“Καθυστέρηση και αγένεια”
Κριτική για: KARAHALIOS

KARAHALIOS
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Θα ξεκινήσω με τα θετικά αυτού του εστιατορίου που ήταν το καλό φαγητό σε σχέση με την τιμή του. Το οποίο όμως σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αντισταθμίσει την αντιεπαγγελματική συμπεριφορά τους και την προφανή άγνοια στοιχειωδών κανόνων ευγένειας. Περίπου 45 λεπτά καθόμασταν στο τραπέζι χωρίς να έχουμε παραγγείλει τίποτα. Αυτοσερβιριστήκαμε καταλόγους για να δούμε τουλάχιστον το μενού. Μετά από μία ώρα μας έφεραν ψωμί και αυτό μετά από το επιδεικτικό νόημα ενός κυρίου στους σερβιτόρους (πιθανόν υπεύθυνος), για να μας δείξει δήθεν ότι μας προσέχουν. Και πάλι όμως χωρίς να μας πάρουν παραγγελία. Τελικά φάγαμε μετά από 2-2,5 ώρες περίπου. Στο μεσοδιάστημα η παρέα που καθόταν δίπλα μας σηκώθηκαν και έφυγαν αφού τους είχαν αγνοήσει εντελώς, ενώ υπήρχαν διαμαρτυρίες και από άλλα τραπέζια για την καθυστέρηση, Και ενώ υπήρχε όλος αυτός ο εκνευρισμός διάχυτος στο εστιατόριο λόγω των καθυστερήσεων, ήμασταν υποχρεωμένοι να ακούμε και τους καυγάδες του προσωπικού και τις επιπλήξεις της υπεύθυνης για τις παραγγελίες προς τους σερβιτόρους που λάμβαναν χώρα μπροστά μας, Οι οποίοι φαινομενικά τουλάχιστον ήταν ανήλικοι και δεν είχαν καμία ιδέα για το τι έπρεπε να κάνουν. Όταν ζητήσαμε τον λογαριασμό μας ενημέρωσαν ότι μας κάνουν μία μικρή έκπτωση (αρχικά υποθέσαμε για την ταλαιπωρία?). Μόλις όμως τους δώσαμε κάρτα για να πληρώσουμε μας ενημέρωσαν ότι η έκπτωση ίσχυε μόνο χωρίς απόδειξη. Δηλαδή όταν έλεγαν έκπτωση εννοούσαν ότι δεν θα μας χρέωναν ολόκληρο το ΦΠΑ (που ούτως ή άλλως δεν θα έκοβαν) που ήταν περίπου €30 αλλά μόνο τα €20. Γενικά ήταν μία δυσάρεστη εμπειρία.

1  Ευχαριστούμε, Eleftheria G

Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018

Ένα αδικημένο κεντράκι με πολύ ωραίους και νόστιμους μεζέδες. Απολαμβάνεις το ουζάκι σου (ή το τσιπουράκι σου) με θέα στο λιμάνι του Λαυρίου

1  Ευχαριστούμε, chtiligadas
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιανουαρίου 2018

Κυριακή μεσημέρι με περίπου 15 παρέες στο μαγαζί
Τα καλαμαράκια και οι πατάτες κάνανε να έρθουν περίπου 1,5 ώρα και ήρθαν μόνο μετά απο μεγάλη φασαρία γιατί τα παιδιά δεν άντεχαν άλλο
Γενικά το φαγητό του δεν είχα κάτι ιδιαίτερο (αλμυρά καλαμαράκια, ωραία τυροκαυτερή, μικρή μερίδα χταπόδι)
ενδεικτικά χταπόδι 11,5 ευρώ μικρό πλοκάμι, αναψυκτικά 2,8 ευρώ, πατάτες 3,5 ευρώ
Όσο περιμέναμε έφυγαν άλλες 3 παρέες χωρίς να φάνε και κάνοντας φασαρία ενω το προσωπικό δεν φάνηκε να ξαφνιάστηκε απο αυτό

2  Ευχαριστούμε, Tasos K
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Νομίζω ότι στην ταβέρνα έχουν ανακαλύψει το μυστικό της μακροζωίας και της εσωτερικής γαληνης. Δεν εξηγείται αλλιώς η απαθεστατη στάση του προσωπικού στα εντονα παραπονα μας μετα από 1,5 ώρα αναμονής. Μπορεί να ημέρα να ήταν ιδιαίτερη λόγω της αυξημένης κίνησης, αλλά 1+ ώρα για να έρθουν τα αναψυκτικά θεωρείται αιωνιότητα.

2  Ευχαριστούμε, Greg H
Η κριτική γράφτηκε 26 Μαρτίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Οι σαρδέλες ψητές ήταν γεμάτες λάδι, θύμιζαν κονσέρβα. Τα καλαμαράκια ήταν τηγανισμένα σε κακό λάδι. Δεν το συνιστώ.

Ευχαριστούμε, Argyro P

KARAHALIOS: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λαύριο, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

KARAHALIOS: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!