“Άτιτλο”
Κριτική για: Το Απόμερο

Το Απόμερο
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε με πολύ ενθουσιασμό συστημένη από γνωστούς και αφού καθήσαμε γύρω στις 9.10 τελικά καταφέραμε να παραγγείλουμε υπό λίγη υψηλή πίεση στο σερβιτόρο (3 τον συν.αριθμό) στις 9.55! Φάβα με μπιζέλι και καραμελ. Κρεμμύδι άριστη, πιατακια διάφορα αρκετά καλά γευστικά (δε δοκιμάσαμε την τηγανιά στη τορτίγια που ονομάζετε το βυζι της κόρης) και μετά τα πολλά ορεκτικά ένα γιαουρτλού το οποίο μεν νόστιμο δεν όμως «Τίγκα στη πατάτα κ στη πίτα» με 2 κομμάτια και στα 10€! Η όλη εμπειρία με ανάμεικτα συναισθήματα, δεν τρελάθηκα δε πέταξα τη σκούφια μου και εκεί που πήγα να ζητήσω λογαριασμό σκάει ένα πιάτο από τα ορτνερβ που είχα παραγγείλει ως επιδόρπιο φυσικά αρκετά καθυστερημένα! Μάλιστα είπα στο σερβιτόρο παρτο και δώσε το κάπου άλλου και μου το χρεώνεις κανονικά για να μην πεταχτεί βασικά αλλά επέμενε και έφερε κάτι να το χώσω μέσα και να το φάω για πρωινο(μελιτζάνα σάλτσα με φέτα καυτερή) ε απλά δεν το άγγιξαμε! Όποτε όλο αυτό ψιλό έριξε την όλη μου «διάθεση» στα μισά φεύγοντας αδιάφορα!!! 62€ για 2 άτομα με αυτά που είπα και βγάλτε τα συμπέρασματα σας! Η πορτοκαλοπιτα με μια μπάλα παγωτό ήρθε μετά ως επιδόρπιο, ΟΚ!

Ευχαριστούμε, asgtsfrn

Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία φαγητά ,μεγάλες μερίδες και το καλύτερο μέρος για να δεις όλη την Χίο. Αξίζει να δοκιμάσετε την μπύρα ΑΛΛΩΣ της Χίου.

Ευχαριστούμε, kosmasg948
Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2021

τεράστιες μερίδες και ευφάνταστες ονομασίες στα φαγητά ζωντανή μουσική τα σαββατοκύριακα.
το επισκέφτηκα συνολικά τέσσερις φορές
το πιάτο που μου άρεσε περισσότερο ήταν αυτό που ονομάζεται λιοκαυτή και μαστίχατη που είναι ένα πιάτο με λιαστες ντοματες μαστέλο και φρεσκα ντοματίνια με μία σάλτσα μαστίχας .
φιλική εξυπηρέτηση και νορμάλ τιμές.

Ευχαριστούμε, Best11782
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιουλίου 2021

Επισκεφθήκαμε "Το Απόμερο" Παρασκευή βραδάκι. Πήγαμε με πολλές προσδοκίες, δεδομένης της φήμης του εστιατορίου. Αρχικά, βλέποντας τη θέα του μαγαζιού, ακούγοντας τη ζωντανή μουσική και διαβάζοντας τον κατάλογο, χαρήκαμε για την επιλογή μας. Από τα πρώτα πιάτα τα κοτοπιτάκια και τυροπιτάκια με το φρέσκο ζυμαράκι ήταν γευστικά, όμως στα κυρίως πιάτα που παραγγείλαμε ήταν άνοστα, έλειπε το αλάτι και τα μπαχαρικά (γιαουρτλού, κοντοσούβλι χοιρινό).
Στο τέλος του δείπνου μάς πρόσφεραν γλυκό, πορτοκαλόπιτα με παγωτό. Ήταν καλό.

ΥΓ: Ο σερβιτόρος, αν και πολύ ευγενικός κι εξυπηρετικός, δε φόρεσε ποτέ μάσκα.

Ευχαριστούμε, Maria T
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουνίου 2021

Βρέθηκα στο εστιατοριο συστημένη μέσω φιλων για την προνομιακη του θεα καποιο σαββατοκυριακο του Μαιου λογω επαγγελματικου meeting.Moνο αυτο.Ο τύπος που το έχει μόνο επαγγελματίας δεν είναι.Απορω πως το κρατάει.Οι τιμές για τις μερίδες του αρκετά ακριβές,τα πιάτα καθυστέρησαν με έναν μόνο σερβιτόρο και 3 παρέες συνολικά σο όλο το μαγαζί και κρύα σχεδόν έφταναν στο τραπέζι.Και εκτός των άλλων το αποκορύφωμα ήταν ότι ο τύπος φώναζε διαρκώς χωρίς λόγο άσχημα και υποτακτικα στον σερβιτόρο και στο προσωπικό της κουζινας με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να μιλήσουμε.Απαραδεκτος και αυτός και το μαγαζί του.Θεα θα φάμε!!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
Ευχαριστούμε, Elena_-Rene
Ο/η Info Apomero, Γενικός Διευθυντής του Το Απόμερο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Ιουνίου 2021

Η κριτική σας είναι ύποπτη
στο Απόμερο υπάρχουν πάντα δύο σερβιτόροι τουλάχιστον
ο ιδιοκτήτης είναι στην κουζίνα
πια ημέρα του Μαΐου μας επισκεφτήκατε με τρεις παρέες και σερβίραμε κρύο φαγητό?
τέλος οι μερίδες μας είναι τεράστιες όπως λένε οι πελάτες μας όχι αυτοί που δεν ήρθαν αλλά πράττουν και λένε λόγια βάση παραγγελίας
παρακαλώ ανακαλέστε άμεσα ή ελάτε σε επαφή μαζί μας για να επιβεβαιώσουμε τα λεγόμενά σας

Το Απόμερο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χίος (Χώρα), Χίος

Το Απόμερο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!