“Εξαιρετικό!”
Κριτική για: Κάβος

Κάβος
Καλό για: Τοπική κουζίνα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις

Εξαιρετική ποιότητα φαγητού, ειδικά σε ψάρι κ θαλασσινά. Υπέροχη θέα κ ζεστό περιβάλλον. Καθαρό, περιποιημένο με άριστη εξυπηρέτηση.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
3  Ευχαριστούμε, UponCloudNo9

Η κριτική γράφτηκε 12 Οκτωβρίου 2020

Ολα εξαιρετικα. Οσες φορες εχουμε επισκεφτει το μερος αυτο ειναι αξιο συγχαρητηριων. Το μερος υπεροχο, ησυχο, πανω στην θαλασσα. Το φαγητο νοστιμοτατο. Τα ψαρια φρεσκοτατα. Η ταραμοσαλατα ξεχωριζει!!! Μπραβο σας!!! Το συνιστω ανεπιφύλαχτα

6  Ευχαριστούμε, Marilena P
Η κριτική γράφτηκε 11 Οκτωβρίου 2020

Στο ίδιο πολύ καλό περιβάλλον,δίπλα στην θάλασσα ,το φαγητό είναι πολύ καλό ,αν και είχε πολύ κόσμο λόγω Κυριακής .Το σέρβις πολύ καλό και οι τιμές ανάλογες
Τα ψάρια ήταν εξαιρετικά ,υπήρχαν αστοχίες σε κάποια πιάτα,αλλά το γενικό συνολο ήταν πολύ καλό

4  Ευχαριστούμε, Delfinosimos
Η κριτική γράφτηκε 13 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δεν είμαι λάτρης τον θαλασσινών γενικά, η επίσκεψη μου όμως στο συγκεκριμένο εστιατόριο με έκανε να αναθεωρήσω. Επιλέξαμε με την παρέα μου μακαρόνια με όστρακα , γόπες, καλαμαράκια, χταπόδι & όλα ήταν εξαιρετικά!!!! Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

2  Ευχαριστούμε, 533joyk
Η κριτική γράφτηκε 13 Σεπτεμβρίου 2020

Αποφασίσαμε, όπως κάθε χρόνο άλλωστε, να κάνουμε το αποχαιρετιστήριο δείπνο μας στο Λουτράκι σε κάποιο από τα καλά εστιατόρια της ευρύτερης περιοχής.
Δείπνο αποχαιρετισμού στο καλοκαίρι του κορωνοϊου και στο ξεκινημα της νέας περίοδου εργασίας, περισυλλογής και ανασυγκρότησης.Τέλος η καλοκαιρινή ραστώνη.
Διαλέξαμε τον ΚΑΒΟ διότι συνδυάζει όμορφη φυσική τοποθεσία, καλή εξυπηρέτηση και φυσικά καλό φαγητο σε ψάρια,μαλάκια και όστρακα.
Ο κος Βλάσσης στη θέση του για να μας βοηθήσει να διαλέξουμε ότι θέλουμε από τα διαθέσιμα φρέσκα ψάρια και θαλασσινά.
Εντυπωσιάζει το ενυδρείο διατήρησης των οστρακοειδών που σπάνια, αν όχι ποτέ, βλέπεις σε εστιατόρια που σερβίρουν οστρακοειδή.
Η επιλογή μας ήταν καραβιδομακαρονάδα,όστρακα και σαλάτα με χύμα κρασί μοσχοφίλερο.
Αποφύγαμε το carpaccio λαβράκι που είναι εξαιρετικό διότι το είχαμε γευτεί στις προηγούμενες επισκέψεις μας. Αξίζει να το προτιμήσετε για ορεκτικό.
Η σαλάτα ήταν πλούσια και τα όστρακα σωστά σερβιρισμένα σε πιάτο με πάγο.
Τα μακαρόνια σωστά βρασμένα και αντικειμενικά νόστιμα μαγειρεμένα (πχ εγώ θα ήθελα λιγότερη φρέσκια ντομάτα και πιό έντονο το σκόρδο, αλλά αυτά είναι υποκειμενικά).
Επιδόρπιο, κερασμένο, παγωτό με μύρτιλο σιρόπι, εξαιρετικό.
Το αποχαιρετηστηριο δείπνο στο καλοκαίρι πέτυχε υψηλό βαθμό γευστικής ικανοποίησης.
Συμπέραμα. εάν διαθέτετε 80 με 100 ευρώ (ζευγάρι) για να φάτε κάπου εξαιρετικά (περιβάλλον, εξυπηρέτηση, ποιότητα φαγητού) ο ΚΑΒΟΣ προσφέρεται για να το ευχαριστηθείτε.
Είναι κατά τη γνώμη μου εστιατόριο ειδικών περιστάσεων.
ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΤΗΣΗ. ΤΟ ΠΙΘΑΝΌΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΡΑΚΤΟΙ.

1  Ευχαριστούμε, N5936LS_

Κάβος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λουτράκι, Περιοχή Κορινθίας

Κάβος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!