“Θεα θάλασσα”
Κριτική για: Pantelis

Pantelis
Η κριτική γράφτηκε 12 Οκτωβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το νησί για ένα Σαββατοκύριακο…όπως κάνει πλέον η νεολαία μπήκαμε στο Tripatdvisor και ήταν από τα καλύτερα. Πήραμε τηλέφωνο δε βρήκαμε ελεύθερο τραπέζι για το Σάββατο για το κλείσαμε για Κυριακή. Πήραμε μια σαλάτα ρόκα ήταν καλή δροσερή, ένα γαριδάκι συμιακό πολύ νόστιμο και αυτό, μια φέτα ψητή που δε μας άρεσε καθόλου είχε πολύ έντονη γεύση κρεμμυδιού και ΜΙΑ γαριδομακαρονάδα πολλή νόστιμη.Μας φέρανε όλα τα πιάτα όλα τέλεια καλό σέρβις γρήγορη εξυπηρέτηση και μας ήρθε μια τεράστια πιατέλα. Ρωτησα το παιδί αν είναι μια μερίδα ή δυο και μας είπε δύο και του είπαμε πως εμείς δεν παραγγείλαμε δύο. Παρ όλα αυτά δε το μετέφερε κάπου και έτσι συνεχίσαμε να τρώμε όσο μπορούσαμε δηλαδή γιατί ήταν παρά πολλά και τα αφήσαμε. Όταν ήρθε ο λογαριασμός το ανέφερα στον άλλον κύριο ότι εμείς παραγγείλαμε μια μακαρονάδα ρώτησε τον σερβιτόρο και εκείνος επέμενε πως του είπαμε για 2 άτομα που ενώ δεν θέλαμε για δύο γιατί να ζητήσουμε για δύο? Παρ'όλα αυτά μας το αφαιρέσανε και φύγαμε. Το μαγαζί αρκετά ακριβό σε σύγκριση με αλλά μαγαζιά αλλά είχε πολύ γρήγορη εξυπηρέτηση και όπως ξέρουμε ο χρόνος είναι χρήμα. Το συνιστώ.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2021
Ευχαριστούμε, _1994eli

Η κριτική γράφτηκε 10 Οκτωβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Έχοντας κάνει κράτηση, επισκέφτηκα το συγκεκριμένο εστιατόριο για δείπνο. Αφού κάθησα στο τραπέζι, ήρθα ο σερβιτόρος και με έντονο ύφος με ρώτησε "τι θες ρε φίλε;"! Λες και γνωριζόμαστε από χθες και έχουν το θράσος όλοι οι σερβιτόροι να σου μιλάνε στον ενικό! Καλό θα ήταν αφού θέλετε να ασχοληθείτε με την εστίαση, να κάνετε κανένα σεμινάριο και να μάθετε τρόπους συμπεριφοράς! Επίσης απαράδεκτο το ότι δεν τηρούνται τα υγειονομικά πρωτόκολλα για τον covid-19 αφού κανένας σερβιτόρος δεν φορούσε μάσκα και σε κανένα τραπέζι δεν υπήρχε αντισηπτικό όπως ορίζει η νομοθεσία. Το φαγητό ήταν μέτριο προς καλό, γρήγορη κουζίνα και οι τιμές αρκετά υψηλές.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2021
3  Ευχαριστούμε, pkas23
Η κριτική γράφτηκε 16 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ωραιο συμιακό, μετρια γαριδομακαροναδα. Περίμενα πολυ περισσότερα απο οσα ειχα ακούσει απο γνωστούς και φίλους που επισκεπτονται το συγκεκριμένο μαγαζί.

2  Ευχαριστούμε, 735christinek
Η κριτική γράφτηκε 16 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλώ επιλογή. Το φαγητό πολύ νόστιμο. Όλα καλομαγειρεμένα. Το προσωπική πολύ φιλικό κ εξυπηρετικό. Το συστήνουμε.

Ευχαριστούμε, evakrit
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2021

Πηγαμε στο μαγαζί επειδή διαβάσαμε τις καλυτερες κριτικές
Κάτσαμε σε ένα άδειο τραπέζι χωρίς reserve
Αγενεστατα ο σερβιτόρος μας είπε
Ότι έπρεπε να ρωτήσουμε πριν κάτσουμε
Και πως κάτσαμε στο μαγαζί χωρίς να ρωτήσουμε,μας έκανε έντονη παρατηρηση μπτοστα σε κόσμο αντί να μας το πει ευγενικά και ήρεμα
Και μετά πσλι αγενέστατα μας είπε καθηστε τώρα
δεν το γνωρίζαμε ότι έπρεπε να ρωτήσουμε και σηκώθηκαμς και φυγαμε χωρίς να δημιουργήσπυμε φασαρία, στο μαγαζί
Μιλήσαμε τηλ με τον ιδιοκτήτη ο οποίος μας ζήτησε συγγνώμη

1  Ευχαριστούμε, efipana

Pantelis: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μακρύγιαλος, Περιοχή Πιερίας

Σύμη, Δωδεκάνησα
Σύμη, Δωδεκάνησα

Pantelis: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!