“Εξαιρετικό φαγητό”

Taverne Dolphin
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιουλίου 2021

Υπέροχο φαγητό, υπέροχοι Ανθρωποι, τρομερή τοποθεσια! Η καλύτερη γαριδομακαροναδα του κόσμου! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, Εύα Π

Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουνίου 2021

Τα θαλασσινά απίστευτα! Επειδή είμαι λάτρης της καραβιδο-αστακομακαροναδας και έχω φάει σε πολλά μέρη μπορώ να σας πω ότι ήταν από τις καλύτερες!! Μυρίζουν όλα θάλασσα! Οι τιμές απόλυτα φυσιολογικές και ο ιδιοκτήτης ευγενικός και εξυπηρετικός! Όλα τέλεια!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, haramariaz
Η κριτική γράφτηκε 15 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το συγκεκριμένο εστιατόριο μετά από πρόταση που έγινε από το ξενοδοχείο που μέναμε! Πήγαμε την πρώτη φορά και παραγγείλαμε την σαλάτα του μαγαζιού, κολοκυθάκια τηγανητά και την μακαρονάδα με διάφορα θαλασσινά. Πολύ νόστιμα όλα, τα ζυμαρικά σωστά μαγειρεμένα. Όλα τέλεια. Και επειδή μας άρεσε και θέλαμε να φάμε αστακομακαρονάδα πήγαμε και 2η φορά!! Κάναμε κράτηση για τον αστακό γιατί την πρώτη φορά δεν προλάβαμε.. Η ωραιότερη Μακαρονάδα που φάγαμε!! Σας την συστήνω! Και το μαγαζί καθαρό και το προσωπικό ευγενέστατο!
P.S. Οι φωτογραφίες είναι από την 2η επίσκεψη μας και είναι 1) Καρπάθικη σαλάτα 2) Καβουροκεφτέδες και 3) η Αστακομακαρονάδα

Ευχαριστούμε, Stacyheraklion
Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2020

Πολυ ομορφη τοποθεσια κι εξαιρετικο φαγητο, ειδικα η μακαρονάδα θαλασσινων! Ολα τα ψαρια φρέσκα κι οι μερίδες γενναιες!

Ευχαριστούμε, 793spirosl
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δυστυχώς δε δοκιμάσαμε πολλά πιάτα, όσα πήραμε όμως ήταν πεντανόστιμα. Συγκεκριμένα, γαρίδες σαγανάκι και ψητό χταπόδι από θαλασσινά, γενναίες μερίδες και τα δύο. Ψητός Σκάρος (το ψάρι κατατεθέν του νησιού) γευστικός και σωστά ψημένος. Επειδή κάθε βράδυ το μαγαζί είναι γεμάτο (σίγουρα όχι τυχαία), προτιμήστε κάποια ώρα εκτός αιχμής.

1  Ευχαριστούμε, dionysiakostopoulou

Taverne Dolphin: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Φοινίκη, Κάρπαθος

Κάρπαθος, Δωδεκάνησα
Κάρπαθος (Πηγάδια), Κάρπαθος

Taverne Dolphin: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!