Η κριτική έγινε: 26 Ιουλίου 2021

Ένα υψηλών προδιαγραφών ξενοδοχείο, χτισμένο αμφιθεατρικά (ίσως στον ωραιότερο )κόλπο του Ιονίου!
Υπέροχα δωμάτια, καταπλκηκτικό φαγητό, μια θέα που σε καθηλώνει και μια θάλασσα με καταπράσσινα νερά!
Ιδανικό για οικογένειές(ρηχή θάλασσα), αφού έχει άπειρες δραστηριότητες για τα παιδιά (beach soccer, beach volley, πινκ πονκ, γυμναστήριο, μπιλιάρδο κτλ) Το συστήνω αναπεφύλακτα ιδαίτερα σε οικογένεις με μικρά παιδία.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, MAGISSA_KIRKII
Ο/η Dimitris Charalampidis , Εξυπηρέτηση πελατών/Υποδοχή του Mayor Pelekas Monastery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Ιουλίου 2021

Αγαπητέ επισκέπτη,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που αφιερώσατε χρόνο για να γράψετε μια κριτική στον ιστότοπο του TripAdvisor σχετικά με τη διαμονή σας στο Mayor Pelekas Monastery.
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να διαβάσουμε ότι απολαύσατε το ξενοδοχείο και τις εγκαταστάσεις του.
Σας ευχαριστούμε και πάλι για τα θετικά σχόλιά σας και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε ξανά στο εγγύς μέλλον.

Διοίκηση του Ξενοδοχείου Mayor Pelekas Monastery.

Η κριτική έγινε: 15 Σεπτεμβρίου 2019

Μείναμε στο ξενοδοχείο αρχές Αυγούστου, τετραμελής οικογένεια, σε junior σουίτα με θέα θάλασσα. Το ξενοδοχείο είναι χτισμένο σε μια καταπράσινη πλαγιά, μπροστά στη θάλασσα. Η παραλία είναι ρηχή, με άμμο και πεντακάθαρη. Ήταν τόσο ωραία που ακόμα και τα παιδιά που συνήθως προτιμούν πισίνα, αυτή τη φορά δεν αποχωρίστηκαν τη θάλασσα. Η θέα ήταν εξαιρετική. Κάθε βράδυ απολαμβάναμε ένα υπέροχο ηλιοβασίλεμα, είτε από το δωμάτιο, είτε από το κεντρικό εστιατόριο, όπου προτιμούσαμε να καθόμαστε έξω, κάτω απ' τις ελιές. Είχαμε πακέτο all inclusive και περιμέναμε ότι το φαγητό (σε μπουφέ) θα ήταν απλώς καλό. Ωστόσο, εκπλαγήκαμε θετικά, καθώς ήταν πολύ νόστιμο και αρκετά πιάτα θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν ακόμα και γκουρμέ. Η μόνη παρατήρηση είναι ότι τα δωμάτια θα μπορούσαν να είναι πιο ευρύχωρα, ιδιαίτερα όταν μιλάμε για junior σουίτες. Γενική εντύπωση: εξαιρετική! Συστήνεται ανεπιφύλακτα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Επιλέξτε δωμάτια με θέα θάλασσα. Τα υπόλοιπα δεν έχουν θέα και βλέπουν σε διαδρόμους.
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, Aero N
Ο/η Monastery_Management, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Mayor Pelekas Monastery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Σεπτεμβρίου 2019

Αγαπητοί πελάτες,

Καλησπέρα σας,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε να γράψετε μία τόσο υπέροχη κριτική για τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας.

Ελπίζουμε να μας δοθεί η δυνατότητα να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας στο προσεχές μέλλον.

