“ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ”
Κριτική για: Το Κεχριμπαρι

Το Κεχριμπαρι
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουλίου 2023

Επιλέξαμε το συγκεκριμένο μαγαζί μετά από συστάσεις ντόπιων και πράγματι δεν απογοητευθήκαμε.
Ότι πήραμε ήταν πολύ καλό.
Στα συν του μαγαζιού το υπέροχο μπαλκόνι που βλέπει μπροστά στη θάλασσα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2023
    • Ατμόσφαιρα
Ευχαριστούμε, THESSMARY

Η κριτική γράφτηκε 8 Νοεμβρίου 2022

Οικογενειακή ταβέρνα με πολύ φιλικό κλίμα και λιτή και παραδοσιακή διακόσμηση. Εξαιρετικές γεύσεις, πολύ καλή εξυπηρέτηση, πολύ καλές τιμές.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2022
1  Ευχαριστούμε, georgerI1431PB
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2022

Βγαλμένο από άλλη εποχή. Χαίρεσαι και το φαγητό και την ατμόσφαιρα! Ο χώρος γεμάτος παλιές φωτογραφίες και υπέροχες μυρωδιές.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, DimosNikop
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2022

Βρεθήκαμε στο Κεχριμπάρι μεσημέρι Σαββάτου. Ο ευγενέστατος ιδιοκτήτης μας ρώτησε εάν θέλουμε να φάμε κρέας, ψάρι ή ανάμικτο μενού κι εμείς (επειδή είμαστε παμφάγα) πήραμε την τρίτη επιλογή. Έτσι, άρχισαν να έρχονται πιάτα είτε με ψαρικά είτε με κρεατικά, όλα καλομαγειρεμένα και μαμαδίστικα. Αξίζει τον κόπο να πάτε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2022
Ευχαριστούμε, FVenetsanou
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουλίου 2022

Παρασκευή μεσημέρι, πρώτη φορά στη Χίο πήγαμε στο Κεχριμπάρι και μείναμε ενθουσιασμένοι! Ζητήσαμε από τον κ. Μανώλη κάτι σε λαδερό ή θαλασσινό. Η ποικιλία των μεζέδων ήταν εντυπωσιακή. Μας έφερε χταπόδι, σουπιές, μύδια, γαρίδες ασυναγώνιστες, μελιτζάνες γλύκισμα, κολοκύθια και στο τέλος δροσερό καρπούζι. Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2022
1  Ευχαριστούμε, theof802

Το Κεχριμπαρι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χίος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

Μέγας Λιμιώνας, Χίος
Χίος, Νησιά Του Βορειοανατολικού Αιγαίου

Το Κεχριμπαρι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!