Ακύρωση χωρίς χρέωση έως: 22/06/21
Travelocity207 $
Orbitz.com207 $
getaroom.com236 $
Η κριτική έγινε: 12 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα υπέροχο ξενοδοχείο που τα έχει όλα: Ευρύχωρα και όμορφα διακοσμημένα δωμάτια, εστιατόριο με νόστιμο φαγητό και καταπληκτικό spa. Στα συν και η πολύ ευγενική εξυπηρέτηση που μένει στη μνήμη του επισκέπτη

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, fanikyrkou
Η κριτική έγινε: 29 Αυγούστου 2020

Στα πλεονεκτήματα ειναι οι εγκαταστάσεις και κυρίως η πισίνα η οποία είναι τεραστια και καθαρή, εχει και τζακουζι, μπορείς να παρεις και όσες καθαρες πετσέτες θέλεις από τη ρεσεψιόν επίσης υπάρχει και η παιδική χαρά για τα πιτσιρικια, κατάλληλο για οικογένειες, προσωπικό εξυπηρετικότατο οτι χρειάστηκαν το έφεραν αμεσως, πεντακάθαρα δωμάτια και εξωτερικοί χώροι, τις ξαπλώστρες τις απολυμαινουν συνεχώς,
στα δωματια καθε μερα καινούργιες πετσέτες και σεντονια, στα μειονέκτηματα το φαγητό πολυ μέτριο και ξαναζεσταμενο,οχι μεγάλη ποικιλία...στο βραδινο σερβίρουν ξαναζεσταμενο οτι περισεψε απο το μεσημεριανο, στο μπανιο για να πετύχεις τη κατάλληλη θερμοκρασία πρέπει να έχεις τύχη, από ζεστό αλλάζει μόνο του σε κρύο και αντίστροφα, οι τιμές στη πισίνα τσιμπημένες μπύρα 4 ευρω και καφες σε πλαστικό 3.5 ομως αρκετά καλός, στο πρωινό ο καφες που παρέχεται ειναι μονο ζεστός και απαίσιος ειδικά το cappuccino ο γαλλικός ειναι μέτριος προς καλός,τα cocktail στα 10 ευρω,στο εστιατόριο αλλα και στη πισινα εχει πολλα κουνούπια όπου χωρίς αντικουνουπικο δε μπορεις να καθησεις.

1  Ευχαριστούμε, Athina123456789
Η κριτική έγινε: 28 Αυγούστου 2020

Μετά από σχετικό μήνυμα και "προειδοποίηση" από τη διεύθυνση του ξενοδοχείου, αναγκάστηκα να σβήσω τη κριτική μου...
Θα ήθελα να γράψω πολλά...
Τώρα το μόνο που έχω να γράψω είναι "Λυπάμαι".....
Και για τα υπόλοιπα επιφυλάσσομαι...

Ευχαριστούμε, _P3146FC
Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2020

Απαράδεκτο να θεωρείται αυτο το ξενοδοχείο πεντάστερο!!!Τα δωμάτια είναι ξεχασμένα 3 δεκαετίες πίσω,με τοίχους λερωμένους που θυμίζουν νοσοκομείο και η καθαριότητα είναι λέξη άγνωστη...σκοτωμένα έντομα,ιστοί αράχνης να κρέμονται απο το ταβάνι και η μία απο τις δυο καρέκλες γεμάτη τρίχες(μάλλον σκύλου),η οποία δεν καθαρίστηκε ποτέ κατά της διάρκεια της πενθήμερης διαμονής μας...σκέτη απογοήτευση...αδικαιολόγητη η φήμη του και η τιμή του!!!

1  Ευχαριστούμε, Ambassador479310
Ο/η Evi Politi, Γενικός Διευθυντής του Alkyon Resort Hotel & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Αυγούστου 2020

Αξιότιμη κυρία Μπακώλη,

Μετά λύπης μας ενημερωθήκαμε από την αδελφή σας ότι κατά την παραμονή σας στο ξενοδοχείο παρατηρήσατε κάποια πράγματα τα οποία κατά τα λεγόμενα σας κατέστησαν τη διαμονή σας δυσάρεστη.

Αφού σας εκφράσουμε τη λύπη μας γι αυτό, θα θέλαμε να σας επισημάνουμε ότι το προσωπικό μας και η Διοίκηση του ξενοδοχείου ήταν στη διάθεσή σας καθολη τη διάρκεια της παραμονής σας να ακούσει κάθε τυχόν παράπονό σας και να προβεί στις κατάλληλες ενέργειες προκειμένου να βιώσετε τις διακοπές σας κατά τις επιθυμίες σας. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να εγκαθιδρύσουμε μία αμφίπλευρη επικοινωνία δεδομένου ότι ενημερώσατε την υποδοχή ότι το μόνο που επιθυμείτε από την υπηρεσία καθαριότητας του ξενοδοχείου μας είναι η αποκομιδή των σκουπιδιών από το δωμάτιό σας, αφού κατά τα λοιπά επιλέξατε τη χρήση των προσωπικών σας κλινοσκεπασμάτων και πετσετών.

Επαναλαμβάνουμε ότι γίναμε κοινωνοί της δυσαρέσκειάς σας από την αδερφή σας η οποία είναι και οικογενειακή φίλη και μέσω της οποίας έγινε και η κράτησή σας σε προνομιακή εκπτωτική τιμή. Δυστυχώς όμως αυτά τα οποία κοινοποιήθηκαν σε εμάς μέσω της αδελφής σας υπολείπονται κατά πολύ από αυτά που δημοσιοποιήσατε, χωρίς επαναλαμβάνουμε να μας ενημερώσετε ποτέ και να μας δώσετε την ευκαιρία να τελειοποιήσουμε το επίπεδο των υπηρεσιών μας και να αντικρούσουμε με πράξεις οτιδήποτε τυχόν σας έφερε σε δύσκολη θέση, όπως π.χ. η παραμονή σας σε δωμάτιο που προηγουμένως είχε διαμείνει οικογένεια με οικόσιτο ζώο (ευκόλως θα μπορούσαμε να σας αποδείξουμε ότι στο δωμάτιό σας ουδέποτε έμεινε οικογένεια με οικόσιτο ζώο).

Αφού σας εκφράσουμε και πάλι τη λύπη μας που δε μας ενημερώσατε εγκαίρως ώστε να κάνουμε τις διακοπές σας πιο ευχάριστες σας ευχόμαστε καλό φθινόπωρο.

Με εκτίμηση

Η Διοίκηση του Ξενοδοχείου

Η κριτική έγινε: 25 Ιουλίου 2020

Παιδιά δεν αξίζει το μπάνιο μυρίζει ψαρίλα υπάρχει φωλιά με μελισες ακριβώς έξω από την μπαλκονόπορτα βρήκα αράχνη στο δωμάτιο και γενικά το μόνο θετικό είναι η πισίνα του .Δωσαμε 220 για μια βραδιά και είχαμε πάει προηγούμενος σε άλλο ξενοδοχείο με 180 τη βραδιά και ήταν αρκετά καλύτερα

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
1  Ευχαριστούμε, Straf123