eDreams
Travelocity
Orbitz.com
StayForLong
Η κριτική έγινε: 13 Σεπτεμβρίου 2020

Επισκέφτηκα το ξενοδοχείο αρχές σεπτέμβρη κ έμεινα στην Deluxe suite with full sea view. Αυτή ήταν η τρίτη φορά που επισκέπτομαι το ξενοδοχείο κ η δεύτερη που μένω στο συγκεκριμένο δωμάτιο. Οι γονείς μου το επισκέπτονται σχεδόν κάθε χρόνο. Ο λόγος που μπήκα στην διαδικασία να γράψω μια κριτική είναι γιατι σέβομαι απόλυτα το site κ πάντα πριν επισκεφτώ κάποιο ξενοδοχείο μπαίνω στη διαδικασία να διαβάσω κριτικές. Οπότε σας γράφω την εμπειρία μου κ ελπίζω να βοηθήσω. Ένας δεύτερος λόγος είναι οτι πολλοί το χαρακτηριζουν απαράδεκτο κ ειλικρινα δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο.
Είναι ένα πάρα πολύ όμορφο ξενοδοχείο. Τα δωμάτια τεράστια, όπως και το μπάνιο. Η καθαριότητα είναι απίστευτη, τα πάντα λάμπουν. Το προσωπικό είναι -ίσως-το πιο ευγενικό που έχω συνταντήσει ποτέ μου. Πάντα πρόθυμοι να σε εξυπηρετησουν κ πάντα με χαμόγελο και καλή διάθεση. Η πισίνα είναι ονειρεμένη κ οι εξωτερικοί χώροι πανέμορφοι.
Ναι, το φαγητό φέτος δεν ήταν τόσο καλό -τις προηγούμενες χρονιές ήταν εξαιρετικό- και δεν είχε την ποικιλία που είχε τις προηγούμενες χρονιές, αυτό απ' ότι κατάλαβα οφείλεται στα πρωτόκολλα λόγω covid. Συγκεκριμένα πέρσι είχε 8 διαφορετικές γεύσεις χυμών και έναν ολόκληρο πάγκο με ψωμιά κ κέικ ενώ φέτος ο χυμός ήταν περιορισμένος σε δυο γεύσεις κ το κεικ με το ψωμί ήταν σε μερίδες σε πιάτα σκεπασμένα με διαφάνεια. Όμως, μπορούσες να πάρεις όσα θέλεις, κανένας δεν σου έβαζε περιορισμό. Στο δείπνο, όντως, είχε μικρότερη ποικιλία κ -ίσως-όσον άφόρα την γευσή να είναι λίγο κατώτερη απ' την περσινή χρονιά, όμως και πάλι έπαιρνες όσο ήθελες. Το μόνο απογοητευτικό ήταν το γλυκό, το οποίο ήταν δυο συγκεκριμένα και τις 5 βραδιές που έμεινα.
Επίσης, δυο πράματα που θέλω να πω. Πρώτον, διάβασα ότι οι υπεύθυνοι αδιαφορούν, θέλω να πω ότι όταν η μητέρα μου έκανε παράπονα για το φαγητό κ το γλυκό, η επέμβαση του διευθυντή ήταν άμεση. Ευγενέστατος και εξαιρετικά πρόθυμος στο να ακούσει την γνώμη του πελάτη και να διορθώσει το όποιο πρόβλημα! Δεν γνωρίζω τον ιδιοκτήτη και δεν γνωρίζω το τι μπορεί να συνάντησαν οι πελάτες που έγραψαν κακές κριτικές, η προσωπική μου άποψη για τους ανθρώπους που "τρέχουν" το ξενοδοχείο είναι άριστη. Είναι -πραγματικά-εξαιρετικά ευγενικοί κ πρόθυμοι να σε βοηθήσουν όπως μπορούν.
Και δεύτερον, διάβασα σε κάποια κριτικοί ότι τους ενόχλησαν οι γάτες που έχει κ ότι κάναν βόλτες στα τραπέζια. Φυσικά, ΔΕΝ ισχύει κάτι τέτοιο. Ναι υπάρχει μια γάτα με δυο γατάκια τα οποία δεν πλησιάζουν τα τραπέζια -φυσικά και αν πλησίαζαν θα τα τάιζα γιατί τα λατρεύω- αλλά δεν πλησιάζουν γιατί το προσωπικό τις ταΐζει. Και θα έπρεπε να είναι ένα απ' τα πολύ θετικά συν του ξενοδοχείου το γεγονός ότι το προσωπικό ταΐζει αυτά τα γατάκια αντί να τα κλωτσάει κ να τα διώχνει. Αντιλαμβάνομαι ότι δεν τα συμπαθούν όλοι κ ότι πολλοί δεν τα θέλουν, αλλά το ξαναλέω δεν έρχονται στα τραπέζια.
Εν κατακλείδι, το ξενοδοχείο είναι υπέροχο. Τα δωμάτια, το προσωπικό, οι εγκαταστάσεις γενικότερα...θα μπορούσαν να βελτιώσουν το θέμα φαγητό κ είμαι σίγουρη ότι θα το κάνουν. Σίγουρα αξίζει να το επισκεφτείς-τουλάχιστον-μια φορά.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, xplorer8
Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2020

