“καθημερινά ”

Emeral Αρτοζαχαροπλαστείο Cafe
Κουζίνες: Ντελικατέσεν
Επιλογές δείπνου: Πρωινό
Περιγραφή: Η ιστορία μας ξεκινά όταν ο κυρ Γιάννης ο Κουλουρίδης, το 1977 στο σημείο που μέχρι και σήμερα βρίσκεται το Emeral, άνοιξε ένα μικρό φούρνο και έψηνε καθημερινά στα ξύλα, ψωμί ζηλευτό και μοσχομυριστά τσουρέκια..... Μετά από 37 χρόνια ο σκοπός της οικογένειας Κουλουρίδη ο ίδιος .... η διατήρηση της παράδοσης, της φρεσκάδας και της εξαιρετικής ποιότητας στα προϊόντα μας. Σας προτείνουμε να δοκιμάσετε τα ολόφρεσκα προϊόντα μας όπως... το τσουρέκι μας, τα κοκάκια και τα μακαρόν με την κρέμα, τα ταρτάκια, τις δροσερές μας τούρτες, το παγωτό με φρέσκο γάλα, τον μπακλαβά και το γαλακτοπούρικο με το κατσικίσιο βούτηρο ή.... κάντε μια στάση για έναν αρωματικό και γευστικό καφέ.
Η κριτική γράφτηκε 15 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

υπέροχος καφές ....καθημερινά πρωινά σνακ άνετο πάρκινγκ κ φιλικό προσωπικό . Υπέροχα παγωτά από φρέσκα παραδοσιακά προϊόντα !!

Ευχαριστούμε, Kostas T

Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2018

Εννοείται ότι δεν το λες ζαχαροπλαστείο, αφού έχει τα πάντα και μπορείς να τα καταναλώσεις και στην ωραία του σάλα.
Καταπληκτικός καφές, τρομερά σφολλιατοειδή για πρωϊνο και αυτο που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι είχε φρέσκο παγωτό τον Νοέμβρη!!!

Ευχαριστούμε, GSCOUF
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Η χειρότερη εξυπηρέτηση !
Η υπάλληλος αγενέστατη!
Τα γλυκά οκ αλλά δεν αρκεί όταν υπάρχει τόσο χάλια εξυπηρέτηση ...

2  Ευχαριστούμε, Sofia A
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2017

Σταματήσαμε για να φάμε παγωτό και πραγματικά άξιζε τη φήμη του, σίγουρα θα το επισκεφτούμε ξανά! Πήραμε και χωριάτικο ψωμί και ήταν τέλειο!

1  Ευχαριστούμε, Makis K
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαΐου 2017

Γλυκα που σε λιγωνουν απ την πρωτη μπουκια,πολυ λιπαρα και πολυ γλυκα!με αποτελεμα να θες να πιεις κουβαδες νερο.τουλαχιστον το δικο μου ζητουμενο στα γλυκα δεν ειναι αυτο.απ την αλλη εχει πολυ ωραια μπιτερ σοκολατα παγωτο!

Ευχαριστούμε, mhondrog
Ο/η A N, Διευθυντής του Emeral Αρτοζαχαροπλαστείο Cafe, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 1 Ιουλίου 2017

Αγαπητή/ε Μhondrog , σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας στο ζαχαροπλαστείο μας, η αλήθεια είναι πως η τάση στη διατροφή είναι η μείωση στη χρήση της ζάχαρης και στο αλάτι. Πολλές επιχειρήσεις όπως και εμείς ενδιαφέρονται να ακολουθήσουν τα νέα πρότυπα. Αξιολογήσεις σαν τη δικιά σας, μας βοηθούν να γίνουμε καλύτεροι. Παρόλα αυτά σας διαβεβαιώνουμε ότι για τα γλυκά μας χρησιμοποιούμε άριστης ποιότητας πρώτες ύλες. Σας ευχαριστούμε. Με εκτίμηση!!!

Emeral Αρτοζαχαροπλαστείο Cafe: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κέρκυρα, Ιόνια Νησιά
Γουβιά, Κέρκυρα

Κέρκυρα (Χώρα), Κέρκυρα

Emeral Αρτοζαχαροπλαστείο Cafe: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!