγωτο και ρακι. Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
14  Ευχαριστούμε, tperivo

Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2020

Εξαιρετικό φαγητό, υπέροχη ατμόσφαιρα. Οικογενειακό περιβάλλον με προσεγμένη αυλή και υπέροχη θέα. Η Χρυσάνθη και ο Κώστας ήταν πολύ φιλικοί και εξυπηρετικοί. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, ParaskeviPapas
Η κριτική γράφτηκε 26 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Περασσμε ωραια με τους φιλους διασκεδασαμε το φαγητο πολυ νοστιμπ οικογενιακο περιβαλο σιγουρσ θα ξανα ειστρεψω

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, 347christosp
Η κριτική γράφτηκε 18 Νοεμβρίου 2019

Να ξεκαθαρίσω ότι ο σκοπός της κριτικής είναι η βελτίωση της επιχείρησης γιαυτο και 3 αντί 1 αστεράκι και είναι καθαρά υποκειμενική. Την τελευταία φορά που το επισκέφτηκα έφυγα απογοητευμένος, υπερβολικά βαρύ φαγητό, ξέρω ότι έτσι είναι η κρητική κουζίνα αλλά υπάρχει ένα όριο. Οι χειροποίητες χυλόπιτες που παραγγείλαμε ήρθαν στο τέλος του γεύματος αφού δηλαδή οι υπόλοιποι είχαν τελειωσει το φαγητό τους, και με υπερβολικό λάδι και βούτυρο ίσως και κακής ποιότητας γιατί μας πείραξε και δεν ξέρω ποσο θα έχει φτάσει η χοληστερίνη μετά από ένα τέτοιο γεύμα. Τα μπιφτέκια που δοκίμασα ήταν άγευστα, ωραία όμως η φάβα και το στιφάδο με κάστανο. Η εξυπηρέτηση πολύ καλη αλλά όταν υπάρχει πολύς κόσμος ίσως να χρειάζονται και περισσότερα άτομα για να εξυπηρετήσουν. Τέλος ένα ακόμη φαουλ ήταν ότι επέτρεπαν το κάπνισμα στον τόσο μικρό εσωτερικό χώρο!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
3  Ευχαριστούμε, Crete2019-1
Ο/η Χρυσάνθη Μ, Ιδιοκτήτης του Η Αυλη της Χρυσάνθης, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Δεκεμβρίου 2019

Ευχαριστώ για την κριτική, οφείλω να σας ενημερώσω για την καθυστέρηση για την χειροποίητη ταλιατελα είχατε ενημερωθεί μόλις παραγγείλατε!!! Δεν χρησιμοποιώ βούτυρο ελαιόλαδο μόνο!!!! Οι γεύσεις είναι διαφορετικές στον καθένα μας!!!! Αλίμονο!!!! Αν δεν σας άρεσε το μπιφτέκι δεχτώ.... Όσο για το τσιγάρο απαγορεύεται αυστηρά!!!! Δεν έπεσε στην αντίληψή μου!!! Σας ευχαριστώ και πάλι για την κριτική σας!!!

Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Poli omorfos xoros, stop kentro you xoriou. Nostimo spitiko fagito Kai Poli kales times. Poli Kali Kai grigori exipiretisi.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, JOHN V
Ο/η Χρυσάνθη Μ, Ιδιοκτήτης του Η Αυλη της Χρυσάνθης, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Αυγούστου 2019

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!!! Χαρά μου να σας ξανά σερβίρω....!!!!!

Η Αυλη της Χρυσάνθης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα