“Τροφική δηλητηρίαση”
Κριτική για: Το Απόμερο

Το Απόμερο
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκέφθηκα με φίλους, ειχε φοβερή θέα και εξυπηρετικο προσωπικο, μέχρι που 6 ώρες μετα, 2 από τα 7 άτομα της παρέας πάθαμε τροφική δηλητηρίαση με συνεχείς εμετούς, πιθανόν απο το κοκκινιστό μοσχαράκι με τα χιώτικα μακαρόνια. Ίσως εφταιξε η μη συνεπής συντήρηση ή οι πρώτες ύλες, αλλά όπως και να έχει δεν μείναμε ικανοποιημένοι από την επίσκεψή μας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
3  Ευχαριστούμε, VasilikiBebe
Ο/η Info Apomero, Γενικός Διευθυντής του Το Απόμερο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Ιουλίου 2023

Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας αλλά επιτρέψτε μας να αμφιβάλουμε για την κριτική σας διότι το ίδιο φαγητό σερβίραμε σε 200 πελάτες και μας δώσανε συγχαρητήρια, εννοείτε ότι στα 30 χρόνια λειτουργίας μας ποτέ δεν υπήρχε πρόβλημα στις πρώτες ύλες μας που επιλεγούμε και ετοιμάζουμε σχολαστικά.
Θα πρέπει να είσαστε πολύ προσεκτικοί όταν δυσφημείτε ένα καταξιωμένο εστιατόριο ή αν πράγματι υπάρχει δηλητηριάσει να καταγγείλετε το κατάστημα στις αρμόδιες υπηρεσίες.
Η δυσφημήσει μπορεί να φέρει ποινικές ευθύνες.

Η κριτική γράφτηκε 8 Αυγούστου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Διαβάσαμε καλά σχόλια και είπαμε να το επισκεφτούμε το μαγαζί ήταν άδειο και μας ρώτησαν αν υπάρχει κράτηση είπαμε όχι και ότι δεν μπορούν να μας εξυπηρετήσουν ενώ στον εσωτερικό χώρο είχε κενά τραπέζια άστρωτα δεν το πρότειναν καν ! Προφανώς δεν ήθελαν να πουλησουν για 2 άτομα ! (Τρώμε πολύ πάντως)

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
2  Ευχαριστούμε, giotakan

Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας
δεν υπάρχει επαγγελματίας που να μην επιθυμεί την εξυπηρέτηση του πελάτη και αν υπάρχει δεν είναι επαγγελματίας.
Ο λόγος που δεν σας εξυπηρετήσαμε είναι ότι υπήρξε έλλειψη προσωπικού,
Επαγγελματικά για εμάς είναι προτιμότερο να μην δεχτούμε άλλους πελάτες από το να τους έχουμε να περιμένουν.

Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Χωρος απίστευτος, μοναδική θέα, μαγαζί πολύ όμορφα στημένο. Αν και είχαμε ξανά φάει στο παρελθόν, αυτή τη φορά το φαγητό ήταν εντελώς αδιάφορο με εξαίρεση 2,3 πιάτα. Πήγαμε 3 οικογένειες (6 ενήλικες και 6 παιδιά) οπότε δοκιμάσαμε αρκετά από τα πιάτα του μενού. Η εξυπηρέτηση παρά πολύ αργή χωρίς να δικαιολογείται αφού υπήρχαν ελάχιστοι πελάτες τη δεδομένη ώρα και μέρα. Το προσωπικό παρόλα αυτά ευγενικό και πρόθυμο να σου εξηγήσει και να σε βοηθήσει. Με λίγη περισσότερη προσοχή και μικρή βελτίωση στα πιάτα τους, πιστεύω θα γίνει από τα καλύτερα εστιατόρια του νησιού.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2022
Ευχαριστούμε, alegkakis
Η κριτική γράφτηκε 30 Αυγούστου 2021

Ευγενικό προσωπικό πρόθυμο σε βοηθήσει στην παραγγελία και μα σου εξηγήσει τα πιάτα . Ότι παραγγείλαμε ήταν αρκετά νόστιμο και σε μεγάλες ποσότητες . Η θέα είναι καταπληκτική .ένα αρνητικό μόνο η δυσκολία να το βρεις …σε βγάζει ανάποδα το gps…

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, Νικος Σ
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2021

Μετά από χρόνια επέστρεψα στην Χίο κ πέρασα κ από το Απόμερο βέβαια που ήταν από τις πιο έντονες αναμνήσεις μου απο το περασμένο μου ταξίδι.
Η θέα το ίδιο εκπληκτική μιας κ πήγαμε λίγο μετά την πανσέληνο του Αυγούστου.
Το προσωπικό μια χαρά πρόσχαροι ...οι πελάτες είχαν τα θέματά τους αλλά το αποδώσαμε στην ενέργεια του φεγγαριού. Το φαγητό είχε ένα θέμα με τα αλάτια τα πιπέρια και τα καρυκεύματα γενικότερα.Όλα ήθελαν κάτι ακόμα ...Βέβαια για αν μην αδικώ το μαγαζί το συναντήσαμε στα περισσότερα μαγαζιά της Χίου.Ίσως η ύπαρξη της μαστίχας σε πολλά πιάτα αντικαθιστά την ύπαρξη των υπόλοιπων μπαχαρικών χωρίς όμως να φέρνει πάντα το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, marylogi

Το Απόμερο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χίος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

Το Απόμερο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!