Η κριτική έγινε: 17 Νοεμβρίου 2020

Επισκεφθήκαμε το εν λόγω ξενοδοχείο στις 12//09/2019 (εγώ, ο άντρας μου και τα δύο παιδάκια μας 8 και 11) και διαμείναμε 5 βράδια. Η αλήθεια είναι, διαβάζοντας κάποια από τα σχόλια ήμασταν διστακτικοί, ωστόσο λόγω του καλού προσφερόμενου πακέτου είπαμε να πάμε.Το ξενοδοχείο ήταν πάνω από τις προσδοκίες μας! Φυσικά γνωρίζαμε πηγαίνοντας ότι ήταν Γαλλικό κλαμπ οπότε περιμέναμε ότι οι Γάλλοι θα είναι η πλειοψηφία των πελατών!Παρολαυτα δεν μπορώ να πω ότι αυτό μας ενόχλησε, αντιθέτως διασκεδάζαμε και εμείς μαζί τους. Το φαγητό πολύ καλό, με ποικιλία. Οι σεφ ήταν πολύ ευγενικοί. Τα δωμάτια ήταν καθαρά, κάτι που με απασχολεί σε οποιοδήποτε ξενοδοχείο. Το μίνιμαλ στυλ τους ήταν οκ προσωπικά μιας και αφορά ολιγοήμερη διαμονή και δη με μικρά παιδιά (οι γονείς με καταλαβαίνουν). Τα ποτά και τα σνακ ήταν οκ. Τρώγαμε σε κοντά διαστήματα οπότε δεν απαιτήσαμε περισσότερα σνακ! Ο παιδότοπος είχε και Ελληνίδα κοπέλα η οποία ήταν φοβερή με τα παιδιά( την ευχαριστούμε ιδιαιτέρως). Η πισίνα παρά την πολυκοσμία ήταν πάντα καθαρή, όπως και η θάλασσα! Η παιδική χαρά ήταν μικρή αλλα νομίζω ήταν το τελευταίο μέρος που θα πήγαινα τα παιδιά μου όταν στις επιλογές μας είχαμε την θάλασσα, την πισίνα, τον παιδότοπο και τα γηπεδάκια του ξενοδοχείου. Επειδή δεν ήμασταν οι μόνοι Έλληνες διαμένοντες στο ξενοδοχείο, θεωρώ απαράδεκτο εν έτει 2020 να μας ενοχλούν διαφορετικής χώρας τουρίστες και να φερόμαστε εγωιστικά, πόσο μάλλον όταν επιλέγουμε να επισκεφθούμε Γαλλικού κλαμπ ξενοδοχείο. Προσωπικά, με την οικογένεια μου θα ξαναπηγαίναμε.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, Z2814PJmariak
Η κριτική έγινε: 11 Σεπτεμβρίου 2019

έχω πάει 3 φορές με γονεις σε πακέτα απο ταξιδιωτικό γραφείο .εξαιρετικο οι ανθρωποι που σδε εξυπηρετούν γλυκύτατοι νιωθεις πραγματικά σα να σε σε φίλους δίπλα. φαγητό υπερπαραγωγή. τα δωμάτια όμορφα γενικά σα ξενοδοχείο υπέροχο . σα σύνολο διαμονής σε αυτό το ξενοδοχείο μόνον καλα εχω να θυμαμαι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
5  Ευχαριστούμε, giapantapaidi
Η κριτική έγινε: 29 Αυγούστου 2019

Απλά απαράδεκτο.

Επισκέφτηκα το συγκεκριμένο ξενοδοχείο για ένα διήμερο πάλι καλά, από της 27/08/2019 μέχρι της 29/08/2019.

Από την πρώτη στιγμή ήταν εντελώς ανοργάνωτη σε πολλά .
Η ρεσεψιόν δεν ενημερώνει για τίποτα.
Το φαγητό απλά καλό.
Στον παιδότοπο δεν μιλάει κανείς Ελληνικά αλλά μόνο Γαλλικά.
Η παιδική χαρά απλά χαλιά.
Το μπαρ στην παραλία δεν ανήκει στο all inclusive.
Οι διασκεδαστές μιλάνε μόνο Γαλλικά.
Τα ποτά χαλιά.
Το δωμάτιο μικρό .
Δεν βάζουν ούτε νερό στο ψυγείο του δωματίου.
Άμα είσαστε Έλληνες απλά μην πάτε δεν είναι για εμάς μόνο για Γάλλους.

