“Απλά απαράδεκτη”
Κριτική για: Αρτεμις

Αρτεμις
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018

Βρεθήκαμε στο μαγαζί την περασμένη Κυριακή κατόπιν προτάσεως συγγενικών προσώπων.
Είχε αρκετό κόσμο εντέλει όμως βρήκαμε τραπέζι να καθίσουμε σχετικά εύκολα.
Ρωτήσαμε 2 διαφορετικούς σερβιτόρους αν μπορούν να έρθουν να μαζέψουν το τραπέζι από τους προηγούμενους πελάτες και η απάντηση που πήραμε ήταν να κάνουμε υπομονή γιατί το μαγαζί έχει πολύ δουλειά.
Προσωπικά έχω γυρίσει τη μισή Ελλάδα και ποτέ κανένας δεν μου είπε να κάνω υπομονή για να έρθει απλά και μόνο να μαζέψει τα αποφάγια των προηγούμενων πελατών , πράγμα που είναι εντελώς αυτονόητο να γίνετε με το που αλλάζει ο κόσμος μέσα σε ένα μαγαζί.
Αφού πέρασαν 25 !!! λεπτά ήρθε ένα παλικάρι και μάζεψε τα πράγματα και σε 2 λεπτά μας πήραν παραγγελία χωρίς κατάλογο και χωρίς να μας πούν τι διαθέτει το μαγαζί , λες και εμείς έπρεπε να μυρίσουμε τα νύχια μας για να ξέρουμε τι πιάτα σερβίρουν ή να κοιτάμε τι τρώνε οι διπλανοί για να παραγγείλουμε.
Τα πρώτα πιάτα ( χόρτα , σαλάτες ) ήρθαν σχεδόν αμέσως οπότε άρχισε να ξεστραβώνει το κλίμα , αλλά δυστυχώς οι τηγανιτές πατάτες τα καλαμαράκια και 4 γαρίδες οι οποίες ήταν και τραγικές έκαναν ακριβώς 1 ολόκληρη ώρα να φτάσουν στο τραπέζι.
Ακόμα και αλάτι που ζητήσαμε στον σερβιτόρο να μας φέρει , δεν ήρθε ποτέ με αποτέλεσμα να πάει ο φίλος μου στην κουζίνα να το ζητήσει και τελικά να το φέρει στο τραπέζι.
Τα φαγητά ήταν εντελώς ανάλατα και μέτριας εώς κακής ποιότητας , χώρια που οι 4 μερίδες καλαμαράκια οι οποίες ήρθαν μέσω Τρικάλων όλες σε μια πιατέλα δεν ήταν 4 ούτε με κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ αλλά κόστιζαν 29 ευρώ και θυμηθήκαμε εποχές Ολυμπιάδας.
Εν Κατακλείδι το σέρβις ήταν απαράδεκτο στα όρια του μη αποδεκτού και το φαγητό ανεπαρκές.
Δεν πρόκειται να ξαναπάω ούτε εγώ ούτε το φιλικό μας ζευγάρι και πραγματικά απορώ πως σε κάποιους αρέσει αυτή η ταβέρνα.

4  Ευχαριστούμε, Κωνσταντίνος Κ

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018

Πολύ καλή ανακαίνιση.
Δημιουργήσατε έναν μοντέρνο χώρο διατηρώντας την απλότητα που είχατε πάντα.
Μπράβο σας.
Η υψηλή σας ποιότητα παρέμεινε σταθερή στις λογικές τιμές που είχατε πάντα.

1  Ευχαριστούμε, GeorgeBrktrs
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2018

Συγχαρητήρια για τον καινούριο χώρο !!

Aναφορικά με την ποιότητα, σταθερά εξαιρετική και το service ευγενέστατο και άψογο.

Aνεπιφύλακτα από τα καλύτερα για ψάρι..

1  Ευχαριστούμε, konstantinos t
Η κριτική γράφτηκε 15 Δεκεμβρίου 2017

Για εκείνους που θέλουν φρέσκο ψάρι, με ποιοτικό service, σε ήσυχο και ειδυλιακό περιβάλλον δίπλα στην θάλασσα και μέσα στην απλότητα, χωρίς τα 'δήθεν' των τραπεζιών / καρεκλών, και με μια εξαιρετική θέα στην υδροβιότοπο και τα αγριοπούλια του (Αλκιώνες, Σταχτοτσικνιάδες και Ερωδιούς), είναι το τέλειο μέρος. Δίπλα στην Αθήνα, αλλά τόσο 'μακρυά' από αυτήν.

Ευχαριστούμε, iatya01
Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

ωραίο φαγητό ωραίο θεα ευγενεσταστος ο σερβιτόρος και πολη εξυπηρέτικος .Ούτε πολη ακριβο ουτε πολη φτηνό αλλα ποιοτικό θα σας επισκεφτούμε σύντομα ξανά

Ευχαριστούμε, Vasilis K

Αρτεμις: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βραυρώνα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Πόρτο Ράφτη, Περιοχή Ανατολικής Αττικής
Πόρτο Ράφτη, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Αρτεμις: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!