“Ψαρούκλες!!”
Κριτική για: Η Ωραία Ύδρα

Η Ωραία Ύδρα

Απίστευτο μαγαζί!! Το καλύτερο φαγητό ever!! Φρέσκα ψάρια και πολύ προσεγμένα και σχολαστικά πιάτα!!

Ευχαριστούμε, Panos570

Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2020

Το μοναδικό εστιατόριο στο κέντρο ακριβώς του λιμανιού, δίπλα στη θάλασσα και τα φωταγωγημένα ιστιοφόρα. Έχουμε καθίσει άπειρες φορές με την παρέα μου, τόσο τις μεσημεριανές ώρες όσο και τις βραδινές. Δεν έχω απολαύσει πουθενά αλλού πιο νόστιμο ψωμί, το οποίο μαθαίνω πως ζυμώνεται στην κουζίνα τους. Η ταραμοσαλάτα τους είναι must. Το ίδιο και το κριθαρότο με τις γαρίδες που είναι το αγαπημένο μου πιάτο. Έχω κρυφοκοιτάξει αρκετές φορές μέσα στην κουζίνα τους και νομίζεις πως πραγματικά είναι χώρος χειρουργείου. Θυμάμαι πως τόσο καθαρή κουζίνα έχω δει άλλη μία φορά στη ζωή μου στο Ελληνικό Milos του Las Vegas. Γεμάτες γεύσεις, λιτές γραμμές, φρέσκο ψάρι, υπέροχο το δικό τους κρασί, νεανικό προσωπικό που κάνει την ατμόσφαιρα πιο οικεία και φιλική. Προς κάθε βιαστικό, έχω ένα σημαντικό μήνυμα: υπάρχουν πολλές όμορφες ταβέρνες για γρήγορο φαγητό στο νησί. Στην «Ωραία Ύδρα» δε βιάζεσαι. Απλά απολαμβάνεις…

Χρήστος Δασκαλάκης.

Ευχαριστούμε, CHRISTOS_DASKALAKIS
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτη συμπεριφορά του προσωπικού κατά την προσπάθεια κράτησης τραπεζιού . Δυστυχώς ο επαγγελματισμός απαιτεί πολύ περισσότερα από μια καλή κουζίνα .

2  Ευχαριστούμε, Costgr
Ο/η kosmass422, Σεφ του Η Ωραία Ύδρα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Αυγούστου 2020

Λυπούμαστε που δεν καταφέρατε να γευματισετε στο εστιατόριο μας,καλό είναι να καλέσετε μια μέρα πριν ή από νωρίς το πρωί για να σας κάνουμε κράτηση, είναι λυπηρό να σχολιάζετε με αυτόν τον τρόπο ειδικά από την στιγμή που προσβαλλατε το προσωπικό σε ώρα αιχμής απαιτώντας να σας βρουν τραπέζι, το προσωπικό ήταν ευγενεστατο και λυπούμαστε για την όλη κατάσταση

Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε ακούσει καλά λόγια, αλλά μαλλον απογοητευτήκαμε. Πιάτα όμορφα παρουσιασμένα, αλλά γενικά άνοστα και μάλλον ακριβά.

Ευχαριστούμε, VassilisPas
Ο/η kosmass422, Σεφ του Η Ωραία Ύδρα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Αυγούστου 2020

Κρίμα που δεν σας ικανοποίησε το φαγητό στο εστιατόριο Η ωραία Ύδρα, την επόμενη φορά ελπίζουμε να αγγίξουμε τις προσδοκίες σας!

Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ισως το καλυτερο φαγητο στην υδρα. Κριθαρωτο με γαριδες ανεπιφυλακτα ,πολυ καλο κρεας , ευχαριστο κλιμα ,φοβερη αισθητικη και εξυπηρετηση

Ευχαριστούμε, giotaefre

Η Ωραία Ύδρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ύδρα, Νησιά του Σαρωνικού
Ύδρα (Χώρα), Ύδρα

Ύδρα, Νησιά του Σαρωνικού

Η Ωραία Ύδρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!