“Επιεικως μετριο”

Emeral Αρτοζαχαροπλαστείο Cafe
Κουζίνες: Ντελικατέσεν
Επιλογές δείπνου: Πρωινό
Περιγραφή: Η ιστορία μας ξεκινά όταν ο κυρ Γιάννης ο Κουλουρίδης, το 1977 στο σημείο που μέχρι και σήμερα βρίσκεται το Emeral, άνοιξε ένα μικρό φούρνο και έψηνε καθημερινά στα ξύλα, ψωμί ζηλευτό και μοσχομυριστά τσουρέκια..... Μετά από 37 χρόνια ο σκοπός της οικογένειας Κουλουρίδη ο ίδιος .... η διατήρηση της παράδοσης, της φρεσκάδας και της εξαιρετικής ποιότητας στα προϊόντα μας. Σας προτείνουμε να δοκιμάσετε τα ολόφρεσκα προϊόντα μας όπως... το τσουρέκι μας, τα κοκάκια και τα μακαρόν με την κρέμα, τα ταρτάκια, τις δροσερές μας τούρτες, το παγωτό με φρέσκο γάλα, τον μπακλαβά και το γαλακτοπούρικο με το κατσικίσιο βούτηρο ή.... κάντε μια στάση για έναν αρωματικό και γευστικό καφέ.
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαΐου 2017

Γλυκα που σε λιγωνουν απ την πρωτη μπουκια,πολυ λιπαρα και πολυ γλυκα!με αποτελεμα να θες να πιεις κουβαδες νερο.τουλαχιστον το δικο μου ζητουμενο στα γλυκα δεν ειναι αυτο.απ την αλλη εχει πολυ ωραια μπιτερ σοκολατα παγωτο!

Ευχαριστούμε, mhondrog
Ο/η A N, Διευθυντής του Emeral Αρτοζαχαροπλαστείο Cafe, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 1 Ιουλίου 2017

Αγαπητή/ε Μhondrog , σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας στο ζαχαροπλαστείο μας, η αλήθεια είναι πως η τάση στη διατροφή είναι η μείωση στη χρήση της ζάχαρης και στο αλάτι. Πολλές επιχειρήσεις όπως και εμείς ενδιαφέρονται να ακολουθήσουν τα νέα πρότυπα. Αξιολογήσεις σαν τη δικιά σας, μας βοηθούν να γίνουμε καλύτεροι. Παρόλα αυτά σας διαβεβαιώνουμε ότι για τα γλυκά μας χρησιμοποιούμε άριστης ποιότητας πρώτες ύλες. Σας ευχαριστούμε. Με εκτίμηση!!!

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2017

πηγαινω τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα. το θεωρω το καλυτερο ζαχαροπλαστειο ολης της κερκυρας. εκτος απο γλυκα , εχει και παγωτα και καφε

Ευχαριστούμε, DimitraK539

Αγαπητή Δήμητρα , σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας στο ζαχαροπλαστείο μας και για την κριτική σας. Χαιρόμαστε πολύ όταν έχουμε ευχαριστημένους πελάτες !!!

Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πηγαίναμε επίσκεψη σε φιλικό σπίτι και πήγαμε να πάρουμε τούρτα και κάποια γλυκά για εμάς.ρωτησαμε την υπάλληλο αν είναι φρέσκιες και μας διαβεβαίωσε ότι σήμερα τις έφτιαξαν και να πάρουμε οποία θελουμε, πήραμε μια Black Forest μεγάλη και τρεις σοκολατίνες για εμάς και όλα ήταν ΑΘΛΙΑ. Η τούρτα ήταν παλιά τουλάχιστον 3 με 4 μέρες και οι πάστες είχαν βγει από την κατάψυξη και λίγο πριν και στο κέντρο ήταν παγωτό γρανίτα σοκολάτα. Δεν έχω λόγια να πω γιατί είχε καλή φήμη αλλά όταν περνάνε μέρες και δεν πέσουν πουληθεί καλό θα ήταν να τα πετάνε παρα να κάνουν παράπονα και να χάνουν πελάτες. Δεν το προτείνω γιατί πλήρωσα κοντά 30€ και τα πέταξα.

Ευχαριστούμε, ΓΙΩΡΓΟΣ Π

Αγαπητέ κε Γιώργο, σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας στο ζαχαροπλαστείο μας, λυπούμαστε ειλικρινά που δεν φανήκαμε αντάξιοι των προσδοκιών σας. Παρόλα αυτά, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, είναι πάγια τακτική στη ζαχαροπλαστική, για να γαρνίρουμε μία πάστα ή μία τούρτα η τοποθέτησή της για (λίγο) στην κατάψυξη. Αυτή η διαδικασία βοηθάει τον ζαχαροπλάστη να βουτήξει το γλυκό στη σοκολάτα χωρίς να το χαλάσει. Προφανώς πετύχατε κάποια γλυκά που ήθελαν λίγο χρόνο να επανέλθουν στη σωστή θερμοκρασία. Σας διαβεβαιώνουμε όμως ότι ήταν ολόφρεσκα. Για τα γλυκά κατάψυξης ακολουθείτε διαφορετική διαδικασία παραγωγής , αλλά εμείς δεν έχουμε τέτοια γλυκά. Όσων αφορά στις τούρτες συνήθως δεν μένουν πάνω από 2 ημέρες, παρόλα αυτά λόγω ότι είναι φρέσκο γλυκό διατηρείται στο ψυγείο του πελάτη έως και 7 ημέρες. Θα χαρούμε πολύ να μας επισκεφθείτε στο κατάστημα και να σας ξεναγήσουμε στους χώρους παραγωγής καθώς και να σας δείξουμε την παραγωγική διαδικασία.
Με εκτίμηση

Η κριτική γράφτηκε 22 Οκτωβρίου 2016

υπέροχα γλυκά φτιαγμένα από φυσικά υλικά όπως μού είπαν..το βρήκα μέσω tripadvisor αξίζει τον κόπο να πάτε μέχρι εκεί...

1  Ευχαριστούμε, MARINA842
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2016

Απλά τέλειο. Εχει ότι ζητήσεις. Καφε??? Γλυκά??? ψωμί??? Παγωτά??? (22 Γεύσεις). Οτι και να πω είναι πολύ λίγο

2  Ευχαριστούμε, Apostolos E

Emeral Αρτοζαχαροπλαστείο Cafe: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κέρκυρα, Ιόνια Νησιά
Γουβιά, Κέρκυρα

Κέρκυρα (Χώρα), Κέρκυρα

Emeral Αρτοζαχαροπλαστείο Cafe: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!