“Καλο”
Κριτική για: Νόστος Εστιατόριο

Νόστος Εστιατόριο
Η κριτική γράφτηκε 27 Απριλίου 2022

Πηγαμε με το αγόρι μου, αργα το μεσημέρι! το φαγητο ηταν νόστιμο! πηραμε καλαμαρια, χταπόδι βραστό, σαλατα σκορδαλια και πατάτες τηγανιτες!
θα ηθελα να υπήρχε στο μενου και γαριδομακαροναδα

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2022
1  Ευχαριστούμε, nadiacrete

Η κριτική γράφτηκε 17 Αυγούστου 2021

Πραγματικά όλα τα πιάτα ήταν υπέροχα, τιμές λογικές, περιβάλλον όμορφο,ίσως το καλύτερο μαγαζί του νησιού

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, dimitrisgN5819JU
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουλίου 2021

γνωρίζω το μαγαζί από τα ΄΄γενοφάσκια΄΄ του... κάποτε μπορούσες να το χαρακτηρίσεις σαν "παρακμιακό" καφενείο, όπου στην πορεία ο κος Αντώνης το μετέτρεψε ίσως στο Νο1 gourmet εστιατόριο κυρίως σε ψαρικά..αν και δε ζω πλεόν μόνιμα στη Χίο,το επισκέπτομαι πάντα όταν βρίσκομαι εκεί, στην τελευταία επίσκεψη μας, μας φάνηκε αισθητά μειωμένη η ποσότητα στις μερίδες σε όλα τα πιάτα, (στο ίδιο μήκος κύματος τιμών) γι αυτό και αφαιρώ το 1 αστέρι, παρόλο που ακόμα είναι με διαφορά το καλύτερο μαγαζί στη Λαγκάδα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, konstantinos s
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Έχω πάει πολλές φορές Χίο. Ήταν η πρώτη φορά που χάρηκα τόσο και το ψάρι εκεί. Το μαγαζί είναι πεντακάθαρο και αυτές τις εποχές που μας έχουν γεμίσει ανασφάλεια είναι κάτι που μετράει. Από ψάρια δεν είχε την ημέρα που πήγαμε πολλά αλλά όσα είχε ήταν όπως έπρεπε να είναι. Φάγαμε σαρδέλες παντρεμένες, γοναράκι και μπαρμπούνια και όλα ήταν όπως πρέπει. Εγώ που έχω πρόβλημα με τα τηγανητά ψάρια δεν είχα κανένα το βράδυ γιατί το λάδι δεν ήταν κακής ποιότητας και ήταν όλα τραγανά χωρίς να κολυμπούν.
Πραγματικά αξίζει να επισκεφτείς και αυτό και τη Λαγκάδα

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, Pierrot le fou S
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Τοποθεσία φανταστική. Πάνω στο λιμανάκι της Λαγκάδας. Δοκιμάσαμε αρκετά θαλασσινά. Καταλαβαίνεις την ποιότητα με την πρώτη δοκιμή. Υλικά φρέσκα, πιάτα ευφάνταστα και γευστικά. Μπράβο στον σεφ και στο εξυπηρετικότατο προσωπικό. Εννοείται ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές σε όλο το νησί.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
2  Ευχαριστούμε, gerkots

Νόστος Εστιατόριο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χίος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου
Μέγας Λιμιώνας, Χίος

Νόστος Εστιατόριο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!