Επισκεφθήκαμε το ξενοδοχείο με τη σύζυγο μου στις αρχές Ιουλίου με σκοπό να γιορτάσουμε την επέτειο γάμου μας, μείναμε δύο βράδια σε δωμάτιο με πισίνα(οι εγκαταστάσεις ήταν πολύ καλές). Έκλεισα πακέτο με ημί-διατροφή.
Όσον αφορά το σερβίρισμα ήταν πολύ αργό και κακό, το πρωινό ελλειπέστατο(ατομικό βούτυρο-ατομικό μέλι, φρυγανιά, καφές φίλτρου, αυγό ή ομελέτα σε ελάχιστη ποσότητα και ένα κομμάτι τυρόπιτα και για τους δύο). Το χειρότερο βέβαια ήταν το βραδινό, είχε μενού, χρεωνόσουν το ποτό ή το αναψυκτικό και η ποιότητα των φαγητών ήταν ΚΑΚΙΣΤΗ. Το δεύτερο βράδυ η μπριζόλα δεν κοβόταν(αλήθεια δεν τα κατάφερα), ζήτησα αλλαγή πιάτου και μου έφεραν την άλλη μπριζόλα που με πολύ κόπο έκοψα ένα κομμάτι, το οποίο δεν κατάφερα να το μασήσω. Όταν οι σερβιτόροι με είδαν πως δεν έτρωγα μου ζήτησαν ένα απλό συγνώμη. Μετά από λίγη ώρα ήρθε στο τραπέζι μία κυρία, η οποία μας συστήθηκε ως υπεύθυνη κουζίνας,ρώτησε για το πρόβλημα μας και η απάντηση της ήταν πως ο σεφ ήταν καινούργιος και πως η ίδια δοκιμάζει τα φαγητά αργότερα!!!!!Άρα δεν είχε άποψη.Αν δοκιμάσαμε 10 πιάτα στο σύνολο τουλάχιστον τα μισά ήταν κακό μαγειρεμένα και με πολύ κακή γεύση.Εννοείται πως κανείς ποτέ δεν απολογήθηκε και δεν έκανε καμία άλλη κίνηση ώστε να δείξει καλή θέληση.Συγνώμη αλλά εγώ όταν επισκέπτομαι 5* ξενοδοχείο και πληρώνω 250€/βράδυ περιμένω άλλη αντιμετώπιση και άλλες παροχές. Τέλος έστειλα email στο ξενοδοχείο και δύο μήνες τώρα περιμένω απάντηση από τον υπεύθυνο....

