Travelocity
eDreams
FindHotel
Etrip
Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πρώτη φορά δυσκολευτήκαμε τόσο για να βρούμε τις λέξεις για την κριτική μας. Στο πλοίο της επιστροφής σκεφτήκαμε ποιες ήταν οι 5 ωραιότερες εμπειρίες μας στην Αλόννησο. Στην κορυφή τοποθετήσαμε το Ikion Eco. Γιατί; Ήταν η καταπληκτική τοποθεσία του, τόσο κοντά στο λιμάνι αλλά με τόση ησυχία που άκουγες μόνο τα κύματα; Ήταν η απίστευτη θέα από τη βεράντα μας με τα πεύκα που ακουμπούν το Αιγαίο; Ήταν η minimal διακόσμηση, το πανέμορφο δωμάτιο με το τέλειο κρεβάτι cocomat; Ήταν η αστραφτερή καθαριότητα, τα ευωδιαστά λευκά είδη, οι πλήρως τηρούμενοι κανόνες υγιεινής; Ήταν η υποδειγματική οικολογική φιλοσοφία του; Ήταν το τέλειο σπιτικό πρωινό με την μεγάλη ποικιλία του και τη δυνατότητα να το απολαύσεις όποτε και όπου ήθελες; Ναι, όλα αυτά και πάνω απ´ όλα η ευγένειά σας, Ιωάννα και Μαρία, η προθυμία, το χαμόγελό σας, η αγάπη γι’ αυτό που κάνετε. Η φροντίδα της Έλενας και της Βίλμας, τα γελαστά τους μάτια πάνω από τις μάσκες. Σας ευχαριστούμε από καρδιάς που ομορφύνατε το καλοκαίρι μας! Κώστας-Μίνα.

Ευχαριστούμε, minko1987
Ο/η IOANNA ATHANASIOU, Ιδιοκτήτης του Ikion Eco Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Αυγούστου 2021

Αγαπητοί μας Μίνα και Κώστα,
Είναι πολύ συγκινητικό να διαβάζουμε υπέροχα λόγια για τις προσπάθειες μας να περάσετε όμορφα κοντά μας.
Τα θερμά σας σχόλια μας γέμισαν χαρά και ικανοποίηση.
Από όλη την ομάδα του IKION ECO BOUTIQUE HOTEL έχετε τις καλύτερες ευχές και ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα στο νησί μας.

Η κριτική έγινε: 11 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Δωμάτια με σύγχρονη αισθητική, λιτή διακόσμηση και αναπαυτικά κρεβάτια. Το ξενοδοχείο παραμένει πιστό στην πράσινη φιλοσοφία του και το πρωινό παρασκευάζεται καθημερινά ανάλογα με τις επιλογές του κάθε επισκέπτη. Άψογη καθαριότητα , ειδικά τώρα λόγω Covid -19 λαμβάνονται όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας. Η ιδιοκτήτρια είναι ιδιαίτερα ευγενική και σε κάνει να νιώθεις ότι είσαι φιλοξενούμενος/η σε ένα φιλικό σου σπίτι.

1  Ευχαριστούμε, chara_k589
Ο/η IOANNA ATHANASIOU, Ιδιοκτήτης του Ikion Eco Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Αυγούστου 2021

Καλησπέρα σας από τη μαγευτική Αλοννησο
Σας ευχαριστούμε βαθύτατα που αφιερώσατε χρόνο ώστε να αναρτήσετε στο TripAdvisor μια τόση θετική κριτική για το IKION ECO BOUTIQUE HOTEL.

Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που περάσατε τόσο ευχάριστα τις διακοπές σας εδώ μαζί μας και που απολαύσατε τόσο τις εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου μας όσο και το φαγητό και φυσικά το σέρβις μας. Θα φροντίσουμε να διατηρήσουμε υψηλό το επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών μας και θα χαρούμε ιδιαιτέρως να σας καλωσορίσουμε ξανά στο εγγύς μέλλον

Η κριτική έγινε: 7 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πεντακάθαρα δωμάτια με υπέροχη θέα. Η καθημερινή καθαριότητα ήταν υψηλών προδιαγραφών. Εξαιρετικό το πρωινό με τοπικά προϊόντα και χειροποίητες πίτες. Η ιδιοκτήτρια Ιωάννα σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή με την προθυμία και την εξυπηρετικότητά της!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Προτιμήστε τα μπροστινά δωμάτια! Αν και πιο μικρά, έχουν εξαιρετική θέα!
1  Ευχαριστούμε, ioannapapal

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε ώστε να καταχωρήσετε αυτήν τη τόσο θετική κριτική για το ξενοδοχείο μας.

