Glavas Inn Hotel
ΦίλτροΌλες
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε χθες στις 31/7, σαν πρώτη εντύπωση το ξενοδοχείο μας φάνηκε καλο ειδικότερα για τα χρήματα του, 100 ευρώ το βράδυ - all inclusive (βέβαια το all inclusive είχε κάποιους περιορισμούς όχι καλούς καφέδες φραπέ γαλλικό μόνο, όχι παγωτά).το μέρος δεν ήταν ιδιαίτερο ούτε η παραλία κάτω απο το ξενοδοχείο σε σύγκριση με την υπόλοιπη Χαλκιδική, δεν υπήρχε Πάρκιν πελατών και οποίος προλάβαινε έβαζε το αυτοκίνητο του όπου προλάβαινε σε μια τεράστια ανηφόρα - μεγάλη φθορά για το αμάξι η οδήγηση εκεί μέσα.το δωμάτιο ήταν καλο και ανακαινισμένο πλήρως αλλα κάποια στιγμή προς το βράδυ άρχισε να βγαίνει μια απίστευτη δυσωδία απο την αποχέτευση στο μπάνιο, το δωμάτιο ήταν ισόγειο και μας έκανε εντύπωση οτι δεν έμενε κανένας δίπλα μας και επίσης ήταν στο 1ο κτίριο στην ανηφόρα.οταν κάλεσα στη ρεσεψιόν να τους παραπονεθώ το βράδυ, ήρθε ένας άνθρωπος και έριξε χλωρίνη αλλα φυσικά δεν έγινε τίποτα, εκτιμώ οτι γνώριζαν το πρόβλημα για αυτο και δεν έμενε κάποιος άλλος στα δίπλα δωμάτια. Όλο το βράδυ απο την άσχημη μυρωδιά δεν κοιμηθήκαμε και το πρωί στις 7κ30 που ήρθε η κοπέλα στη ρεσεψιόν ζητήσαμε αλλαγή δωματίου, μας είπε θα σας μετακινησω στο επόμενο κτίριο που ειναι πιο ψηλά αλλα επιμέναμε να μείνουμε σε όροφο και όχι πάλι σε ισόγειο, δεν μας εξυπηρέτησαν και φύγαμε. Εκτίμηση μας ήταν οτι γνώριζαν για το πρόβλημα για αυτο και δεν έμενε κάποιος άλλος δίπλα μας, αν και το αρνήθηκαν!εντυπωση μας έκανε μια ταπα στο μπάνιο που μαλλον ήταν για αυτο το σκοπό-για να περιορίζει τη μυρωδιά!μας χάλασε η διάθεση δεν κοιμηθήκαμε και ακόμα αισθάνομαι τη μυρωδιά απο την αποχέτευση τους!!!δεν θα ξανά πήγαινα ποτε, πηγα για χαλάρωση και διακοπές και κατέληξα μεσα στα νεύρα!

Διαμονή: Αύγουστος 2015
7  Ευχαριστούμε, nikolas1919
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουνίου 2015

Το ξενοδοχείο αποτελείται απο διάφορα κτήρια σε μία ανηφόρα, δύσκολη για άτομα με ειδικές αναγκες και οικογένειες με καρότσια για μωρά. Για το πάρκινγκ ευτυχώς που δεν είχε κόσμο γιατί αν είχε δε ξέρω που θα έπρεπε να παρκάρω.
Τα δωμάτια ήταν αρκετά καλά κ το μπαλκόνι πολύ ωραίο. Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι η πόρτα έχει πολύ μεγάλο κενό από κάτω, περίπου 2-3 δάχτυλα και ότι το ρεύμα υπάρχει στο δωμάτιο μόνο αν είναι η κάρτα στη θέση της, που σημαίνει ότι δε λειτουργεί τίποτα όταν δεν είσαι εσύ μέσα και ότι οι κουβέρτες μυρίζουν λίγο (ευτυχώς δε χρειάστηκε να τις χρησιμοποιήσω) κατα τ'αλλα ήταν καλά.
Το πακέτο all - inclusive που πήραμε, μας απογοήτευσε. Μπορείς να πιείς από καφέ μόνο φραπέ, όλα τα άλλα Freddo κλπ τα πληρώνεις. Γαλλικό καφέ μόνο το μεσημέρι στις 4:00 με λίγο κεικ. Από ποτά, μπύρα και ούζο (ΣΚΕΤΟ). Παραγγελνεις μπυρα χωρις πατατάκια κλπ, ούζο σκέτο χωρίς κανένα ορεκτικό κλπ. Γίνεται να πιείς σκέτο ούζο?
Επίσης μας είπαν ότι η ξαπλώστρα στην παραλία χρεωνεται. Είναι ΔΥΝΑΤΟΝ;;;
Πού πήγε το all inclusive;
3 Ευρώ και δε μπορούν να το συμπεριλάβουν με την τελική τιμή; Είναι κάτι έξτρα, χωρίς αποδειξη. Δε λέω ότι είναι πολλά, αλλά βάλτε το στη τιμή του all-inclusive.
Τέλος για να πας στην παραλία είναι δύσκολα για οικογένειες με καρότσι ή άτομο με ειδ. ανάγκες.
Με ενόχλησε τέλος το ότι για να συνεννοηθώ με τη σερβιτόρα στο εστιατόριο έπρεπε να μιλήσω στα αγγλικά. Στην Ελλάδα είμαστε.
Το εστιατόριο ήταν μπουφές, δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, αλλά δεν περίμενα και κάτι παραπάνω. Στην ίδια τιμή έχω δει μπουφέ πιο προσεγμένο. Τα φαγητά ήταν κάπως κρύα, θα μπορούσαν να τα έχουν σε θάλαμο για να τα κρατάει ζεστά, αν και πήγαμε να φάμε με το που άνοιξε.
Για το WiFi δε το συζητάμε. Το έψαχνα παντού. Δε το βρήκα.
Πρέπει όμως να πω ότι ήταν πολύ καθαρό και προσεγμένο. Βέβαια μείναμε μόνο για μία μέρα γιατί την επόμενη άρχησε να βρέχει.
Συνοψίζοντας, λέγοντας την αλήθεια, ήταν κατώτερο τον προσδοκιών μας και δε θα ξαναπήγαιναμε.