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, iliasp500
Η κριτική έγινε: 6 Σεπτεμβρίου 2020

Το ξενοδοχείο παρέχει πολλές δυνατότητες στους επισκέπτες. Αρχικα βρίσκεται σε μια όμορφη και ήρεμη τοποθεσία, ασφαλή για τα παιδιά .Επιπλέον διαθέτει πολύ όμορφους χώρους όπως το γυμναστήριο και η πισίνα για αθλητικές δραστηριότητες. Να τονιστεί ότι το πιο σημαντικό είναι το έξοχο προσωπικό με την πάντα ευγενική συμπεριφορά, το εξαιρετικό φαγητό και το πιο σημαντικό στις μέρες μας η καθαριότητα σε όλους τους χώρους του ξενοδοχείου.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, Fotini-2
Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2020

Το επιλέξαμε για οικογενειακές διακοπές την περίοδο 10-15/8 5 βράδια με ημιδιατροφή (Βραδινό). Δύο ενήλικες και δύο παιδιά 6 και 3 ετών.
Πολύ ωραίο ξενοδοχείο, τεράστιο δωμάτιο και πεντακάθαρο, τηρεί τα μέτρα προστασία από COVID και σου δίνει την αίσθηση της ασφάλειας.
Η πισίνα εντυπωσιακά καθαρή ίσως επειδή δεν είχε πολύ κόσμο.
Προσωπικό ευγενέστατο, χαμογελαστό, εξυπηρετικότατο και λάστιχο….

Στα αρνητικά η κακή ποιότητα φαγητού που δεν αντιστοιχεί σε καμία περίπτωση σε ξενοδοχείο 5 αστέρων.

• Ξαναζεσταμένη πατάτα (είτε από το μεσημεριανό είτε ακόμα χειρότερα από την προηγούμενη μέρα),
• Κακομαγειρεμένα έως καμμένα (στο τιγάνι) μακαρόνια
• Επιλογή κρέατος για παιδιά καμία καθώς όλα είχαν περίεργες σάλτσες ή μανιτάρια
• Ταμπέλες με συστατικά φαγητού πουθενά. Αν είσαι αλλεργικός σε κάτι κάνεις το σταυρό σου να σου είπε όλα και τα σωστά συστατικά ο μάγειρας
• Παρασκευή βράδυ στις 21.50 φαγητό τέλος στο μπουφέ ενώ κλείνει στις 22.30. Μόνη επιλογή μακαρόνια που θα βγουν σε 10 λεπτά και άνοστα.
• Έξτρα χρέωση για αναψυκτικό. Δεκτόν αλλά όχι 3,5 ευρώ το ποτήρι η κόκα κόλα με 3 παγάκια. Επαναλαμβάνω το ποτήρι. Το μπουκαλάκι δεν έφτασε ποτέ στο τραπέζι που για λόγους προστασίας από τον ιο έπρεπε να έρχεται στο τραπέζι.

Πανάκριβο το pool bar χωρίς να υπάρχει λόγος.
• μερίδα κοτομπουκιές (7 στον αριθμό και καμένες) με καμένες πατάτες 13ευρώ,
• τόστ απλό τυρί με γαλοπούλα και μερικά πατατάκια 7 ευρώ,
• club sandwich 11ευρώ.

Αναδιαμόρφωση τιμών και ποιότητας άμεσα.

Ευχαριστούμε, tpefanis
Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2020

Απίστευτο μέρος ΕΞΕΡΑΙΤΙΚΗ αισθητική αξιολατρευτο προσωπικό χαμογελαστό, εξιπηρετικατατο το δωμάτιο τελειο η πισινα όλα τα λεφτά δεν ξεκολαγαμε από αυτήν οι πιο όμορφες διακοπές μας αύριο θα φύγουμε με τις καλύτερες αναμνήσεις

1  Ευχαριστούμε, katerina m