“Πολυ καλη περιποίηση!”
Κριτική για: Το Λιμάνι

Το Λιμάνι
Η κριτική γράφτηκε 13 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό φαγητό και άψογη εξυπηρέτηση. Ο μαγαζάτορας πολύ ευγενικός και φιλόξενος! Φρεσκα ολα τα υλικα του και πλπυσια εκτος απο γευση και σε ποσότητα!

Ευχαριστούμε, Γεωργία Μ

Η κριτική γράφτηκε 11 Νοεμβρίου 2017

Το φαγητό ειναι ικανοποιητικό ,το σέρβις ειναι πολυ καλό ,σε πολυ καλό σημείο στο λιμάνι του ΛΑΥΡΙΟΥ .
Οι τιμές ειναι μάλλον τσιμπημένες ,αλλα ειναι απο τα καλλιτερα στο Λαυριο

Ευχαριστούμε, Delfinosimos
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2017

Επισκεπτομαστε το μαγαζι πολυ τακτικα,ο ιδιοκτητης (Ηλιας) απο την πρωτη στιγμη σε κανει να νοιωθεις σαν το σπιτι σου! Εχει ομορφη θεα στο λιμανι κ οτι τρωμε ειναι παντα καλο.Τιμες κανονικες. Το Καλοκαιρι εχει περισσοτερο χωρο αφου υπαρχει κ η αυλη στο πλαι του μαγαζιου. Στο τελος κερασμα χαλβας σπιτικος κ πολυ νοστιμος.

Ευχαριστούμε, Eleni F
Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2017

Θα ήμασταν πάρα πολύ ικανοποιημένοι, γιατί και η τοποθεσία είναι καλή και το κλίμα του μαγαζιού (προσωπικό) πολύ ευχάριστο. Αλλά. Πήραμε μαριδάκι, χταπόδι ψητό, ραδίκια, σαλάτα αγγούρι-ντομάτα, γαρίδες ψητές, τυρί σαγανάκι, πατάτες τηγανιτές. Θα περιμέναμε όμως κάτι περισσότερο από 7 γαρίδες (κανονικού μεγέθους) στο πιάτο για την τιμή που τις έχουν, επίσης λίγη προσοχή στο ψήσιμο, δεν χρειάζεται να γίνονται πολτός.
Τα ραδίκια ήθελαν λιγάκι ακόμα βράσιμο γιατί ήταν σκληρά.
Και λίγη περισσότερη προσοχή στις παραγγελίες. Πχ. μας ρωτάει
"-Στη σαλάτα θέλετε κρεμμύδι?
-Όχι."
Και η σαλάτα ήρθε με άφθονο κρεμμύδι.
Όπως επίσης και οι πατάτες ξεχάστηκαν και έπρεπε να τις θυμίσουμε λίγο πριν τελειώσουμε το φαγητό μας. Τουλάχιστον ήταν πάρα πολύ νόστιμες οπότε έστω κι έτσι, άξιζε. Όπως και τα υπόλοιπα φαγητά πολύ νόστιμα.
Επίσης είχε πολύ καλή μουσική.

Ευχαριστούμε, Aggelaaki
Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2017

Σε αυτό το εστιατόριο με μεζέδες έχω πάει δύο φορές. Για το λόγο αυτό θα έλεγα πως έχω δοκιμάσει αρκετά απο τα πιάτα του. Σαρδέλα και μαρίδα για τα οποία είναι γνωστό το Λαύριο ήταν πολύ καλά. Ακόμα και οι πεντάχρονες κόρες μου έφαγαν όλο τους το πιάτο. Τα καλαμαράκια δεν μου άρεσαν καθόλου. Το χταπόδι ήταν μέτριο. Μυδοπίλαφο ας πούμε οκ. Οι σαλάτες ήταν καλές. Συνολικά το κατάστημα θα μπορούσε περισσότερα. Από εξυπηρέτηση μέτρια. Είχε βέβαια πολύ κόσμο και τις δύο φορές που πήγα. Τα χόρτα ήταν εξαιρετικά. Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι οι σερβιτόροι ήταν χαμογελαστοί και προσπαθούσαν να κάνουν ότι μπορούσαν για να ικανοποιήσουν τους πελάτες, με όλα τα τραπέζια γεμάτα και κόσμο στην αναμονή. Πιστεύω ότι η ομάδα που εργάζεται στο Λιμάνι πρέπει να προσέξει λίγο το φαγητό και ιδιαίτερα το τρόπο μαγειρέματος, τη γεύση. Το εστιατόριο βρίσκεται στο λιμάνι σε πολύ καλό και κεντρικό σημείο. Καλή συνέχεια.

1  Ευχαριστούμε, Sofi N

Το Λιμάνι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λαύριο, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Το Λιμάνι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!