Agoda.com
Expedia.com84 $
eDreams81 $
FindHotel85 $
Η κριτική έγινε: 7 Σεπτεμβρίου 2020

Περάσαμε πολύ ωραία. Το ξενοδοχείο ήταν πεντακάθαρο, μοσχοβολούσε καθαριότητα, αισθανόμασταν ασφαλείς τηρούνταν τα μέτρα covid19. Το προσωπικό ήταν φιλόξενο και ευγενικό. Σας ευχαριστούμε και μπράβο σας για τον επαγγελματισμό σας. Το συστήνω ανεπιφύλακτα. Θα ξαναπάμε.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Το συστήνω ανεπιφύλακτα
Ευχαριστούμε, Lovetravelevita
Ο/η Ioannis Neos, Γενικός Διευθυντής του Chios Chandris Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητέ επισκέπτη,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε για το σχόλιό σας.

Χαιρόμαστε πολύ που διαβάσαμε τα θετικά σας σχόλια και που μείνατε ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα της δεξίωσης.

Το υψηλό επίπεδο υπηρεσιών είναι το διαρκές μέλημά μας και χαιρόμαστε που μείνατε ευχαριστημένοι.

Ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να σας φιλοξενήσουμε και πάλι στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πανέμορφο ξενοδοχείο μέσα στην πόλη της Χίου. Πέντε λεπτά με τα πόδια από το λιμάνι. Υπερπολυτελή δωμάτια πλήρως ανακαινισμένα. Ευγενεστατο προσωπικό, ειδικά τα παιδιά που δούλευαν στην αίθουσα του πρωινού. Πολύ καλό πρωινό και γενικότερα άριστη εξυπηρέτηση. Μας διευκόλυνε φοβερά ο κύριος στη ρεσεψιόν ο οποίος μας έδωσε τη δυνατότητα του late check out χωρίς οικονομική επιβάρυνση.

Ευχαριστούμε, 978mirsinip

Αγαπητέ επισκέπτη,

Σας ευχαριστούμε θερμά που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για τις διακοπές σας.

Χαιρόμαστε πραγματικά πολύ που σας άρεσε το δωμάτιο, αλλά και που μείνατε ικανοποιημένοι απο το προσωπικό και τους χώρους του ξενοδοχείου μας.Το εκτιμούμε ιδιαίτερα και ευχόμαστε μας επισκεφτείτε σύντομα ξανά.

Η κριτική έγινε: 23 Αυγούστου 2020

Για μία ακόμη φορά επιλέξαμε το Chios Chandris, για την διαμονή μας στη αγαπημένη μας Μυροβόλο.
Το ξενοδοχείο, εδώ και πολλά χρόνια, είναι σταθερή αξία και σημείο αναφοράς για το λιμάνι της Χίου, αλλά και για όλο το νησί.
Όσο για μας, εννοείται οτι είναι το αγαπημένο μας ξενοδοχείο στη Χίο.
Κάθε φορά μένουμε ενθουσιασμένοι, με την ευγένεια, εξυπηρετικότητα και φιλικότητα
από όλο το προσωπικό (δ/ντη, ρεσεψιόν,πρωϊνού,καμαριέρες , συντηρητή).
Αυτό που θέλουμε να επισημάνουμε (ειδικά τώρα λόγω covid), είναι η καθαριότητα του ξενοδοχείου και κυρίως των δωματίων. Ειλικρινά μείναμε κατάπληκτοι, από την
συχνότητα και σχολαστικότητα του καθαρισμού και νοιώσαμε μεγάλη ασφάλεια,
λόγω του κορονοϊού.(Ενδεικτικά, ακόμα και το κομπιουτεράκι της TV, ήταν σε νάυλον).
Και βέβαια μετά από την υπέροχη ριζική ανακαίνιση των δωματίων και των μπάνιων,
αγαπήσαμε περισσότερο αυτό το ξενοδοχείο.
Η θέα απο τον 5ο όροφο στο λιμάνι, είναι καταπληκτική και την ημέρα και το βράδυ.
Συγχαρητήρια σε όλο το προσωπικό και σας ευχαριστούμε πολύ, για μια ακόμα υπέροχη διαμονή, που μας προσφέρατε, στη μοναδική και λατρεμένη μας Χίο.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Οι σουϊτες του 5ου ορόφου, είναι πολύ ευρύχωρες και με φοβερή θέα, ειδικά αν βλέπουν το λιμάνι
1  Ευχαριστούμε, dhtravellers

Αγαπητέ επισκέπτη,

Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για την διαμονή σας στη Χίo

Χαιρόμαστε πραγματικά πολύ που μείνατε ικανοποιημένoι από τις παροχές του ξενοδοχείου μας.

