“Όλα χάλια”
Κριτική για: Ταβέρνα Βασίλης

Ταβέρνα Βασίλης
Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2020

Από τα χειρότερα μαγαζιά που έχουμε πάει.Μουτρωμένο κ βαριεστημενο προσωπικό.αργο σέρβις.πολυ μικρές μερίδες κρεατικών, εντελώς αψητες οι πατάτες,έφεραν ζεστές μπύρες σε καυτά κρασοποτηρα, δικαιολογία χαλασμένο ψυγείο.εβαλαν τα γεμάτα μπουκάλια για λίγο στην κατάψυξη κ μας τα έφεραν δέκα λεπτά μετά σχεδόν άδεια...αρνήθηκαν να μας τα αλλάξουν.κ για πρώτη φορά στα χρονικά πήγαμε κάπου κ δε μας έφεραν έστω ένα κομματάκι φρούτο στο τέλος...

Ευχαριστούμε, Footprints151449
Ο/η Excursion51386878338, Ιδιοκτήτης του Ταβέρνα Βασίλης, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Αυγούστου 2020

Δεν είχαμε σκοπό ν απαντήσουμε στην κρητική σας αλλά θα θέλαμε να ακουστεί και η δική μας άποψη
1για το μουτρομενο προσωπικό είστε λάθος απλά τα παιδιά έτρεχαν να προλάβουν και εξυπηρετήσουν λόγω κάποιου προβλήματος που θα αναφέρω παρακάτω
2μικρες μερίδες κρεατικών και αψητες αποκλείεται:φημιζομαστε για τις μεγάλες μερίδες που διαθέτουμε...και αν ήταν αψητα γιατί τα φάγατε;
Εγώ θα τα γυρνούσα πίσω και βέβαια στην ερώτηση δις της σερβιτόρος αν όλα είναι καλά απαντήσατε τέλεια
3ξαι ερχόμαστε στις ζεστές μπύρες:ενημερωθηκατε η όχι από τους σερβιτόρους ότι μας χάλασε αιφνιδίως το ψυγείο(το πρόβλημα που προανέφερα)και οι μπύρες θα είναι όχι τόσο παγωμένες;νομίζω ναι
Και η απάντηση σας ήταν να τις βάλουμε για λίγο στην κατάψυξη αφού είχατε αδειάσει τις μισές
Και όσον αφορά ότι ήρθαν αργότερα με λιγότερη
Μπύρα θα σας απαντήσω ασφαλώς και δεν τις ήπιε ο σερβιτορος17ετων στην πορεία μαχρι νά τις φερει
Και ψευδεστε για πολλοστή φορά αφού το κορίτσι σας είπε να τις αλλάξει και απαντήσατε αστες αστες τωρα
Και τέλος όσον αφορά το φρούτο φταίει ι πανικός του χαλασμένου ψυγείου

Η κριτική γράφτηκε 7 Σεπτεμβρίου 2019

Καλό φαγητό ,προσεγμένο, Ευγενικό προσωπικό και το σημαντικό ότι είναι στο κύμα δίπλα.Βγαίνεις από τη θάλασσα και απολαμβάνεις το Μεσημεριανό η κάποιο ΣΝΑΚ με το μαγιό σου πολύ σημαντικό!!

1  Ευχαριστούμε, Stefania G
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Η δίκη μας εμπειρία περιλάμβανε αργή εξυπηρέτηση και το χειρότερο γεύμα που έχουμε φάει ποτέ, οπουδήποτε στον κόσμο. Ήμασταν το μοναδικό τραπέζι στο μαγαζί όταν φτάσαμε και ήρθαν όλα τα πιάτα που παραγγείλαμε σε χείριστη κατάσταση.

Τα μόνα θετικά που θα δωσω είναι η ευγένια της μοναδικής σερβιτόρας και η προσπάθεια του υπευθύνου της κουζίνας, όπου σε κάθε λάθος ερχόταν να ρωτήσει αν ήταν όλα εντάξει και αν αυτή την φορά το πέτυχε με την καινούργια προσπάθεια.

Δεν δέχονται κάρτες το εστιατόριο για πληρωμή, γιατί όπως ισχυρίζονται δεν έχουν internet, αλλά με ταλαιπώρησαν 40 λεπτά να προσπαθούμε χωρίς αποτέλεσμα.

Τέλος η απάντηση τους στα παράπονα μας ήταν: «δεν μπορούμε να τους ευχαριστήσουμε όλους»

Για εμάς η επίσκεψη μας στην επιχείρηση αυτή, ήταν η χειρότερη μας εμπειρία στο νησί, αλλά και οπουδήποτε άλλου στον κόσμο.

3  Ευχαριστούμε, eliasb734
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τι μαγαζί βρίσκεται στη μικρή παραλία και εξυπηρετεί και την παραλία ακριβώς από κάτω. Εκτός ότι μπερδευανε όλες τις παραγγελίες τόσο στην παραλία όσο και στην ταβέρνα, τα πιάτα ήταν και κάτω του μετρίου. Όταν τελικά έφτανε ένα από τα πιάτα στα τραπέζια, λειπανε διαφορά από μέσα. Κλασική οικογενειακή ταβέρνα με φωνές και πανικό. Θα πρέπει να μάθουν να σέβονται όσους έρχονται να αφήσουν χρήματα. Σπάνια έχουνε πετύχει τόσο αργό σέρβις. Αποκορύφωμα; έναν καφέ στην παραλία αφού πέρασε πάνω από μισή ώρα τον φέρανε τρεις φορές λάθος.
Λιγο επαγγελματισμος δεν βλάπτει!

2  Ευχαριστούμε, Stergiosmen
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2019

Η ταβέρνα είναι δίπλα στη θάλασσα στη μικρή Τριόπετρα. Το φαγητό είναι καλό με αξιοπρεπείς μερίδες και το σέρβις καλό. Δεν έχει την περιποίηση που συναντάς σε άλλα ταβερνάκια, ίσως είναι λίγο πιο τουριστικό λόγω θέσης. Επίσης είναι λίγο ακριβό, θυμάμαι 11,5 ευρώ τα καλαμαράκια ενώ σε άλλο τα είχαν στη μισή τιμή. Νομίζω για τουριστικό μαγαζί είναι καλό, αλλά σε σχέση με άλλα παραμέσα χάνει πολύ,

Ευχαριστούμε, Απόστολος Μ

Ταβέρνα Βασίλης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αγία Φωτεινή, Δήμος Αγίου Βασιλείου

Ταβέρνα Βασίλης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!