Με φιλικούς χαιρετισμούς
Mayor Pelekas Monastery Management

Η κριτική έγινε: 9 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Διαμονή στο ξενοδοχείο για μια εβδομάδα κατα την διάρκεια των οικογενειακών καλοκαιρινών διακοπών.
Οι εγκαταστάσεις είναι εξαιρετικές. Τα εστιατόρια καλύπτουν όλες τις ανάγκες. Το room service γρήγορο και εξυπηρετικό. Η παραλία μπροστά στο ξενοδοχείο είναι καταπληκτική. Επίσης έχει και άλλες επιλογές στην ίδια παραλία, οπως θαλάσσιες δραστηριότητες και χώρους εστίασης.
Το προσωπικό του ξενοδοχείου είναι πολυ ευγενικό και πολυ καταρτισμένο. Όλοι τους εξαιρετικοί επαγγελματίες ανάλογα με τη θέση τους στην επιχείρηση. Το μοναδικό πρόβλημα που μπορώ να εντοπίσω είναι οι θέσεις στάθμευσης. Το σημείο είναι πολύ ιδιαίτερο και υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα. Το ξενοδοχείο εχει φροντίσει μεν για κάποιες θέσεις αλλα την περίοδο που πήγαμε δεν ηταν επαρκής.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, acinetobacter6
Ο/η Monastery_Management, Rooms Division Manager του Mayor Pelekas Monastery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Σεπτεμβρίου 2018

Αγαπητέ φιλοξενούμενε,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε, για το χρόνο που αφιερώσατε να μοιραστείτε τις εντυπώσεις σαs στο Tripadvisor,
Αφοσιωμένοι στο να παρέχουμε μια ολοκληρωμένη εμπειρία διαμονής, μας χαροποιεί ιδιαίτερα να γυρίζουν οι επισκέπτες μας πίσω, γεμάτοι με όμορφες εικόνες ανεξίτηλα χαραγμένες στο μυαλό τους.
Η καθηλωτική θέα από τη τοποθεσία πάνω στη παραλία του Κοντογιαλού, η ποιοτικές υπηρεσίες και η αυθεντική φιλοξενία του προσωπικού του Mayor Pelekas Monastery, ελπίζουμε να είναι ισχυρά κίνητρα και να σας οδηγήσουν σύντομα πίσω στο πανέμορφο νησί της Κέρκυρας.

Θερμούς χαιρετισμούς,
Διεύθυνση Mayor Pelekas Monastery

Η κριτική έγινε: 3 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ευγένεια, ποιότητα, καθαριότητα, επαγγελματισμός.
Η δουλειά των υπευθύνων του ξενοδοχείου τιμά την χώρα μας.
Φρεθηκαμε με φίλους από τον Λίβανο και οι εντυπώσεις μας είναι εξαιρετικές.
Το εστιατόριο a la cart είναι πολύ καλό με εξαιρετικά κρασιά και πρωτότυπα πιάτα.
Η θάλασσα καθαρη, μαγευτική, το πράσινο φτάνει μέχρι την θάλασσα.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, Y8958BN_
Ο/η Monastery_Management, Rooms Division Manager του Mayor Pelekas Monastery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Αυγούστου 2018

Αγαπητέ κύριε Γιάννη,

Θερμούς χαιρετισμούς,
Διεύθυνση Mayor Pelekas Monastery

Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2018

Έχουμε μένει σε χειρότερα ξενοδοχεία αλλά φυσικά και σε καλύτερα. Ο λόγος όμως που θα επιλέξουμε πάλι το εν λόγω ξενοδοχείο είναι το προσωπικό του. Την ευγένεια του, την προθυμία του και τη γενικότερη συμπεριφορά του δεν την έχουμε συναντήσει πουθενά. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, IOANNIS B
Ο/η Monastery_Management, Rooms Division Manager του Mayor Pelekas Monastery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Ιουλίου 2018

Αγαπητέ κύριε Ιωάννη,

σας ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη κριτική όσον αφορά το ξενοδοχείο μαs Mayor Pelekas Monastery. Είναι πραγματικά πολύ ενθαρρυντικό τόσο για το προσωπικό όσο και για τη διεύθυνση του ξενοδοχείου, να επιβραβεύουν οι φιλοξενούμενοι μας την ποιότητα εξυπηρέτησης και να εισπράττουν στο μέγιστο την αυθεντική φιλοξενία απ' όλο το προσωπικό.
Θα ήταν ιδιαίτερη χαρά και τιμή μας να έχουμε στο σύντομο μέλλον την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε για άλλη μια φορά.

Με εκτίμηση
H Διεύθυνση Mayor Pelekas Monastery