Το εκτιμούμε ιδιαίτερα και ευχόμαστε μας επισκεφτείτε σύντομα ξανά.

Ιωάννης Νεος

Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2020

Μείναμε στο ξενοδοχείο με εισιτήρια κοινωνικου τουρισμού. Το δωμάτιο πεντακάθαρο και όλο το προσωπικό πολύ ευγενικο. Η τοποθεσία του επίσης ήταν καλή. Όλα καλά μέχρι την ώρα του check out, όπου η ίδια ρεσεψιονιστ που μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν ευγενική, μας ζήτησε να πληρώσουμε έξτρα χρεώσεις. Όταν ζητήσαμε διευκρίνισεις, δυσφορησε και εντέλει μας είπε ότι αφορούν το πρωινό που γνωρίζαμε ότι ήταν δωρεάν. Στη συνέχεια μας ειρωνευτηκε κιόλας λέγοντας πως δεν θέλουμε να δώσουμε 4
4 ευρώ για ένα πρωινό που αξίζει 10 ευρώ (!) Στο μεταξύ εμείς δεν είχαμε αντίρρηση να πληρώσουμε, απλά σαστισαμε γιατί γνωρίζαμε ότι είναι δωρεάν. Μας άφησε πολύ κακή εντύπωση.
. Κρίμα σε ξενοδοχείο 4 αστέρων να υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές. Μας έκανε να νιώσουμε πολύ άσχημα.

Dimitris Papadopoulos
πριν από έναν μήνα στο Google
Άψογη, γρήγορη, φιλική εξυπηρέτηση από τη στιγμή της κράτησης μέχρι το check out. Η τοποθεσία εξυπηρετεί για τα πάντα. Το προσωπικό είναι πολύ πρόθυμο ενώ η διεύθυνση του ξενοδοχείου απαντά άμεσα στα αιτήματα των πελατών και κυρίως ζητά το feedback. Δυνατό του σημείο Επίσης η καθαριότητα και η συμμόρφωσή του με τα πρωτόκολλα covid 19.

must try
1/5
πριν από μία εβδομάδα στο Google
Από καθαριότητα παίρνει 0 αν μπορούσα να βάλω.... Το μπάνιο μικροσκοπικό και βρωμερό. Άθλιο!!!

Δημήτριος Ιωνάς
πριν από έναν μήνα στο Google
Τέλεια η διαμονή μας. Το προσωπικό ήταν πολύ εξυπηρετικό κι ευγενικό!

Πεννυ Κατουνα
πριν από 2 μήνες στο Google
Βρίσκεται στην πιο ωραία περιοχή για να έχεις θέα όλο το λιμάνι..Η κυρία στη ρεσεψιόν είναι καταπληκτική.Ευγενεστατη,πάρα πολύ εξυπηρετική και πρόθυμη να βοηθήσει και να σε πληροφορήσει για ο,τιδηποτε χρειάζεσαι.Ολοι οι χώροι πεντακαθαροι και το δωμάτιο με υπέροχη θέα από το μπαλκόνι.

Μ Τ
4/5
πριν από έναν μήνα στο Google
Χαλαρωση και με διευκοληνση επισκεψης μερων σε γρηγορο χρονικο διαστημα

Αξιωτης Χρυσοβαλαντης
πριν από μία εβδομάδα στο Google
Iperoxo hotel!!telia kouzina!!!apisteuti eksipiretisi apo ola ta pedia!!!telio olo t domatio thea p dn iparxi!!!

