“Εξαιρετικο!!!! ”
Κριτική για: Ηλιοβασίλεμα

Ηλιοβασίλεμα
Κουζίνες: Σύγχρονη
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχες χορταστικές και πολυ γευστικές μεριδες! Πολυ ομορφος χώρος κ πολυ καλο σερβις. Δεν υπαρχει αρνητικη κριτικη και ολα ηταν υπεροχα. Κυριως οι γευσεις κ οι συνδιασμοι τους.

1  Ευχαριστούμε, 828dimitrav

Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2020

Ντροπη.Πανάκριβα πιάτα, μερίδες πολύ μικρές, ο φίλος μου παράγγειλε φιλετο τσιπούρας και ψάχναμε να δούμε που είναι το φαγητό. Με το ζόρι γκουρμέ αφου δεν το έχετε. Το προσωπικό προσπαθούσε να το παίξει ευγενικό αλλα ήταν μέσα στην ειρωνεία, η κοπέλα που επερνε τις παραγγελίες ξυνισε απίστευτα τα μουτρα της όταν είδε ότι δεν πήραμε παραπάνω πραγματα.Όταν φέρανε το φαγητό μας φέρανε και μια σαλάτα που την παρουσίασαν ως δώρο του σεφ , γελαει ο κοσμος, μην πω και για το ψωμί στην αρχή αν ειναι δυνατόν. Επισκεφτείτε όποιοι δεν έχετε τι να κάνετε τα λεφτά διαφορετικά πάρτε ένα τυροπιτακι απο έναν φούρνο το ίδιο πράγμα είναι.

6  Ευχαριστούμε, H6772YE_
Ο/η kwstassyros, Ιδιοκτήτης του Ηλιοβασίλεμα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 1 εβδομάδα

είσαι η κοπελα η ευσωμη...120 κιλά περίπου που έκανες διετα και καλά......που να χορτασεις καλή μου με μια τσιπούρα φιλέτο.....το κοπάδι ολόκληρο να σου έφερνα πάλι δεν θα σου έφτανε...το ξέρω γιατί και εγω ιδια κιλά είμαι...για αυτό και σου έστειλα και μια γαβαθα σαλάτα....για βοσκή.....οσο για το προσωπικό του εστιατορίου...να σέβεστε λίγο περισσότερο τα παιδιά που το καλοκαίρι προσπαθούν να διαχειριστούν την κάθε ιδιοτροπία..σας είναι απλα σκληρά εργαζόμενοι σε δύσκολες συνθήκες ιδιαίτερα φέτος και είναι πάντα ευγενικοί ακόμη και με ηλίθιους....πελάτες...

Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Γενικά στο νησί φάγαμε πολύ καλά, με εξαίρεση το Ηλιοβασίλεμα.
Πήγαμε γιατί ακούγαμε καλά λόγια και διαβάσαμε καλές κριτικές εδώ.
Μπριζόλα χοιρινή με ένεση αλατόνερου με ελαιόλαδο και θυμάρι, από την χειρότερη που έχω φάει, ένα άγευστο κρέας με παπάρα σε θυμάρι και ελαιόλαδο.
Κόκορας μακαρονάδα, τα μακαρόνια και η σάλτσα καλή, η κόκορας ξεκοκαλιασμενος ( για να μην πιτσιλάει τους τουρίστες είπε ο σεφ) σε ρόλο, μια αγιεύστη μπουκιά κοτόπουλου κατώτερο και από ρόλο κοτόπουλο super market.
Μοσχάρι με πουρέ, το μοσχάρι μέτριο, πουρέ δεν δοκίμασα καν γιατί τα παιδιά μου είπαν ότι ήταν ο χειρότερος που έχουν φάει.
Άφιξη στο μαγαζί 21.10 ώρα που φάγαμε τα κυρίως 22:25 γιατί η χοιρινή ήθελε 40 λεπτά ψήσιμο, με 40 λεπτά ψήσιμο δεν θα έπρεπε να έβλεπα αίμα στα κόκκαλα.
Το προσωπικό προσπαθούσε να το παίξει ευγενικό αλλά ποιό πολύ ειρωνικό ηταν.
Ήρθε ο σεφ με την μπριζόλα να μας την τεμαχίσει και να μας κάνει μάθημα γαστρονομίας, χωρίς μάσκα και να φτύνει πάνω από την μπριζόλα.

Χώρος καμία σχέση με αυτό που θέλουν να περάσουν, μπροστά χόρτα που κρύβουν όλη τη θέα και ψάχνεις τη θάλασσα, ένα κιόσκι φθηνό με διαφημιστικές ομπρέλες.

Δεν μου αρέσει να κακό βαθμολογώ αυτές τις εποχές, είναι ζόρικα για όλους μας, ποιο πολύ με ενόχλησε το ύφος, δεν δέχτηκαν καν ότι μας άργησαν, ούτε ένα συγνώμη για τα τυπικά.
Απορώ με την φήμη αυτού του μαγαζιού.
Φτιάξε τα αγνά προϊόντα της περιοχής σου σεφαρα όπως τα έκανε η μαμά σου και άσε τα πειράματα, όλα αποτυχία είναι για τον κοινό θνητό. Σε έχει σώσει ότι με δημόσιες σχέσεις έχεις ανεβάσει την βαθμολογία σου στο trip.

5  Ευχαριστούμε, konan_kon
Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2020

Από πού να αρχίσω; Μιάμιση ώρα αναμονή για να φάμε, το φαγητό κάτω του μετρίου, ανοστα πιάτα, τόσες μέρες στο νησί έφαγα παντού πολύ καλύτερα με διαφορά...
Ο κόκορας ήταν ευγενική προσφορά ρόλο Σκλαβενίτη...η χοιρινή με ένεση από θαλασσινό νερό απλά ανοστη...μοσχαράκι κοκκινιστό αδιάφορο, εγώ το κάνω πιο νόστιμο!
Ο χώρος δε λέει και τίποτα, θα μπορούσε να είναι πολύ πιο προσεγμένος...λίγο να έκοβαν τις καλαμιές να βλέπαμε και λίγο θάλασσα...
Ακριβο για αυτό που προσφέρει...
Έτσι δε γίνεσαι γκουρμέ, ούτε κρατάς τον κόσμο...
Με λίγα λόγια όποιος ξέρει από φαγητό να μην το δοκιμάσει...απλά θα ξενερώσει!!!
Κρίμα!

3  Ευχαριστούμε, S6494RI_

έχεις γράψει στο goggle στην σελίδα του μαγαζιού στο Facebook..στο TripAdvisor....θελεις να σου στείλω και το mail του δημάρχου.....Κακο πράγμα αγάπη μου να μην σε θέλει.......και ακόμη χειρότερο να σε στραβόπ.....Σε θυμάμαι είσαι η γυφτισα με τα πολλά ρούχα που δεν την ένοιαζε να πιτσιλαει ο κόκορας ...αρκεί να.σε πιτσιλαει κάτι...και ας είναι και το.μακαρονι από.τον κόκκορα ......Δυστυχώς ψυχικά δεν κάνουμε πια......

Η κριτική γράφτηκε 17 Δεκεμβρίου 2019

Ωραίος χώρος καταπληκτικό μέρος πολυ καλό φαγητό ειδικά τα ψάρια η παραλία η καλύτερη στο αιγαίο τα κρεατά του ήταν καταπληκτικά ψημένα νέες γεύσεις συνδυασμένες με ελληνική παραδοσιακή κουζίνα

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Humanitarian1

Ηλιοβασίλεμα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ηλιοβασίλεμα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!