• Διαμονή: Ιούνιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, cabamaru4
Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2014

Μείναμε τρεις μέρες τον Αύγουστο του 2014 με την οικογένεια μου. Το δωμάτιο, αν και τετράκλινο, ήταν πολύ μικρό ίσα ίσα χωρούσαμε. Τα έπιπλα ήταν παλιά και κλασικά. Είχαμε πρόγραμμα all inclusive το οποίο άξιζε γιατί το φαγητό ήταν νόστιμο και καλομαγειρεμένο. Να σημειώσω ότι όταν πήρα να κλείσω δωμάτιο η receptionist ήταν αγενέστατη.

• Διαμονή: Αύγουστος 2014, ταξίδι με οικογένεια
3  Ευχαριστούμε, ANNA_222013
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2014

Πραγματικά για κάποιον που έχει χαμηλές προσδοκίες το ιδανικό ξενοδοχείο. Το επιλέξαμε ως το μόνο διαθέσιμο για ένα Σ/Κ, για να παραβρεθούμε σε εκδήλωση στη Γερακινή. Οι ιδιοκτήτες καθισμένοι στο εξωτερικό τραπέζι, σε υποδέχονται λες και κάνουν ρεπορτάζ σε εφημερίδα σκαλδαλοθηρική... Πάρκιγκ για το αυτοκίνητο θα έχει κανείς μόνο αν δεν το μετακινήσει σε όλη τη διάρκεια της διαμονής του... Στα δωμάτια η πόρτα έχει ένα χάσμα 5 πόντων από κάτω για να διέρχονται ελεύθερα όλα τα κουνούπια παρακάμπτοντας την άχρηστη σίτα στην μπαλκονόπορτα... Τα κουβρ-λί για να σκεπαστεί κανείς τη νύχτα μύριζαν ανυπόφορα, αφού μάλλον αερίζονται μόνο στην αρχή της σαιζόν...Τα φρέσκα σεντόνια και οι μαξιλαροθήκες κείτονταν το πρωϊ στα πεζούλια πριν μπούνε στα κρεβάτια μας...Τέλος το αποκορύφωμα στο πρωϊνό: Σαλάμια και κασέρια ξεραμένα μάλλον από το πολύ βγάλε βάλε, χυμός νερού με κάτι σαν πορτοκάλι, τα ψωμιά μπαγιάτικα και πετρώδη αν και Σάββατο πρωϊ οι φούρνοι δεν απεργούν και ο καφές που καφέ δεν τον λες. Ευτυχώς που δεν πέσαμε στην παγίδα του all inclusive, γιατί δεν φανταζόμαστε τι θα μας περίμενε εκεί. Στα θετικά; Η θέα πραγματικά πολύ καλή και από τα δωμάτια αλλά και από το λίγο κιτς διαμορφωμένο ρουφ του πρωϊνού. Η πεζογέφυρα σώζει από τους αμετανόητες ραλίστες Έλληνες οδηγούς εντός κατοικημένης περιοχής, ενώ τα παιδιά στη reception ήταν ιδιαίτερα ευγενικά.

• Διαμονή: Ιούλιος 2014, ταξίδι με οικογένεια
4  Ευχαριστούμε, manos67
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2014 μέσω κινητής συσκευής

Η οικογενειακή επιχείρηση στην απόλυτη αθλιότητα. ...Κακή ποιότητα των πάντων. ..

Τα δωμάτια πολύ μικρά, λέει το αφεντικό ανακαινισμένα κ το μόνο που άλλαξε είναι το κρεβάτι κ ο νιπτηρας...πολλά έντομα κ ερπετά στα δωμάτια. ....
Πολύ κακή ποιότητα υπηρεσιών. ..ζητήσαμε ένα τραπεζάκι καθώς δεν υπήρχε στο μπαλκόνι κ δεν πήραμε καμία απόκριση. ...
Η θέα στον κήπο σημαίνει θέα σε ακάλυπτο χώρο με μπάζα. ...
Τα αυτοκίνητα των παραθεριστών κ των εργαζομένων σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους. ...Αυτά αποτελούν το κύριο στοιχείο του ξενοδοχείου. ....
Φαγητό. ...μια από τα ίδια. ....

Διαμονή: Ιούλιος 2014, ταξίδι με οικογένεια
5  Ευχαριστούμε, fs19711