NIKOLAOS KREATSOULAS
πριν από 6 μήνες στο Google
Από τα καλύτερα ξενοδοχεία στην Χίο. Βολική θέση για κάποιον που θέλει να εξερευνήσει το νησί και την πόλη. Πάνω στο λιμάνι του νησιού και με απίστευτη θέα στα μικρασιατικά παράλια. Κοντά στο αεροδρόμιο αλλά και στο σημείο που δένει το … ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Minas Chatzakis
4/5
πριν από 5 μήνες στο Google
ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ,ΚΑΘΑΡΟ, ΉΣΥΧΟ,ΟΤΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΧΙΟ ΣΊΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΚΕΙ!!!!ΜΠΡΑΒΟ,ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ!

Ευχαριστούμε, DEPPYTR

Αγαπητή κυρία Deppy TR

Για την φετινή χρονιά, αποφασίσαμε να υποδεχθούμε στο ξενοδοχείο μας δικαιούχους κοινωνικού τουρισμού και σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για την διαμονή σας στη Χίο.

Χαιρόμαστε πραγματικά πολύ που σας άρεσε η τοποθεσία μας και μείνατε ευχαριστημένη με τα ανακαινισμένα μας δωμάτια.

Με την αίτηση σας για συμμετοχή στο πρόγραμμα του κοινωνικού τουρισμού του Λογαριασμού αγροτικής Εστίας , σας γνωστοποιήθηκε ότι δικαιούχοι επιβαρύνονται με κάποιο ποσό συμμετοχής ανάλογα την κατηγορία καταλύματος που επιλέγετε για τον πρωινό τις ημέρες που επιθυμείτε να παίρνετε στον χώρο του ξενοδοχείου, στοιχεία που αναφέρονται λεπτομερώς στους όρους και τις προϋποθέσεις που αποδεχθήκατε για την συμμετοχή σας στο πρόγραμμα αυτό.

Επιπλέον, από 1/1/2018 έχει τεθεί σε ισχύ ο φόρος διαμονής σε τουριστικά καταλύματα υπέρ του Δημοσίου και όλοι οι επισκέπτες καθώς και οι συμμετέχοντες στα προγράμματα κοινωνικού τουρισμού έχουν υποχρέωση καταβολής του. Κατά το check out , η υποδοχή είναι το αρμόδιο τμήμα για την είσπραξη των οφειλών αυτών.

Για όλες τις πληροφορίες που σας προαναφέραμε, μπορείτε να ανατρέξετε στο ακόλουθο εγχειρίδιο που αφορά τους όρους και τις προϋποθέσεις για το πρόγραμμα αυτό.

Θα είμαστε πάντα στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία και θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική έγινε: 14 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για μία εβδομάδα και Χριστούγεννα κάναμε εκεί! Από απλό τρίκλινο είχαμε αναβάθμιση σε δίχωρο δωμάτιο με θέα στο λιμάνι.. Την μικρή μου την ενθουσίασε ο χώρος που θα κοιμόταν... Δυστυχώς είχα τραβήξει βίντεο να έδειχνα και φωτογραφίες.. Έχω μόνο από το πρωινό και την θέα από το δωμάτιο.. Το ξενοδοχείο είναι πάνω στο λιμάνι και όποτε πάμε στο νησί το προτιμούμε! Είναι σταθερή αξία... Το δωμάτιο άνετο και ήσυχο με υπέροχη θέα όπως είπα! Ο χώρος του πρωινού πολύ ωραίος και είχε από όλα τα καλά.. Ζεστά και κρύα πιάτα.. Πάρκινγκ εύκολο γύρω από το ξενοδοχείο... Τα ξαναλέμε σε δύο χρόνια!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, NIKOLAS_PAR
Ο/η Ioannis N, Γενικός Διευθυντής του Chios Chandris Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Ιανουαρίου 2020

Αγαπητέ κ.Νikolas_par

Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για την διαμονή σας στην Χίο.

Χαιρόμαστε πραγματικά πολύ που σας άρεσε η τοποθεσία μας, το δωμάτια σας., αλλά και που μείνατε ικανοποιημένος απο τους χώρους και τις υπηρεσίες μας.

Εκτιμούμε ιδιαίτερα τα σχόλια σας και θα χαρούμε πολύ να μας επισκεφτείτε σύντομα ξανά.