3  Ευχαριστούμε, sabbas1988
Η κριτική έγινε: 25 Αυγούστου 2019

Δεν ήταν αυτό που περιμέναμε από ενα 4στερο ξενοδοχείο.Από τη 1η μέρα διαπιστώθηκε πρόβλημα με τις δυσοσμιες του σιφονιου στο μπάνιο, γινοταν επιστροφή λόγω σοβαρού προβληματος του αποχετευτικου που έχει όλη η μονάδα.Ωστόσο, δεν υπήρχε άλλο δωμάτιο να μας δώσουν και είμαι σε ενδιαφέρουσα κατάσταση.Δυσοσμία υπήρχε και από την εμφανή υγρασία μέσα στη ντουλάπα,την οποία και δεν καταφέραμε να χρησιμοποιήσουμε.Την 1η λοιπόν μερα αποφασίσαμε να παρακολουθήσουμε το θεατράκι,η βρώμα του βοθρου επίσης ήταν δυσάρεστη και εκεί,γενικότερα σε όλες τις εγκαταστάσεις ο βόθρος μύριζε έντονα και τις 6 μέρες που μείναμε.Τη 2η μέρα, συνέβη το τραγικό,την μεσημεριανή ώρα που ο κόσμος γευματιζε έξω στο μπαλκονι,ακριβώς από κάτω ήταν το βυτίο και έκανε αποφραξη,η μυρωδιά απερίγραπτη!Το πρόγραμμα των διασκεδαστων στη πισίνα καθώς και το θέατρο ήταν όλα στα γαλλικά,για να συμμετέχεις πρέπει λοιπόν να γνωρίζεις τη γλώσσα!Ενω είχαμε κλείσει δωμάτιο με θέα κήπο, βρεθήκαμε σε δωμάτιο με θέα τα παρτέρια, αυτά θεωρούνται κήπος και όχι το γκαζόν με τα λουλούδια στο μπροστινό μέρος του ξενοδοχείου!Στο all iclusive συμπεριλαμβάνονται μόνο οι καφέδες μηχανής,άρα καλοκαιριατικα έπρεπε να πίνεις μόνο ζεστό καφε, τους κρύους καφέδες τους πληρώνεις, τα αναψυκτικά που περιελάμβανε το πακέτο ήταν μόνο μηχανης και όλα αυτά μέχρι τις 11.00 το βράδυ, τα σνακ στο μπαρ ήταν μέχρι τις 17.00 (άρα όχι όλη τη μέρα, όπως γνωρίζαμε στο πακέτο) και το δε πρωινό ενώ θα ήταν ευρωπαϊκού και αμερικανικού τύπου, σε συγκεκριμένες ώρες, τελικά μας είπαν ότι δεν ισχύει αυτό,το πρωινό είναι ενός τύπου, αφού είχαμε πληρώσει, και μας εξήγησαν ότι πρόκειται για λάθος διατυπωσης που είχε γίνει στη προσφορά που αγοράσαμε στο πακέτο!Το τελευταίο βράδυ βρήκαμε χαρτί στη πόρτα, που έγραφε παρακαλούμε για την εξόφληση του φόρου διαμονής κατά την αναχώρηση σας, στα ΓΑΛΛΙΚΆ! Πραγματικά ένιωσα αφιλόξενα ως Ελληνιδα και κοροϊδία για τα χρήματα που πληρώσαμε.

2  Ευχαριστούμε, VSamos
Η κριτική έγινε: 14 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Στα θετικά: το φαγητό (αν και απο άποψη ποικιλίας όχι επαρκές) ήταν καλο, ποιοτικό και οι μάγειρες πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί! Η πισίνα καθαρή (αν και μικρή για τον αριθμό των πελατών καποιες στιγμές), η θάλασσα πεντακάθαρη, το οικογενειακό δωματιο ικανοποιητικό ως χώρος, το προσωπικό στο εστιατόριο και στην καθαριότητα των δωματίων ευγενικό, οι αλλαγες στις πετσετες γινόντουσαν κάθε ημέρα, οι Γάλλοι που είχαν την αποκλειστικότητα του προγράμματος για τη διασκέδαση και τις δραστηριότητες αεικινητοι, ενθουσιώδεις και ακούραστοι και ταυτόχρονα ευγενικοί και διακριτικοί ώστε να μην ενοχλούν! Η ελληνίδα κοπέλα που ήταν υπεύθυνη για τα ελληνόπουλα ώστε να τα απασχολεί αξίζει ιδιαίτερα τα συγχαρητήρια μου (ευγενική, βοηθητική για τα παιδιά, με συνεχή επίβλεψη και ενδιαφέρον, σε έκανε να νιωθεις ασφαλής να τα εμπιστευτείς σε αυτήν και να ξεκουραστείς πραγματικά, τα παιδιά την λάτρεψαν, ΜΠΡΑΒΟ).

Στα αρνητικά: ο εξοπλισμός του δωματίου αρκετά λιτός αν και ο χώρος επέτρεπε κάποια βοηθητικά έπιπλα που μια οικογένεια την διευκολύνουν, το προσωπικό στο μπαρ (με την εξαίρεση της Ελληνίδας κοπέλας) ήταν ιδιαίτερα αγενές ως προς τους πελάτες και ιδιαίτερα τους Έλληνες (ένιωθες σαν να σου έκαναν χάρη όταν ζητούσες ενα νερό!!!), η ελληνική κουτοπονηριά στο all inclusive που ειχε δωρεάν τον ζεστό καφέ αλλα σου χρέωνε τους κρύους καφέδες (ακομη και στην πισίνα) - στην δε παραλία ολα με χρέωση - θεωρω πως ειναι μεγαλο φάουλ, η απάντηση του μπάρμαν πως ενώ στην κράτηση αναφέρεται η παροχή σνακ καθόλη τη λειτουργία του μπαρ αυτά συνήθως κατα τις 17:00 τελειώνουν (δεν βγάζει αλλα ο φούρνος του χωριού μάλλον!), το γεγονός ότι ήταν εμφανής ο προσανατολισμός όλης της λειτουργίας του ξενοδοχείου προς τους Γάλλους τουρίστες κι εμείς απλά αποτελούσαμε τις τσόντες που γέμιζαν τα κενά (αν και σίγουρα πληρώναμε περισσότερα), το γεγονός ότι η παραλία ήταν χωμάτινη κι όχι αμμώδης (φυσικά γιαυτό δεν ευθύνεται το ξενοδοχείο, χαλούσε όμως την γενικότερη αίσθηση), τα ασανσέρ ήταν μικρά και συχνά κολλούσαν (εμείς κλειστηκαμε μέσα μια φορά, η ανταπόκριση ήταν άμεση), ενώ πολλές φορές υπήρχαν ουρές αναμονής, οι κοινόχρηστες τουαλέτες δεν καθαριζοντουσαν ικανοποιητικά (κι επειδή ήταν δίπλα στους ανελκυστήρες ερχόταν μια άσχημη μυρωδιά ακομη κι εκει).

5  Ευχαριστούμε, 578panagiotisp