“Πολύ καλό ”
Κριτική για: Ράμνος Cafe

Ράμνος Cafe
Περιγραφή: Ράμνος ...είναι το όνομα του κεντρικού δρόμου των Λευκών, που ενώνει την είσοδο του χωριού με τον παλιό οικισμό. Σ΄αυτόν βρίσκονται τα νεοκλασικά κτήρια του δημοτικού σχολείου του νηπιαγωγείου και τη κοινότητας. Ο " Ράμνος " ήταν - και παραμένει μέχρι σήμερα - ο δρόμος περιπάτου, αναψυχής και αναμνήσεων των Λευκών. Η ονομασία του οφείλεται στο φυτό "ράμνος" (Rhamnus Alaternus) και πρόκειται για αγκαθωτό θάμνο με μικρό κόκκινο καρπό για άνθος. Λέγεται επίσης μαύρη ασπαλάθρα, απάλιουρας ή παλιούρα και φύτρωνε παλιά στις άκρες του δρόμου. (Φωτογραφία: Λεύκες, Ράμνος, 1960 )
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο μαγαζί με όμορφη θέα. Η εξυπηρέτηση πολύ καλή και ότι πήραμε ήταν μια χαρά. Η μόνη ένσταση είναι στις τιμές, θα μπορούσαν να ήταν καλύτερες και ειδικότερα όταν μιλάμε για χωριό. Το ούζο 200ml κόστιζε 8€ όσο και στην Νάουσα για παράδειγμα.

Βέβαια σίγουρα αξίζει να πάτε, εμείς βρεθήκαμε 2 φορές στις διακοπές μας.

Θάνος - Ρουλα 6/21

2  Ευχαριστούμε, thanosr92

Η κριτική γράφτηκε 7 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ενα φανταστικο καθαρο μαγαζι με αψογη εξυπηρετηση και γευστικο φαγητο! Απο τα αλμυρα του μεχρι τα γλυκα όλα φανταστικά. Καθε χρονο που πηγαινουμε παρο ειναι απο τα μαγαζια που οπωσδηποτε θα επισκεφτουμε!

Ευχαριστούμε, mariannaa784
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιουλίου 2021

Θα μπορούσα να γράφω με τις ώρες για το πόσο πολύ μας άρεσε αυτό το μαγαζί... Δεν θέλω να σας κουράσω και να φανώ γραφικός. Το μαγαζί είναι απίστευτο... Μπορεί να σταθεί άνετα σε πολύ ποιο φημισμένα σημεία. Η διακόσμηση του ο κατάλογος, τα προϊόντα του, η εξυπηρέτηση του και πολύ βασικό η καθαριότητα του σε παραπέμπουν σε μαγαζί κέντρου μεγαλούπολης και όχι ορεινού χωριού. Συγχαρητήρια στα παιδιά που έχουν το μαγαζί και το προσωπικό τους αφιέρωσα δύο βραδιές από τις 4 που είχα διαθέσιμες για να πάω στο ίδιο μαγαζί ενώ μπορούσα να δω κάτι άλλο. Τόσο πολύ μου άρεσε. Τα φιλιά μας στα παιδιά από τους Ηρακλειωτες.

Ευχαριστούμε, Q8100NI_
Η κριτική γράφτηκε 1 Ιουλίου 2021

Και τα φαγητά και τα κοκτέιλ ήταν εξαιρετικά!! Σίγουρα θα γίνετε το στέκι μας!! Και η διακόσμηση του μαγαζιού πολύ καλόγουστη!! Συγχαρητήρια!!

Ευχαριστούμε, Y6148JR_
Η κριτική γράφτηκε 12 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ηταν ολα υπέροχα!!!Το συστήνω ανεπιφύλακτα!Δοκιμάστε βαφλα ή τάρτα σοκολάτας με φράουλες!!!!!
Το σέρβις ευγενικό και χαμογελαστό!Σίγουρα θα το ξανα προτιμήσω!

Ευχαριστούμε, Εμμανουελα Α

Ράμνος Cafe: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παροικιά, Πάρος

Ράμνος Cafe: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!