“Πολύ όμορφος χώρος, πολύ εξυπηρετικό”
Κριτική για: Tortuga Artcafe Winebar

Tortuga Artcafe Winebar
Περιγραφή: Τορτούγα, το μοναδικό Artcafé Winebar του νησιού. Εδώ και τρία χρόνια, ο Dario φροντίζει να ζείτε μία μοναδική ιταλική εμπειρία στο κέντρο της Αίγινας. Μόνο εκεί μπορείτε να απολαύσετε αυθεντικό ναπολιτάνικο καφέ, συνοδευόμενο από σπιτικά γλυκά όπως tiramisu αλλά και λαχταριστά panini. Η πλούσια γκάμα κρασιών δεν θα αφήσει κανέναν ασυγκίνητο ιδιαίτερα όταν συνοδεύονται από plateau τυριών και αλλαντικών με ιταλική σφραγίδα. Όλα αυτά μέσα σε μία άκρως καλλιτεχνική ατμόσφαιρα, αφού η Tortuga φιλοξενει εκθέσεις ζωγραφικής αλλά και μουσικά live shows. Una notte a Napoli.., όπως λέει και το τραγούδι μόνο που η Tortuga είναι ανοιχτά από το πρωί, έτοιμη να σας ταξιδέψει με γεύσεις αρώματα και μουσική, στην αγαπημένη Νάπολη.
Η κριτική γράφτηκε 1 Δεκεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφος χώρος, πολύ εξυπηρετικό το προσωπικό και με χιούμορ! Ό,τι δοκιμάσαμε μας άρεσε πολύ! Θα ξαναπάω στην επόμενή μου επίσκεψη στην όμορφη και ήσυχη χώρα της Αίγινας!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, 310dimitrak

Η κριτική γράφτηκε 4 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Για όποιον έχει την αίσθηση ότι είναι ένα μαγαζί τύπου σουβλατζίδικο ή χασαποταβερνα που πας να σκάσεις στο φαι η πρόταση μου είναι να μην περάσει ούτε απέξω. Είναι ιδανικό να έχεις φάει κάτι το μεσημέρι και να πας να τσιμπήσει κάτι το βράδυ. Με τη γυναίκα σου όμορφο ατμοσφαιρικό μαγαζί σε γραφικό σοκάκι, προσφέρει ιδιαίτερες γεύσεις και δροσερό κρασί για ένα αυγουστιατικο βράδυ. Προτρέπω οποίος πάει να δοκιμάσει το τάρταρ σολωμού παρέα με μια Μαλαγουζιά. Η ποικιλία με τα τυριά τίμια και ωραίο το κρασί. Δύο κρασιά ενα τάρταρ και μια ποικιλία τυριά αλλαντικά 36€
Τίμιο και όμορφο μαγαζί σε ένα σοκάκι της Αίγινας δίπλα στην ψαραγορά. Απλά αξίζει να πας καθώς ένα τέτοιου επιπέδου μαγαζί έλειπε από την Αίγινα.

Ευχαριστούμε, Odyssey25276114968
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2020

Ωραίο μπαράκι πίσω από την παραλιακή. Το κτήριο καταπληκτικό αν και η διακόσμηση δεν μου πολυάρεσε. Καλή ποικιλία σε ποτά και σε τιμές. Το ποτό μου προσεγμένο αν και φίλος που ζήτησε μαύρη τεκίλα εισέπραξε απάντηση ότι δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα (παρόλο που αναφέρεται στον κατάλογο - δεν ξέρω από τεκίλες). Μας αποζημίωσε με μεγάλο μπόλ ξηρών καρπών.

Μεγάλο μειονέκτημα (αν και δεν φταίει το μαγαζί για αυτό) η εμφάνιση δημοτικής αστυνομίας με εντολή να σταματήσει η μουσική γύρω στις 1:00 κάτι που είναι ιδιαίτερα εξενερωτικό καθώς η μουσική (λάτιν, πόπ, τζάζ) δεν είναι και στην διαπασών!

Καλή επιλογή και σίγουρα θα ξαναπήγαινα.

Ευχαριστούμε, Algernon_Werinberg
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2020

Απαράδεκτο μαγαζί. Μπήκα να πάρω καφέ και περίμενα 7 λεπτά για να ασχοληθεί κάποιος μαζί μου. Έκαναν πλακιτσα μεταξύ τους και δεν τους ένοιαζε ότι μπήκε πελάτης στο μαγαζί. Παρόλο που είπα δύο φορές καλησπέρα με αγνοησαν επιδεικτικά. Οταν τους είπα αν μπορω να πιω καφέ, με ρωτησαν απλά τι καφέ. Κι οταν το πήρα στα χέρια μου και δοκίμασα... γέλαγα με τον εαυτό μου που μπήκα σε αυτό το μαγαζί. Δεν πινοταν. Κρίμα γιατί είναι μεγάλη δυσφήμιση για το νησί και τον τουρισμό.

1  Ευχαριστούμε, V6724ZA_
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2020

Ο καφές δεν πινοταν. Κρίμα γιατί είναι ωραίο σημειο. Μην καθησετε. Το σέρβις δεν ήταν κακό. Όταν πουλάς ότι κανείς ναπολιτάνικο καφέ καλό είναι να το υποστηρίζεις.

1  Ευχαριστούμε, Nikos K

Tortuga Artcafe Winebar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αίγινα (Χώρα), Αίγινα

Αίγινα (Χώρα), Αίγινα
Αίγινα, Νησιά του Σαρωνικού

Tortuga Artcafe Winebar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα