“Αξίζει μια επίσκεψη...”
Κριτική για: Ταβέρνα Κανιορία

Ταβέρνα Κανιορία
Καλό για: Γραφική θέα
Περιγραφή: ΤΑ 'ΚΑΝΙΟΡΙΑ' ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΤΑΒΕΡΝΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΛΥΓΙΑΣ. ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΦΡΕΣΚΑ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΝΟ ΠΑΡΘΕΝΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ. ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΑΣΙΑ ΜΑΣ ΝΤΟΠΙΑ.
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Νοστιμότατο φαγητό και ιδιαίτερο. Ειδικά το χταπόδι, η ψαροπιτα της Καλής και ο τόνος. Πραγματικά όμορφη η τοποθεσία και ευγενέστατο προσωπικό. Ωστόσο, οι τιμές λιγάκι τσουχτερες. Πριν πάτε, κάντε οπωσδήποτε κράτηση (ακόμη και τον Σεπτέμβριο).

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, elenis942

Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2021

Μας το σύστησε φίλος Λευκαδίτης και μείναμε ενθουσιασμένοι με την τοποθεσία, αλλά και το φαγητό. Αγαπημένο πιάτο τα τσιγαρίδια, πραγματική απόλαυση! Πήγαμε και δεύτερη φορά το τελευταίο μας βράδυ, διότι δεν μπορούσαμε να φύγουμε από το νησί χωρίς να έχουμε γευτεί τις θεϊκές γεύσεις που ετοιμάζει ο σεφ του μαγαζιού, Τάσος.
Δεν έχω λόγια, το νησί με άφησε με τις καλύτερες εντυπώσεις και σε αυτό βοήθησε το γεγονός ότι φάγαμε τόσο καλά στα Κανιόρια. Ευχαριστούμε, να μας περιμένετε ξανά, ελπίζω σύντομα!!

Ευχαριστούμε, Sofia_Ath
Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2021

Όμορφο μέρος, δίπλα στη θάλασσα, ωραία, περιποιημένα πιάτα με λιγο τσιμπημένες όμως τιμές. Υπέροχοι οι δύο κύριοι που παίζουν μουσική.

Ευχαριστούμε, Cris M
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2021

Καλό μαγαζί και πολυ καλό το σημείο. Ιδαιτερος κατάλογος βασισμένος παρα πολυ στην παραδοσιακη κουζίνα της περιοχης. Αξίζει μονο και μονο για αυτο. Οχι φτηνο αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις. Αξίζει.

Ευχαριστούμε, pallikarakisagg
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Η τοποθεσία ειναι μοναδική. Μικρό μενού με λίγες επιλογές σε θαλασσινά. Ο τόνος που δοκιμάσαμε ηταν εκπληκτικός αλλα η τιμή του τσιμπημένη, τα αχνιστα μύδια φανταστικά, η γαριδομακαροναδα νόστιμη αλλα σχετικά μικρή ποσότητα και η ανηθοσαλάτα τιποτα το σπουδαίο. Το σέρβις ιδιαίτερα φιλικό και με ωραια διάθεση.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, Chrchatz

Ταβέρνα Κανιορία: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λευκάδα, Ιόνια Νησιά
Μικρός Γιαλός, Λευκάδα

Ταβέρνα Κανιορία: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!