“αυθεντική Κρήτη!”
Κριτική για: Μυλόπετρα

Μυλόπετρα
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2020

Τι να πει κανείς για αυτή την εμπειρία! δεν είναι μόνο το φαγητό και οι κρητικές γεύσεις! Στην Μυλόπετρα και στο χωριό Μαρουλάς γεύεσαι Κρήτη, μαθαίνεις ιστορία, γνωρίζεις Κρητικούς με αγάπη για τον τόπο τους και μεράκι! Μπράβο στον Ηλία και στην οικογένειά του!

Ευχαριστούμε, mangoup

Η κριτική γράφτηκε 11 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μην χάσετε την Μυλόπετρα και το χωριό Μαρουλα
Ο Ηλίας με την οικογένεια του μας περιποιήθηκαν άψογα.
Ο ίδιος ο Ηλίας μας ξενάγησε στο χωριό και μας είπε την ιστορία του. Ο ίδιος είναι συγγραφέας.
Όλα ήταν υπέροχα. Παραγωγής τους!
Να πάτε σην μυλόπετρα

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Emanuel A
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2019

Βρεθήκαμε στον ιστορικό Μαρουλα και καθίσαμε που άλλου για φαγητό;στην ταβέρνα Μυλόπετρα!που μας είχε ενθουσιάσει στην αρχή του καλοκαιριού ξανά.Φαγαμε ψητό αρνί στον ξυλόφουρνο,πεντανόστιμους κεφτέδες και την πολύ γευστική σαλάτα μυλόπετρα.Για επιδόρπιο μας πρόσφεραν κρύα ρακί και διαφορά φρούτα εποχής!θα το επισκεφτούμε ξανά με την πρώτη ευκαιρία!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Αννα Α
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Χθες Κυριακή πήγα με τα παιδιά μου στην ταβέρνα Μυλόπευρα στον Μαρουλα γιατί είχα διαβάσει πολύ καλές κριτικές.Ενθουσιαστήκαμε όλοι.Η Θέα η Ευγένεια το φαί που ήταν ψημένο στον ξυλόφουρνο.?Φάγαμε ανθούς και κολοκυθάκια γεμιστά ψημένα μέσα σε πήλινα ατομικά σκεύη. Δοκιμάσαμε για πρώτη φορά την Λαδένια ένα είδος πίτσας που φτιάχνεται σε ένα ελληνικό νησακι.Από ότι μας είπαν.Τα παιδιά μου έφαγαν και αρνί στο φούρνο με πατάτες ψημένα τόσο ωραία στον ξυλόφουρνο που το κρέας ήταν λουκούμι.Μπράβο σε όλους που εργάζονται εκεί γιατί η καλή κουζίνα θέλει αγάπη και μεράκι.Στο τέλος απόλαυσα και το γλυκό κουταλιού που μας πρόσφεραν κοιτάζοντας το Ρέθυμνο και τον υπέροχο κήπο με τα λαχανικά που έχει ο ιδιοκτήτης.Θα ξαναπάμε γιατί αισθάνθηκαμε ότι ήμασταν σπίτι μας.Μπράβο στη Μυλόπετρα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
1  Ευχαριστούμε, Aliki T
Ο/η ilias_kop, Διευθυντής του Μυλόπετρα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Ιουλίου 2019

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια. Να είστε καλά και να μας ξανάρθετε! :)

Η κριτική γράφτηκε 1 Ιουλίου 2019

Τί να πρωτοπώ γι αυτόν τον υπέροχο παράδεισο...πού αλλού;; Στο Μαρουλά!!Υπέροχο παραδοσιακό φαγητό με ολόφρεσκα υλικά απο τον κήπο του ιδιοκτήτη, Ηλία.
Τρως...τρως και απλά θες να ξαναφάς!
Εκτός απο τα πεντανόστιμα πιάτα...απολαμβάνεις την ηρεμία και τη ζεστασιά, βλέποντας έναν κήπο γεμάτο χρώματα!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, annastmt
Ο/η ilias_kop, Διευθυντής του Μυλόπετρα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Ιουλίου 2019

Τί να πρωτοπούμε για την υπέροχη κριτική σας, το υπέροχο χαμόγελό σας και τις υπέροχες συζητήσεις που κάναμε για ποίηση και χρώματα! Σε περιμένουμε σύντομα ξανά! Την επόμενη φορά παραγγέλνεις ελεύθερα στο 6937651186 ότι τραβά η όρεξη σου!!

Μυλόπετρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ρέθυμνο, Νομός Ρεθύμνου
Πλατανές, Ρέθυμνο

Μυλόπετρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!