“Θα πήγαινα στο Λευκό μόνο & μόνο για το εστιατόριο του Μπαρμπα Μανώλη!”

Εστιατόριο Μπάρμπα Μανώλης
Η κριτική γράφτηκε 13 Οκτωβρίου 2018

Αν υπήρχαν 6 αστέρια, θα τα έβαζα με χαρά! Καταπληκτικό φαγητό σε ένα όμορφο, απλό, νησιώτικο περιβάλλον. Καθίσαμε μεσημέρι κάτω από το αίθριο και η δροσιά ήταν υπέροχη... Απολαύσαμε τη ζεστή, σχεδόν οικογενειακή ατμόσφαιρα και το καταπληκτικό φαγητό που ετοίμασαν εκείνη την ώρα με πολλή αγάπη οι ιδιοκτήτες. Τι να γράψει κανείς για αυτούς του εξαιρετικούς ανθρώπους... Μας σκλάβωσαν με την περιποίηση και τη φιλοξενία τους! Στο τέλος, εκτός από τα σύκα που μας κέρασαν από τον κήπο τους, έκατσαν και μας έφτιαξαν μέχρι και λουκουμάδες! Ήταν οι νοστιμότεροι της ζωής μου! (και δεν έχω φάει λίγους...) Μπράβο σας! Εύχομαι να είμαστε τυχεροί και να σας ξανάρθουμε!

Ευχαριστούμε, Sotiris

Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Τι να πρωτοπώ για το μαγαζί αυτό!Οι άνθρωποι με το χαμόγελο και την ευγένεια τους σε κάνουν να νιώθεις σαν να είναι οικογένεια σου!Τα φαγητά τους υπέροχες παραδοσιακές γευσεις...πάντα στην ώρα τους και πεντανόστιμα...όπου και να έχω φαει σε αυτό το μέρος της Καρπάθου στην περιοχή Λευκός που βρίσκεται ο Μπαρμπα Μανωλης ειναι υπέροχα...οικονομικά αλλα πλούσια σε ποσότητα και γέυσεις...Ειλικρινα το πρωτεινο σε όποιον θέλει να το επισκεφτεί!!!Και δεν σε αφήνουν να φύγεις χωρίς νασου προσφέρουν γλυκά και φρούτα....Σας ευχαριστούμε που μας κάνατε να νιώσουμε τοσο υπέροχα...όποιος περάσει απο την Περιοχή Λευκός ας κάνει μια στάση!!

Ευχαριστούμε, Christian K
Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικοί άνθρωποι τέλεια φαγητά πολύ καλές τιμές και στο τέλος η έκπληξη οι φανταστικοί λουκουμάδες της κ.χατζηνούλας

Ευχαριστούμε, FotiniG78
Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική κουζίνα, υλικά διαλεγμένα από κήπους, μοναδική φιλοξενία, τεράστιες μερίδες και μπόνους τρακ τα φρούτα και οι απολαυστικοί λουκουμάδες...Μπορεί να μην βλέπεις το κύμα φάτσα κάρτα αλλά σίγουρα το ακούς και την "ακούς" κι εσύ μαζί...Φεύγεις πλήρης και ευγνώμων...

Ευχαριστούμε, ΕΖΑΚ Ζ
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εκπληκτική φιλοξενία!
Οικογενειακή ατμόσφαιρα!
Άριστο σέρβις και εξυπηρέτηση!!!!
Ο Μπαρμαμανωλης ηγετική φυσιογνωμία με τη σύζυγο του, μαμά Χατζήενα επικεφαλής της Κουζινας και την πρόσχαρη κορη της Μαρία και τον Μιχάλη στο σέρβις, μας χάρισαν όμορφες στιγμές κατά την παραμονή μας στο εστιατόριο τους.
Θα έλθουμε σίγουρα ξανά!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, Anna N

Εστιατόριο Μπάρμπα Μανώλης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κάρπαθος, Δωδεκάνησα

Κάρπαθος, Δωδεκάνησα
Λευκός, Κάρπαθος

Εστιατόριο Μπάρμπα Μανώλης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!