Τα σχόλιά σας αποτελούν πηγή έμπνευσης και μας παρακινούν να βελτιώνουμε συνεχώς τις εγκαταστάσεις μας καθώς και τις υπηρεσίες που παρέχουμε.

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που σας άρεσε το δωμάτιο καθώς και το πρωινό μας και το ότι είχατε μια αξιομνημόνευτη διαμονή κοντά μας.

Ανυπομονούμε να σας υποδεχτούμε ξανά στο εγγύς μέλλον.

Η κριτική έγινε: 20 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Υψηλης αισθητικης δωματιο με πολυ ανετο κρεβατι, καταπληκτικη θεα και σε αριστη, ησυχη τοποθεσια στο Πατητηρι. Καταπληκτικο πρωινο με σπιτικες συνταγες και λεμοναδες απο τη λεμονια της αυλης. Αψογη η Γιαννα μας εκλεψε την καρδια με τημ ευγενεια και την εξυπηρετηση.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, _F9726NW
Ο/η IOANNA ATHANASIOU, Ιδιοκτήτης του Ikion Eco Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Ιουλίου 2021

Αγαπητοί μας φίλοι,
Ήταν μεγάλη τιμή που επιλέξατε το Ξενοδοχείο μας για τις διακοπές σας, και ακόμα μεγαλύτερη η χαρά μας που συναντήσαμε δύο τόσο υπέροχους ανθρώπους.
Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε αυτή την υπέροχη κριτική για την εμπειρία σας. Τα επαινετικά σας σχόλια για τις υπηρεσίες και τη φιλοξενία μας γεμίζουν περηφάνεια και δύναμη να συνεχίσουμε τις προσπάθειες να γίνουμε καλύτεροι.
Να έχετε υγεία και ελπίζουμε να μας δώσετε τη χαρά να σας ξαναδούμε σύντομα στο νησί μας.
Φιλικά,
Ιωάννα

Η κριτική έγινε: 18 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Υπεροχη διαμονή στο ikio eco boutique hotel!!!!!
Το πιο γλυκο, ευγενικο και χαμογελαστο. καλωσορισμα απο την Ιωάννα και την Μάρια!!!!
Πρόθυμες στο να κάνουν την διαμονή σου στο νησί, οσο ευχάριστη γίνεται!!!!!
Υπέροχο δωμάτιο με θέα το απέραντο γαλάζιο και τα φιλόξενα γειτονικα πεύκα!!!!
Υπέροχο σπιτικο πρωινό στο δωμάτιο!!!!
Αψογη καθαριότητα με ευγενικο προσωπικό!!!! Ευελπιστούμε να σας επισκεφθούμε και του χρόνου!!!!
Ευχαριστούμε πολύ πολύ για ΟΛΑ!!!!!
Η διαμονή στο ξενοδοχείο σας με την δική σας θετικη ενέργεια, ομορφυναν τις διακοπες μας!!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, 936elenit

Αγαπητοί μας φίλοι,
Εκ μέρους της διεύθυνσης και του προσωπικού του IKION ECO BOUTIQUE HOTEL, σας ευχαριστούμε για την τιμή που μας κάνατε επιλέγοντας το Ξενοδοχείο μας για τη διαμονή σας και ευχαριστούμε για το σχόλιο σας στο TripAdvisor.

θέλουμε να εκφράσουμε την ικανοποίηση μας για το γεγονός ότι μείνατε ευχαριστημένοι με τη διαμονή σας αλλά και τις υπηρεσίες μας και να προσθέσουμε πως ήταν χαρά μας που σας εξυπηρετήσαμε!
Τα ευγενικά σας λόγια μας γέμισαν περηφάνεια και δύναμη να συνεχίσουμε τις προσπάθειες να βελτιωθούμε.
Θα ήμασταν ιδιαίτερα χαρούμενοι να σας υποδεχτούμε ξανά στο μέλλον σε επόμενο σας ταξίδι στο όμορφο νησί μας.

Με θερμούς χαιρετισμούς,
Ιωάννα