Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η πρωτη μας επισκεψη στην πανεμορφη Συρο, που αν και η εποχη δεν ηταν καταλληλη να απολαυσουμε τον ηλιο και τις φανταστικες παραλιες της, συνοδευτηκε απο την τελεια φιλοξενια τοσο του προσωπικου οσο και της διευθυνσης του ξενοδοχειου. Το φαγητο στο εστιατοριο εξαιρετικο. Το δωματιο αναλογο της τιμης του. Συγχαρητήρια, συνεχιστε ετσι!!!

Διαμονή: Μάρτιος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Lagaris_Panagiotis
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018

Η Συρος ειναι πανεμορφη. Το ξενοδοχειο βρισκεται σε προνομιακη θεση. Δυστυχως ο ιδιοκτητης παρεχει κακιστες υπηρεσιες. Πηγαμε ενα γκρουπ 60 ατομων για το τριημερο της καθαρης Δευτερας. Απ ο,τι φανηκε, το ξενοδοχειο το ανοιξε τη μερα που πηγαμε. Καμμια προετοιμασια. Οι βρυσες εβγαζαν καφε νερο. Για να φερει κουβερτες στα δωματια καναμε απειρες νυξεις και μας κοροιδευε, μεχρι που τελικα πηγε και αγορασε!!!! Το πρωινο και τα γευματα απαραδεκτα. Μια γυναικα για να καθαρισει 60 δωματια(υπηρχε κι αλλο ενα γκρουπ). Ναι στη Συρο, αλλα σε αλλο ξενοδοχειο!!!!!

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, Maria P
Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μας αλλαξαν 3 φορες δωματιο για δικο τους λαθος και οταν εκφρασαμε την δυσαρεσκεια μας στον ιδιοκτητη μας αντιμετωπισε με τελειως ειρωνικο υφος χωρις καμια διαθεση να μας εξυπηρετησει! Απαραδεκτος! Σε αντιθεση με το προσωπικο που ηταν παντα φιλικο και εκαναν τα παντα να μας ικανοποιησουν! Η ντουζιερα στο μπανιο πολυ μικρη κ με κουρτινα παθαινεις κλειστοφοβια... εκτος οτι πλημμυριζει το μπανιο! Ο εξαερισμος στο μπανιο εκανε φοβερο θορυβο! Τα σεντονια κ τις πετσετες μας τα αλλαξαν μονο δυο φορες στις 8 μερες. Το πρωινο πολυ φτωχο για τα λεφτα που δωσαμε. Το εστιατοριο πολυ καλο με ωραιες γευσεις!

Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Dimitra T
Απάντηση από τη διεύθυνση:Απάντηση: 29 Αυγούστου 2017

Αγαπητή κα Θεοδωροπούλου,
Πρώτα απ'όλα να σας ευχαριστήσουμε για το σχόλιο σας.
Όλα τα σχόλια, καλά ή άσχημα, είναι καλοδεχούμενα γιατί μας βοηθούν να διορθώνουμε και να αναβαθμίζουμε τις παροχές και τις υπηρεσίες μας.
Το ξενοδοχείο λειτουργεί υπο νέα διεύθυνση απο τέλη Ιουνίου.
Στα άμεσα σχέδια μας είναι η σταδιακή και πλήρη ανακαίνιση του.
Όσον αφορά τις αλλαγές δωματίων που αναφέρετε, θελήσαμε να σας κάνουμε δωρεάν αναβάθμιση απο δίκλινο δωμάτιο με θέα κήπο που είχατε κλεισει σε θέα θάλασσα.
Δυστηχώς, υπήρξε απρόβλεπτη ανάγκη να σας αλλάξουμε δωμάτιο. Σας ενημερώσαμε για αυτό και πήραμε την έγκριση σας. Η επόμενη αλλαγή δωματίου συνέβη επειδή το ζητήσατε εσείς. Το ''λάθος'' μας μάλλον ήταν που δεν σας βάλαμε απο την αρχή στο δωμάτιο που είχατε κλείσει και τελικά μείνατε. Απλά θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε, και μόνον αυτο.
Η αλλαγή σεντονιών γίνεται κάθε τρίτη μέρα (και αυτό για λόγους περιβαλλοντικούς & οικολογικούς) και πετσετών, εκτός αν ζητηθεί ή κριθεί απαραίτητο.
Απο την στιγμή που αλλάξατε δυο δωμάτια σε δύο μέρες, τις υπόλοιπες έξι μέρες πολύ σωστά αλλάχτηκαν τα σεντόνια δυο φορές. Εννοείται πως αν μας ζητάγατε κάτι διαφορετικό θα γινόταν άμεσα μιας και κύριο μέλημα μας είναι η ικανοποίηση του πελάτη σε όλα τα επίπεδα.
Αναφορικά με την συμπεριφορά μου, κάθε άλλο παρά ειρωνική ήταν. Άλλωστε δεν μπορει να κριθεί μια συζήτηση όταν η άλλη πλευρά βρίσκεται σε κατάσταση μέθης, και δεν είναι ο πιο σωστός τρόπος να δηλώσεις την όποια δυσαρέσκεια σου. Καθώς ούτε η ώρα ούτε ο τόπος ήταν κατάλληλος για να διευθετηθεί η όποια παρεξήγησις. Θα εκτιμούσα να ερχόσασταν και να δηλώσετε το παράπονο σας στην υποδοχή και το πρόβλημα να λυνόταν πριν καλά καλά δημιουργηθεί.Επομένως, καλό θα ήταν να γνωρίζετε οτι δυστηχώς και εσείς με φέρατε σε πολύ δύσκολη θέση.
Τέλος, θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια που αφορούν στο εστιατόριο και το προσωπικό το οποίο ξεχωρίζεται απο όλους τους επισκέπτες, πράγμα που με κάνει πολύ περήφανο.
Ευελπιστώ σε μια ενδεχόμενη επιίσκεψη σας, καθώς και η Έλενα με ενημέρωσε για το πόσο καλό & υπέροχο ζευγάρι είστε, ώστε να έχουμε την δυνατότητα να σας ευχαριστήσουμε καλύτερα και να διαπιστώσετε μόνοι σας την πρόοδο των εργασιών και την αναβάθμιση των υπηρεσιών μας.
Με εκτίμηση
Πρασσάκης Χρήστος

Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Έχοντας διαβάσει τις κριτικές και καθώς με ενημέρωσαν πως ανακαινίστηκε φετος,ομολογώ πως περίμενα κατι πολυ καλύτερο.
Αξίζει η τοποθεσία καθώς ειναι,κυριολεκτικά, ενα λεπτό απο την παραλια.Αξιζει επισης για την καθαριότητα και το ευγενέστατο προσωπικό.Ομως..
Ανακαίνιση δεν σημαίνει έβαψα τους τοίχους και άλλαξα τα έπιπλα, ενα ξενοδοχειο που μολις ανακαινίστηκε ειναι απαράδεκτο να εχει ντουσιερες μικρές ακομη και για ενα νήπιο δυο ετών και ενόσω υπαρχει χωρος στο μπανιο για κατι καλύτερο:ουσιαστικά η κάποιος δεν θα έπρεπε να πλένεται η θα έπρεπε να εχει κάποιον να του καθαρίζει συνέχεια καθώς το μπανιο πλημμυριζε(απλα η κουρτίνα δεν αρκεί).Ως συνήθως το μπανιο ηταν χωρίς παράθυρο (ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο)είχαν ομως εναν εξαερισμό που έκανε τόσο θόρυβο που σου προκαλούσε πονοκέφαλο,
Το δωμάτιο ηταν πάνω απο την κουζίνα και ο εξαερισμός πέρναγε απο το μπαλκόνι,οποτε με το που άνοιγε κανεις το παράθυρο η τηγανίλα/ψαρίλα κλπ του εστιατορίου έμπαινε μεσα στο δωματιο(δεν θα μιλήσω βεβαια για το θόρυβο αυτού του εξαερισμού)
Υποτίθεται πως εχει wifi και κατα τα λεγόμενα του υπευθύνου υπάρχουν modem παντου,δεν ξερω τι ακριβως εννοούσε ο υπεύθυνος(μονο στην υποδοχή υπήρχε κάλυψη ιντερνετ)
Το πρωινό:πρώτα απο ολα υπήρχαν πολυ λίγα τραπέζια αναλογικά με τον κοσμο
Δεύτερον αν κανεις πήγαινε στο τελευταίο μισάωρο έβρισκε τα πάντα άδεια-ενα ξενοδοχειο που θελει να λογαριάζεται boutique πρεπει να εξυπηρετεί ακομη και τον πελάτη που θα εμφανιστεί για πρωινό την ωρα που λήγει η ωρα του πρωινού
Επισης πού ακούστηκε μήνα Αύγουστο στην Ελλάδα σ το πρωινό να σερβίρονται φρούτα απο κονσέρβα!;;

Και μια συμβουλή,βάλτε στην παραλια κ ντουζιέρα για να ξεπλένεται κανεις οχι μονο για τα πόδια

Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
3  Ευχαριστούμε, NathalieD2917
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουλίου 2017

Είναι η δεύτερη φορά που επισκέπτομαι τη Σύρο και η πρώτη που επιλέγω το πλήρως ανακαινισμένο Boutique Di Mare. Η εμπειρία τόσο για μένα όσο και για την οικογένειά μου θα μας μείνει αξέχαστη καθώς τόσο το περιβάλλον όσο και το προσωπικό φρόντισαν να κάνουν τη διαμόνή μας απολαυστική. Είναι κατάλληλο για οικογένειες τόσο χάρη στα ευρύχωρα δωμάτιά του (το δικό μας με τεράστια βεράντα) όσο και χάρη στη θάλασσα που βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από το χώρο του ξενοδοχείου απέναντι από το εστιατόριο. Η παραλία πλήρως οργανωμένη και καθαρή (ενδείκνυται για παιδιά). Εξαιρετικό εστιατόριο και γρήγορο σέρβις. Η καθαριότητα μας άφησε πραγματικά έκπληκτους. Ελπίζουμε ο δρόμος μας να μας ξαναφέρει στη Σύρο και σίγουρα θα επιλέγαμε το Boutique Di Mare για να ξαναζήσουμε αυτή τη μοναδική εμπειρία.
Σας ευχαριστούμε όλους!!!!

Συμβουλή: Δωμάτια με θέα θάλασσα