“Ωραίο μαγαζί, ωραίοι άνθρωποι.”

Καφέ Κάρπαθος - Angolo Italiano
Καλό για: Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα
Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο μαγαζί για καφεδάκι ή μπύριτσα. Ευγενεστατοι άνθρωποι, πολύ καθαρό μαγαζί και πολύ καλές τιμές.

1  Ευχαριστούμε, AntoniaP561

Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το πιο τέλειο μέρος στην Κάρπαθο. Ο καλύτερος καφέ που έχω πιεί. Τεράστια πείρα στους καφεδες. Εξερετα κοκταιλ. Νόστιμα

1  Ευχαριστούμε, kostasvit
Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2020

Πολύ Καλό καφέ και παγωγό! Δεν περιμένεις να βρεις κάτι τέτοιο σε ένα μικρό νησί. Φιλοξενία και Αγάπη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
3  Ευχαριστούμε, Stathakios A
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Φιλικό και εξυπηρετικο προσωπικό!
Ωστόσο σαν πρωινό δεν είναι κάτι τόσο ιδιαίτερο όσο περιγράφεται.
Η ομελέτα ήταν οκ, όπως και το κρουασάν κ το σάντουιτς επίσης.
Απλές γευσεις και καλές.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, Eleni_Cham17
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Βρίσκεται στο λιμανι στη αρχη του πεζόδρομου και ήταν η πρώτη μας επαφή με το νησί. Πολύ φιλικοί ιδιοκτήτες και προσωπικό που αγαπάνε αυτό που κάνουν και στο μεταφέρουν-το ηλικιωμένο ζευγάρι που ξεκίνησε τη λειτουργία του μαγαζιού ήταν εκεί και υποδεχόταν το κόσμο. Μας έπιασαν κουβέντα και μας έδωσαν τις πρώτες πληροφορίες μας για τη Κάρπαθο. Το μενού τους είναι επαρκές και οικονομικό με επιλογές απο χειροποίητα πιάτα και γλυκά. Καθίσαμε για πρωινό γύρω στις 7:30 μιας κ η πτηση μας ήταν πολύ πρωινή. Είναι απο τα λίγα μαγαζιά που βρήκαμε ανοιχτό από τόσο νωρίς. Έχει τη δική του ιστορία και πρέπει οπωσδήποτε να το επισκεφτεί κανείς.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
1  Ευχαριστούμε, SilviaKt

Καφέ Κάρπαθος - Angolo Italiano: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Όλυμπος, Κάρπαθος
Κάρπαθος (Πηγάδια), Κάρπαθος

Καφέ Κάρπαθος - Angolo Italiano: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!